LMDE2 - problém s mikrofónom na kamere Logitech c200

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
etki
Příspěvky: 1
Registrován: 23 srp 2016, 14:47

LMDE2 - problém s mikrofónom na kamere Logitech c200

#1 Příspěvek od etki »

mam problém s mikrofónom na kamere Logitech c200. V Linuxe Mint na debianovskom základe LMDE2 v nastaveniach zvuku (cinnamon-settings.py sound) vidím mikrofón ale nejde ked si ho prepnem ako predvolené vstupné zariadenie a program na nastavenie zavriem a znova otvorím tak mikrofón nie je predvolený a nemám ani možnosť cez aplet na lište prepínať vstupné zariadenia, keď na ikonku kliknem pravým tlačidlom myši. Skúsil som si ale nainštalovať pavucontrol a tam mi to normálne ide prepnúť a potom mi mikrofón normálne funguje a pokým mám program otvorený, tak aj v aplete mám možnosť prepínať vstupné zariadenia, keď ho zavriem tak sa to už nedá ale mikrofón zostane funkčný a niekedy to vydrží aj po reštarte počítača inokedy nie.

Navyše keď mám zapnutý pavucontrol a pustím iný program ktorý potrebuje mikrofon systém sa odhlási. Niekedy zasa mikrofón funguje ale zvuk je skreslený. Musím znova pustiť pavucontrol a prestaviť iné vstupné zariadenie zavrieť, znova spustiť a prestaviť na c200. Skrátka dosť veľká fuška kým to dostanem do použiteľného stavu.

Zamčeno