Myš v Linux Mintu

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
AnickaT
Příspěvky: 122
Registrován: 30 bře 2016, 12:48

Myš v Linux Mintu

#1 Příspěvek od AnickaT »

Zdravím! Nebyla jsem spokojená s myší značky Yenkee (tvrdý kabel, který těžko mění tvar atd.) a tak jsem si řekla, že půjdu do něčeho jiného.

Kdysi jsem na notebooku ThinkPad T30 používala pro běžné kancelářské účely (internet, grafika, multimédia; ne hry) mini-notebookovou myš značky Genius. Stavila jsem se v jedné kamenné prodejně a nabídli mi právě tuto značku, myš Genius, konkrétně Ergo T355 Laser (laserová drátová myš), která má podle výrobce podporu a drivery pro Windows 7 a MacOS. Připojeno do LinuxMintu via USB 2.0 a funguje bez problému! :-) Žádný drivery nebyly potřeba shánět... a co je na týhle myši zajímavý - kromě ergonomickýho designu a pogumovaných bočních hran, takže v ruce myš sedí pohodlně a neklouže (jde o myš střední velikosti) - je hlavně to, že místo středovýho kolečka má tzv. OptoWheel (něco jako Optikolečko), který snímá Váš pohyb stejně jako klasické gumové kolečko, ale o mnoho rychleji. Kromě toho umí scroll do 8 směrů a na levém boku myši najdete tlačítka pro zvýšení/snížení rychlosti scrollování (tzv. TurboScroll). A je to opravdu poznat oproti myši značky Yenkee. Dnešní cena byla 301,- Kč (i s DPH).

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ VÝROBCE:
Myš Genius Ergo T355 je laserová myš, která se nesmí používat na skle, skleněné anebo zrcadlové ploše.


Jednu věc myš Genius Ergo T355 Laser v Linux Mintu neumí: druhé tlačítko na levém boku myši je "Smart IE Search", Rychlé hledání v IE (Internet Exploreru), to skutečně umí jen v OS Windows. Zatím nevím, zda správně funguje změna DPI (při současném stisku levého i pravého tlačítka myši a Optikolečka po dobu několika vteřin lze měnit rozlišení z 800 DPI na 1600 DPI). To musím ještě otestovat. :-)

Bohužel musím dodat, že na internetu jsem teď zjistila, že tato myš již není určena k prodeji, ale určitě by se našlo něco podobného anebo ji ještě někteří prodejci mají na skladě.

Tímto nechci dělat reklamu ani anti-reklamu žádné firmě, jde jen o osobní zkušenosti s Linux Mintem.

Pokud by to přesto bylo považováno za reklamu na tomto fóru nepřípustnou, omlouvám se a prosím Administrátory, aby tento příspěvek smazali. Děkuji za pomoc a pochopení.
Naposledy upravil(a) AnickaT dne 27 dub 2016, 15:41, celkem upraveno 1 x.
Důvod: doplnění
"Goro bílý pes"

admin

Re: Myš v Linux Mintu

#2 Příspěvek od admin »

Aničko v pohodě, toto rozhodně není reklama a určitě to sem patří. Díky za Tvé postřehy.

Uživatelský avatar
AnickaT
Příspěvky: 122
Registrován: 30 bře 2016, 12:48

Re: Myš v Linux Mintu

#3 Příspěvek od AnickaT »

Moc děkuji Adminovi. Super, díky.
:-)
"Goro bílý pes"

Uživatelský avatar
Kohba
Příspěvky: 36
Registrován: 05 lis 2015, 12:05

Re: Myš v Linux Mintu

#4 Příspěvek od Kohba »

Moje myš Genius NetScroll 200 laser, bohužel nefunguje. Musím připojit optickou co má ps2 konektor a s tou to již bez problémů funguje.
Takže mi nezbývá asi nic jiného než koupit jinou myš. Pokud tedy chci využívat laserovou technologii.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Myš v Linux Mintu

#5 Příspěvek od juhele2014 »

ps2 konektor To vypadá na starší bord? Je tam nejnovější bios?

Uživatelský avatar
Kohba
Příspěvky: 36
Registrován: 05 lis 2015, 12:05

Re: Myš v Linux Mintu

#6 Příspěvek od Kohba »

Velice se omlouvám, že navazuji na můj dotaz až teď :oops: , byl jsem dlouhodobě úplně mimo, onkologické problémy.
Název základní desky: MSI B250M Gaming Pro (MS-7A65)
Bios je poslední co vyšel, tedy 2018-07-26.
Díky za radu a slibuju, že už to nebude znovu trvat rok, než odepíšu.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Myš v Linux Mintu

#7 Příspěvek od Ventero1 »

V biosu je casto treba povolit podporu usb klavesnice a usb mysi, popr v nastaveni portu zvolit nejvyssi rychlost - z havy uz nepamatuji, jak je to zrovna zde presne.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Kohba
Příspěvky: 36
Registrován: 05 lis 2015, 12:05

Re: Myš v Linux Mintu

#8 Příspěvek od Kohba »

Děkuji za radu a za písnišku.
V biosu jsem "cosi" ;) co se týkalo usb změnil na enabled a už to funguje :D

Edit: tak to "cosi" je XHCI HAND OFF a při prvním spuštění z usb to fungovalo, po restartu už ne :cry:

Zamčeno