Automaticke on/off displaya na notebooku pri ext. monitore

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
bambulko
Příspěvky: 190
Registrován: 11 čer 2013, 14:38

Automaticke on/off displaya na notebooku pri ext. monitore

#1 Příspěvek od bambulko »

ahoj
chcem sa opytat, ako v mint KDE 17.1 nastavim to, aby sa mi pri otvoreni displayu na notebooku tento display automaticky zapol.

cize default robim na externom monitore - notebook zavrety. ked ho ale otvorim, cinnamon vedel automaticky tento display zapnut a pri zatvoreni vypnut. v KDE mi to nejak nejde :(

diky za rady
Linux Mint 17.3 64-bit, KDE

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Automaticke on/off displaya na notebooku pri ext. monito

#2 Příspěvek od Allconius »

Ahoj,
doporučil bych spíše mít notebook pořád otevřený, já to tak mám jen si vypnu obraz přes nastavení displeje. Je to tak lepší z důvodu chlazení a že ti "netopí" přímo na obrazovku
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

bambulko
Příspěvky: 190
Registrován: 11 čer 2013, 14:38

Re: Automaticke on/off displaya na notebooku pri ext. monito

#3 Příspěvek od bambulko »

ja som sa nepytal ci je lepsie mat notebook zatvoreny alebo je lepsie ho mat otvoreny. odporucam precitat si otazku :-/
Linux Mint 17.3 64-bit, KDE

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Automaticke on/off displaya na notebooku pri ext. monito

#4 Příspěvek od Allconius »

já umím číst jen nevím jaký to má smysl, když si displej můžu zapnout/vypnout přes nastavení displeje
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

bambulko
Příspěvky: 190
Registrován: 11 čer 2013, 14:38

Re: Automaticke on/off displaya na notebooku pri ext. monito

#5 Příspěvek od bambulko »

aky zmysel? no aby som to nemusel zapinat a vypinat cez nejake menu, ale jednoducho otvorim display a je. v cinnamon to funguje takto bez problemov
Linux Mint 17.3 64-bit, KDE

bambulko
Příspěvky: 190
Registrován: 11 čer 2013, 14:38

Re: Automaticke on/off displaya na notebooku pri ext. monito

#6 Příspěvek od bambulko »

Nik nemate ziadne napady? :-/
Linux Mint 17.3 64-bit, KDE

bambulko
Příspěvky: 190
Registrován: 11 čer 2013, 14:38

Re: Automaticke on/off displaya na notebooku pri ext. monito

#7 Příspěvek od bambulko »

Cafte
znovu sa vraciam k tejto teme. prisiel som na to, ze ACPI vie o tom, ci je LID (monitor na notebooku) otvoreny alebo nie (cat /proc/acpi/button/lid/LID/state), ale v /etc/acpi a /etc/acpi/event nemam scripty, ktore by mali sposobit zapnutie a vypnutie toho LID monitoru. neviete mi s tym pomoct?
Linux Mint 17.3 64-bit, KDE

Uživatelský avatar
paveha
Příspěvky: 17
Registrován: 07 zář 2015, 18:09
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Automaticke on/off displaya na notebooku pri ext. monito

#8 Příspěvek od paveha »

V napájení máš pouze možnosti na uspání notebooku do paměti a na disk, když zavřeš víko. Po otevření víka ťukneš na tlačítko napájení a počítač se spustí. Nebo možnost nedělat nic. To je stejný jako ve windows . :D
Na přepínání obrazu mezi jednotlivými připojenými obrazovkami slouží kombinace kláves fn + F8.
Takže si nastav zavření víka nedělat nic, přepni si obraz kam potřebuješ a zavři víko. Standartní postup. :lol: :lol: :lol:
Po otevření víka notebooku si obraz přepneš zpátky. Jinak to nejde. Jiná volba pro kontakt víka notebooku není. Ani ve windows ani tady v Linuxu.
Jestli na tuhle konkrétní věc byl ve windows nějaký prográmek, to nevím. Ale na souběžné připojení více pracovních ploch najednou byl, to vím. ;)
Přišel jsem, viděl jsem, přečetl jsem :o :o Nechápu, odcházím :D :D

bambulko
Příspěvky: 190
Registrován: 11 čer 2013, 14:38

Re: Automaticke on/off displaya na notebooku pri ext. monito

#9 Příspěvek od bambulko »

paveha píše: Po otevření víka notebooku si obraz přepneš zpátky. Jinak to nejde. Jiná volba pro kontakt víka notebooku není. Ani ve windows ani tady v Linuxu.
Jestli na tuhle konkrétní věc byl ve windows nějaký prográmek, to nevím. Ale na souběžné připojení více pracovních ploch najednou byl, to vím. ;)
neviem na co myslis ty, ale ako windows tak aj vsetky ostatne pracovne prostredia (cinnamon, unity, mate,...) AUTOMATICKY zapnu alebo vypnu monitor notebooku pri jeho otvoreni a zatvoreni. myslim tym VSETKY okrem tohoto mint kde. akurat si nastavis ako ta plocha ma byt nastavena (jedna plocha, zrkadlenie, extended,...). nehovor ze nie je, ked mam tieto linuxy a windowsy po 1m od seba u kolegov a dokial som mal cinnamon a unity a gnome, tak to fungovalo aj mna na tomto istom HW
Linux Mint 17.3 64-bit, KDE

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Automaticke on/off displaya na notebooku pri ext. monito

#10 Příspěvek od menom »

bambulko píše:Cafte
znovu sa vraciam k tejto teme. prisiel som na to, ze ACPI vie o tom, ci je LID (monitor na notebooku) otvoreny alebo nie (cat /proc/acpi/button/lid/LID/state), ale v /etc/acpi a /etc/acpi/event nemam scripty, ktore by mali sposobit zapnutie a vypnutie toho LID monitoru. neviete mi s tym pomoct?
Ak si nasiel v starsom systeme alebo v inom distre tuto funkcionalitu, ktora ti chyba,

tak by si mohol kopirovat tie skripty - najlepsie z rovnakej verzie KDE.

To za pokus stoji, nie ?


.
.

Zamčeno