Tiakáen Epson L365 + DAW prográmky

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
berky
Příspěvky: 1
Registrován: 01 čer 2016, 12:45

Tiakáen Epson L365 + DAW prográmky

#1 Příspěvek od berky »

Ahoj, právě jsem přešel z windows 8.1 na Ubuntu 16.04 a po velkém problému s odhlašováním po 10 vteřinách na Linux Mint. No a teď řeším problémy. Zpět k Windows nechci.

1. Prosím nevíte jak rozchodit tiskárnu Epson L365. Stáhl jsem přesný ovladač a nefunguje nic. Zkoušel jsem i oficiální stránky kde jsem pak prostě nenašel moji tiskárnu i když je v tabulce napsána podpora L365. Chtěl bych i takovou tabulku kde si můžu opravit tiskárnu (vyčistit hlavu apod.) jako ve win. Pracuji z domu a tisknout potřebuji. Mám i instalační CD, co mám dělat prosím :)

2. Potřebuji prosím také DAW prográmky. Moje audio studio - koupené orig. má posunutou grafiku písně. Tzn. zvuk se neshoduje s grafikou písně grafika je vpřed ale hudba vzad. Používám Play On Linux. V Traverso mi nefunguje zvuk a v Ardoru zase zvuk uplně vypne v celém PC. V Ubuntu byl stejný problém.

3. Už jsem trošku rozmazlený, ale chtěl bych češtinu v Kdenlive. V Ubuntu to bylo v češtině a v nastavení to nabízí jen Angličtinu. Problém s chybějícími tlačítky jsem vyřešil pomocí full aktualizace KDE.

Jinak vše šlape lépe jak v Ubuntu.


HW - Notebook Acer E5-571G-54US, Intel i5-5200U, GeForce 820M, 8GB DDR3, 1T disk. SW Linux Mint 17.03.

Předem moc děkuji za pomoc. Jsem PC amatér, před pár lety jsem rok používal Ubuntu a to je asi můj vrchol IT umění. :D

Zamčeno