Přehřívání notebooku

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Přehřívání notebooku

#11 Příspěvek od juhele2014 »

Přehřívání noťasu se u mě nekoná, ale mám takovou drobnou poznámku - stálo by za úvahu vyzkoušet méně náročné linux. distro, např. LM xfce. Při testování sem si všiml, že výdrž na baterie je poněkud vyšší než u cinnamonu, ale změřeno to nemám. Takže by mohlo platit ... nižší teploty = "obyč" distro bez efektů (předpokládá se instalace na starší stroje), vyšší teploty = moderní linux. distribuce s efektama. To je ovšem moje doměnka. Nehledal sem na webu nástroje na taktování jako mají widle, nechávám to zcela na té které distribuci. Kdybys mohl manuálně podtaktovat, tak půjdou teploty dolů. Příkaz sensors mě ukáže tohle: guma@guma-HP-ProBook-650-G1 ~ $ sensors
acpitz-virtual-0

coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Physical id 0: +51.0°C (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)
Core 0: +51.0°C (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)
Core 1: +48.0°C (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)
Takže nic kritického, to je firefox + 10 záložek, LM 17.1 cinnamon 64bit.

albatros
Příspěvky: 2
Registrován: 06 dub 2015, 16:10

Re: Přehřívání notebooku

#12 Příspěvek od albatros »

Nepoužívám cinnamon, ale mate, sice mám zaplé efekty, ale stejně... Jistě, odlehčené prostředí by dozajista procesoru ulehčilo práci, ale haswell i3 (1.9 GHz) procesor není až zas takové ořezavátko, mate běží jak z praku, daleko líp, než třeba na přetočeném C2D E6300 (3 GHz), který mám v desktopu, tam mám teploty v rámci normálu.

S tím podtaktováním se samozřejmě nedá nesouhlasit, ale proč? nerozumím.

Sensors mi taky ukazuje, že se pohybuju v rámci mezí, ale prostě to o něco víc topí než ten zpropadený W8.1.

Akcelerovaným prostředím to bude jen částečně
Přechod na xfce/lmde/lmqt by nemuselo být řešení jádra pudla, ale jen jeho obejití

Je to acer, kvalita nebude nic moc, rači nižší teploty, než nižší životnost celého stroje :/

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Přehřívání notebooku

#13 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Hmm, sem se vyjádřil poněkud neobratně, v zásadě jde o tohle - na desktopu mám win7 a desku Gigabyte. Prakticky od začátku mám CPU (Intel C2D) přetektován z 2.5 na 3.0GHz, trvale, ale napětí je sníženo z nominálu 1,2 na 1,18V. A přitom se doporučuje opak, ale běhá to stabilně. Ale na noťasu se experimentovat s napětím procáku asi moc nedá, o ladění bordu nemůže být řeč. Je tu ale ještě inspirace odsud http://forum.linux-mint-czech.cz/viewto ... =18&t=1426 anebo pochytat nějaký "moudra" zde http://1url.cz/f0YW

Davson12
Příspěvky: 3
Registrován: 04 kvě 2015, 13:05

Re: Přehřívání notebooku

#14 Příspěvek od Davson12 »

a jenom takovej blbej... co chladící deska?

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Přehřívání notebooku

#15 Příspěvek od menom »

.
co chladící deska?
Chladící deska vyriesi docasne nasledok

neriesi pricinu problemu ...

.
.

Zamčeno