Připojení tabletu s android

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
VikyPat
Příspěvky: 2
Registrován: 18 kvě 2015, 09:17

Připojení tabletu s android

#1 Příspěvek od VikyPat »

Zdravím.
Prosím o radu co udělat, aby po připojení usb kabelem tablet lenovo TAB 2 A7-30 byl pro PC s linux mint 17.1 viditelný.
Zatím se tak nedaří.

spermosh
Příspěvky: 52
Registrován: 22 úno 2013, 09:42

Re: Připojení tabletu s android

#2 Příspěvek od spermosh »

jak viditelny? jako mass storage asi nebude nikdy...bude ti muset stacit MTP...ja to resim flashkou a OTG kabelem do tabletu

aha, tak na netu pisi, ze umi i mass storage, teda alespon ten puvodni Android 4.4
Linux Mint 17.3 x64 & Cinnamon 2.8.6

DrShame
Příspěvky: 145
Registrován: 12 dub 2014, 11:44

Re: Připojení tabletu s android

#3 Příspěvek od DrShame »

Koukám, že ten tablet má android. Já pokud připojím svůj mobil s androidem usb kabelem k pc, tak se mi na obrazovce mobilu objeví potvrzovací tlačítko jestli chci jeho paměťové karty zpřístupnit jako úložné zařízení. Teprve až po tom mám možnost jej otevřít v prohlížeči souborů.

Další možností je nainstalovat z google shopu aplikaci airdroid, pomocí níž se dají data mezi pc a androidem přenášet bezdrátově, tedy v případě že máš doma wifi router.

VikyPat
Příspěvky: 2
Registrován: 18 kvě 2015, 09:17

Re: Připojení tabletu s android

#4 Příspěvek od VikyPat »

Díky za rady. Vyřešil jsem zatím připojení přes aplikaci airdroid, ale pokud nebudu mýt přístup k netu tak do tabletu z PC nic nedostanu. Čekal jsem že po připojení a potvrzení MTP, linux zobrazí připojené zařízení s možností prohlížení obsahu tabletu, ale nestalo se. Linux používám teprve krátce tak nevím zda je potřeba doinstalace nějakého ovladače. Je asi také možné že pc nezobrazuje interní paměť telefonu ale až paměť sdhc karty, kterou zatím nevlastním.

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: Připojení tabletu s android

#5 Příspěvek od milhouse »

No, já to řeším přes Airdroid, ale jsou návody, jak to vyřešit přes mtp, třeba viz 1.odkaz:
https://www.google.de/search?q=mtp+ubun ... 48&bih=935
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

spermosh
Příspěvky: 52
Registrován: 22 úno 2013, 09:42

Re: Připojení tabletu s android

#6 Příspěvek od spermosh »

jj, linux neumi MTP defaultne, po doinstalovani nejakych balicku (viz. odkaz) to pujde

jeste chci dodat, ze s ruznymi Android verzemi se chova pripojeni k PC jinak, driv Android umel i Mass Storage, to jiz neplati a nove verze jedou pres MTP - kazdopadne flashka a OTG kabel se mi osvedcilo nejvic, i kvuli rychlosti
Linux Mint 17.3 x64 & Cinnamon 2.8.6

Zamčeno