NIKDY NEKUPUJTE NIC V ALZE !

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: NIKDY NEKUPUJTE NIC V ALZE !

#11 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: skalis
Tak to ti gratuluji, já tam už mnoho let nenakupuji, a jsem taky spokojen. Ale i tak mě zajímala cenová politika alzy, jak si vede - a překvapilo mě, že není nejdražší. Namátkově - bord Gigabyte H110-D3A, CPU Intel Pentium G4600, RAM Patriot Signature 4GB DDR4 2400MHz. Udělal jsem si minitabulku a jenom jednou! byla Alza nejdražší, takže to není tak hrozné. Ale oproti tomu Suntech byl 2x nejlevnější (o korunu) :) Obrázek Extra jsem se s tím nepatlal, jde o levný komponenty ...
:arrow: RadekD
že jsem jako VIP klient zrušil účet.... Správně. Dlouho jsem byl u KB, ale jejich služby šly do kopru, a rok co rok neustálé nenápadné zdražování položek ... Takže co - účet jsem zrušil, podepsal pár papírů, vybral keš, (dopředu sjednaná schůzka na pobočce + půl hodinka než se to vyřídí) a odchod s šestimístnou částkou. Nyní jsem u FIO a jsem
v klidu.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: NIKDY NEKUPUJTE NIC V ALZE !

#12 Příspěvek od juhele2014 »

Alza - hnus první kategorie ! Fakt si myslíte, že nemůžete přijít u Alzy o peníze? Omyl. Mrkněte sem:

https://www.lupa.cz/aktuality/podvodnic ... ku-alza-cz

více v diskuzi ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: NIKDY NEKUPUJTE NIC V ALZE !

#13 Příspěvek od Ventero1 »

Pro me je Alza take dosti neduveryhodna.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: NIKDY NEKUPUJTE NIC V ALZE !

#14 Příspěvek od juhele2014 »

Dělá Alza ze svých zákazníků idioty? Vypadá to, že jo ... Další výživný článek https://ekonomika.idnes.cz/alza-cz-zboz ... nomika_div Zde je zboží navíc, zaplaťte. Alza přidává do košíku nechtěné položky


Cituji z diskuze:

Sleduji vývoj Alzy od jejího počátku a z firmy, kdy pár nadšenců prodávalo elektroniku, se čím dál více stává nenažraný kolos, který s mottem "Hamty hamty, ať mám víc než tamty" vám dokáže slíbit to co nikdo jiný nedokáže splnit.

Příklad: Kupoval jsem elektroniku, během 3 minut od obědnávky mi volala Alza, aby mi vnutila pojištění nebo prodloužení záruky - aby ze mě vymámila ještě víc pěnez. Pak se ale neráčili oznámit mi, že to expresní doručení do téhož dne nestíhají a tu platbu za expres mi taky vrátit nechtěli... (Naštvaně jsem odstoupil od smlouvy a koupil jinde)


sem se na to šel podívat z čiré zvědavosti a ono to je tak, že na stránce produktu je předem zaškrtnuté příslušenství, které se samo přidá do košíku, stačí přehlédnout a po přidání produktu je tohle nevyžádané příslušenství pečlivě schováno až na konci za spoustou nabídek připojištění a asistencí atd atd, hlavně aby nebylo moc vidět... Prasox vyladěný s právníky k dokonalosti. Z hlediska práva je to všechno dobře, všechno tam píšou a žalovat to nepůjde, ale je to pečlivě vymazlený design udělaný primárně na přehlédnutí. Prostě čistokrevná sprosťárna, ale co čekat od zelený zrůdy...

Provedl jsem právě pokus. Do košíku jsem dal iPhone 8. Co se nestalo, ve shrnutí mám v košíku i položku "ADATA Lightning MFi 1m Silver" za 289 CZK. Když nebudu kontrolovat a kliknu na pokračovat, koupil jsem něco co jsem nechtěl. To je ale prasárna!!!!

Vyloženě šmejdská praktika. Nechápu, respektive chápu..., že si to takový obchod dovolí. Že tu mluvčí huba nepálí...



Mám takový pocit, že tuhle "vychytávku pro dobro zákazníků" už zase vypnuli. V každém případě je automatické přidávání nechtěného zboží kolosální drzost. A nic na tom nemění trapné žvásty tiskové mluvky.

Už vidím ty televizní reklamy - zelený ječící panáček "Kup třeba báječnou tiskárnu a aniž bys chtěl, koupíš si k ní i kááááááábéééél!"


Jo, taky se mi pokusili "doplnit" nákupní koš. Tak jsem to VŠE zrušil a koupil u jiného prodejce a od té doby už tam nic nekoupím. Jednoduché a účinné řešení na nekalého obchodníka

Nemusí nic, měl jsi to v košíku? Měl. Zkontroloval jsi ho před odesláním objednávky? NE? Smolík. Ano peníze vrátí, ale s proplácením času tímto ušlého, či dokonce poštovného, kterým to zboží vracím se můžeme rozloučit. To si obhájí. Že je samotné vkládání do košíku nekalá praktika je zřejmé, to nerozporuju. Já osobně jsem s alzou skončil týden po vánocích a už tam nekoupím ani bublinku do vodováhy
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Takže, vážení, už chápete, proč jsem s těma šmejdama už dávno skončil, že ... ;)

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: NIKDY NEKUPUJTE NIC V ALZE !

#15 Příspěvek od juhele2014 »

A opět problémy ... :D Kdo by to kdy čekal, že? Tady na živě https://www.zive.cz/clanky/alzacz-ma-ve ... fault.aspx píšou, že za to může zavádění nových funkcí do interního systému :!: Mňo, moje dobře informovaná známá je toho názoru, že na ně nastoupili "digitální raketýři" a chtějí po nich výpalný, jinak jim systém opět spadne. A Alza jim nic nedá ... Ale berte to s rezervou, uvidíme. Nicméně si neodpustím ocitovat pár příspěvků z diskuze :

Včera jsem si doobjednal kryt telefonu k tomu co jsem si objednal v sobotu a výzva k vyzvednutí mi přišla. Teprve potom, co jsem dorazil na jejich cetrálu mi řekli, že mám smůlu a nic nedostanu.

Trest boží za toho zeleného skřeta!

MS SQL, .NET, kompletní business logika v ohromném chaosu tisíců SQL procedur, k tomu špatně placení junior vývojáři, vysoká fluktuace...Ne, tohle nemůže dopadnout dobře.Ty už může zachránit jen přechod na SAP
Jako že by se to se SAPem konečně složilo kompletně?
Ja nevim. Muj kamarad mi vzdy tvrdival, ze ztraktka SAP znamena Shit and Problems.

Doufám že jim ještě chcípne ta hnusná uječená zelená zrůda. :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: NIKDY NEKUPUJTE NIC V ALZE !

#16 Příspěvek od Ventero1 »

Problem asi bude, ze tech nekterych lidi bude docela hodne. Prodavam v klasickem elektru a zakazniku, kteri radsi prijdou k nam po zkusenostech casto prave s Alzou a koupi treba i draz, je uz na male okresni mesto uz docela dost ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: NIKDY NEKUPUJTE NIC V ALZE !

#17 Příspěvek od juhele2014 »

Alza opět boduje: https://www.zive.cz/clanky/osobni-odber ... fault.aspx Alza si za osobní odběr účtuje už 45 Kč. Když zaplatíte předem, dostanete slevu. Cituji z diskuze:

U Alzy už ani šroubek. Objednal jsem si tam sedlo na moto, kdy jsem využil nákup na třetinku. Tu jsem obratem zaplatil kartou a zboží mělo být do 3 dnů k vyzvednutí na pobočce, dle jejich webu bylo zboží skladem. Třetí den se nic nedělo, tak volám na linku. Po 20 min. diskotéky se dozvídám, že se to vyprodalo (takže to neměli skladem u sebe,ale kdo ví kde), ale že je další kus na cestě a bude do dalších 3 dnů. No po této lhůtě mi místo výzvy k vyzvednutí zboží přišel email se stornem objednávky z důvodu nezaplacení. To mě rozpálilo do běla, jelikož onu třetinku už meli skoro týden na ůčtě. Mezitím výrobek zcela zmizel z nabídky a na lince(opět po ca 20 min. diskotéky) se dovídám, že už to nejde objednat a posílají mi peníze zpět. Jako může se stát, ale očekával bych spíš email s informací, že nemůžou dodat a s omluvou posílat peníze zpět. No tak sem si trochu zařval a spokojil se s informací, že peníze jsou poslány zpět. Nicméně druhý den na ůčtě nebyly a na lince (po 20min. diskotéce) slečna něco mlela o třech dnech na převod. Z toho jsem ji vyvedl s tím, že převod běžně trvá max 24hod.(je to snad ze zákona,ale nejsem si jistej). No naštěstí už tam večer byly. Takže jak jsem psal, už ani šroubek i kdyby to byl jediný eshop. Sedlo jsem nakonec sehnal na Amazonu a ještě o ca 20% levněji. V pátek jsem objednal a v pondělí bylo doma - z Velké Británie. Tady nejsou potřeba žádné další komentáře ... :?

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: NIKDY NEKUPUJTE NIC V ALZE !

#18 Příspěvek od juhele2014 »

Jak to chodí v Alze - takový je název článku na defensovi http://dfens-cz.com/jak-to-chodi-v-alze/ , takže kdo chce vědět něco málo o zákulisí nepopulární firmy, račte přečíst. Diskuze opět lehce výživná, ale jak to je s parfémama na Alze, to
opravdu netuším, řeší se možní víc než IT zboží. Já tam z preventivních důvodů na jejich stránky nelezu, stačí mě Suntech, Softcom, CZC, a jiné ... ;)

Rebel
Příspěvky: 34
Registrován: 08 črc 2014, 12:37

Re: NIKDY NEKUPUJTE NIC V ALZE !

#19 Příspěvek od Rebel »

:shock: v Alze nakupují běžně i běžně vracím zboží v ramci 14dení lhůty a vždy mě přišly peníze do tři dnů z pět na účet o proti jiným obchodům z Alzy se dá říct že jsem si zni udělal jakousi půjčovnu :mrgreen: až bude víc času prolezu cely tenhle tread ať se :lol: momentálně řeším DVB-T2 USB Tuner pod Tuxikem

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: NIKDY NEKUPUJTE NIC V ALZE !

#20 Příspěvek od juhele2014 »

Problémový Černý pátek. Alza dostala v Maďarsku pokutu 67 milionů https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... u-40330233 Je to jasný - zelenej hnus se zkrátka nezapře. Od nich bych si nenechal zrejt ani zahradu, páč by to zmršili. To tak. Ale diskuze je výživná, vybírám :

Velice lživé reklamy Alzy by už měl postřehnout každý běžný člověk.. před akcí je kolikrát zboží levnější než jejich stupidní Black Friday..a slevy až 80%? Směšné ... Stačí použít srovnavac a jste s cenou úplně jinde

Konečně někdo tomu uřvanému zelenému skřetovi dal přes držku!

Toho zelenýho šmejda měli pověsit..

ALZA ? Co to je ? To je ten kvelb, co lže o cenách a je téměř nejdražší ? Jo tak to vím..... Ale co hlupáků tam nakupuje, co ?
No, vida a tady by to nešlo?


Výše pokuty nebude pro firmu nějaká citelná ztráta, ale negativní reklama snad upozorní nakupující, aby se trochu soustředili a zapli mozek, když už kupujou na webu. Konkurence funguje, takže zelenej trpajzlík bude snad prudit méně, než doposud ... :idea:

Zamčeno