Myš způsobila vytuhnutí LM? Ne, USB kabel! [vyřešeno]

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Myš způsobila vytuhnutí LM? Ne, USB kabel! [vyřešeno]

#1 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Nedávno se mě stávalo i 3x denně, že LM vytuhnul, při této situaci - byl sem na webu (usb wifina) a měl puštěné VLC a hudbu. Zcela nepravidelně při kliknutí ve firefoxu na odkaz najednou vytuhnul Linux Mint 17.2 xfce. Nešla ani myš, ani klávesnice, takže sem spouštěcím tlačítkem resetoval noťas, a za pár vteřin všechno v klidu naskočilo a mohl jsem pokračovat. Nejdřív sem měl podezření na kernel, ale blbnulo to v libovolné verzi. Pak mě napadlo, že usb wifina je hotová a odchází do věčných lovišť, ale tím to taky (asi) nebylo. Potom sem vykostil z firefoxu plugin adblock, chvilku byl pokoj ale druhej den to zase blblo. Přeinstaloval sem LM, takže nyní mám Mate, 17.3, ale bez aktualizací, jádro 4.3. Konečně - tři dny byl klid, ale předevčírem se situace opakovala - vytuhlo to, když sem klikal. Co teď ? Až mě napadla ta nejméně pravděpodobná situace - dělá to myš. Používal jsem tuhle http://1url.cz/AAxF , tu jsem dal k ledu a vytahnul z šuplíku tuto obyč. náhradnici http://1url.cz/VAxR Nic světoborného, laciné zboží ... Ale - od té doby nic nepadá, všechno se chová mravně. Na pozadí běží usb dvbt fleška, hraje VLC (Django Reinhardt, když sou ty vánoce ;) a můžu klikat jak chci a zatím je to OK. Akorát s aktualizacema si asi počkám, nebudu se v tom nějak moc šťourat, nakonec 17.3 je poslední "model" , tak to nechám bejt.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
závěr : pokud linux padá, otevřte okno, vyhoďte myš a kupte novou ... Někdy to pomůže. :mrgreen:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dámy a pánové - VŠECHNO JE JINAK Přemýšlel jsem, že příspěvek smažu, ale když už sem si s tím dal takovou práci, tak to jenom doplním - nebyla to myš, ale prodlužovací usb kabel délky 2 metry, který to celé způsobil! Už je to tak, sice se to chvíli "tvářilo", že porucha je pryč, ale bohužel ... Zas divný pády LM, resp. vytuhnutí ... Oko mě padlo na prodlužovací usb kabel na wifi flešce, a už šel ... :lol: Dal sem tam kratší a od té doby to nezlobí. Asi tak - Kázeň! má být na všech školách. Já to čet jako lázeň. To jo, to ani nemusel psát, to každej ví... :mrgreen:

Zamčeno