Acer AspireOne @ Mint 17 Xfce - nastavení tlačítka k vypnutí

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ronoath
Příspěvky: 16
Registrován: 15 črc 2014, 20:02
Bydliště: Prajzsko

Acer AspireOne @ Mint 17 Xfce - nastavení tlačítka k vypnutí

#1 Příspěvek od Ronoath »

Zdravím přátelé,

Pro maminku jsem nachystal tento starší netbook a přes flash do něj nainstaloval Mint 17 Xfce. Vše funguje výborně (tedy kromě kamery, ale ta blbla již dříve, prý), avšak mám zásadní problém: Aby maminka nemusela vypínat stroj přes menu, rád bych nastavil vypínací tlačítko tak, aby nabídlo vypnutí. Potíží je, že ačkoli přes nastavení/klávesnice/klávesové zkratky mohu přidat vypínací tlačítko, nevím, co mám ze seznamu vybrat, aby mi věc dělala, co po ní chci.

Mohu poprosit o radu?

Díky.
Dell Latitude E6400 @ LinuxMint 17.2 Xfce

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Acer AspireOne @ Mint 17 Xfce - nastavení tlačítka k vyp

#2 Příspěvek od ulo »

Vítej,
co ti to tedy hlásí, když vypínací tlačítko zmáčkneš? Ve většine grafických prostředí (a snad i v XFCE) by podle mě měla vyběhnout minimálně nabídka, co se má s NB stát (vypnout/restartovat/hibernovat apod.). Já u KDE to tak mám.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Uživatelský avatar
Ronoath
Příspěvky: 16
Registrován: 15 črc 2014, 20:02
Bydliště: Prajzsko

Re: Acer AspireOne @ Mint 17 Xfce - nastavení tlačítka k vyp

#3 Příspěvek od Ronoath »

Právě že vůbec nic. Když to stisknu, nic se neděje. Přesto tlačítko pracuje - netbook zapnu a mohu i nastavit i funkci v nastavení klávesnice. Jen netuším, co tam nastavit.
Dell Latitude E6400 @ LinuxMint 17.2 Xfce

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Acer AspireOne @ Mint 17 Xfce - nastavení tlačítka k vyp

#4 Příspěvek od ulo »

Protože nemám Xfce tak nemám představu co tam máš na výběr - můžeš sem tedy vypsat co ti nabízí za funkce v tom nastavení? Přijde mi zvláštní že by tam nebyla nabídka něco jako vypnout nebo nastavení napájení či reakce po stisknutí napájecího tlačítka apod.

Odesláno z tydlyfounu, omluvte překlepy.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Acer AspireOne @ Mint 17 Xfce - nastavení tlačítka k vyp

#5 Příspěvek od menom »

Potíží je, že ačkoli přes nastavení/klávesnice/klávesové zkratky mohu přidat vypínací tlačítko, nevím, co mám ze seznamu vybrat, aby mi věc dělala, co po ní chci.
Naco nastavovat Klavesovu skratku, jednoducho sa da nastavit akcia pre Hardverove tlacitko ktorym zapinas notebook.

Nastavenia / Spravca napajania / Vseobecne

V druhej ponuke od vrchu vyber z moznosti akciu
ja tam mam "Po stlaceni hlavneho vypinaca" a moznost "Vypnut" alebo "Spytat sa" pre zobrazenie ponuky.

V tej ponuke na spodu je dobre zaskrtnut moznost "Ulozit sedenie pre buduce prihlasenie"
ak to tam neni uz nastavene.
.

Uživatelský avatar
Ronoath
Příspěvky: 16
Registrován: 15 črc 2014, 20:02
Bydliště: Prajzsko

Re: Acer AspireOne @ Mint 17 Xfce - nastavení tlačítka k vyp

#6 Příspěvek od Ronoath »

menom: Díky moc, já si nemohl pořád vzpomenout, kde se to nastavuje. Správce napájení mě vůbec nenapadl.

Takže problém vyřešen!
Dell Latitude E6400 @ LinuxMint 17.2 Xfce

Zamčeno