Kernel panic

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
adrenalinn
Příspěvky: 8
Registrován: 08 črc 2016, 15:45

Kernel panic

#1 Příspěvek od adrenalinn »

Ahoj

Mám problém že se mi neustále seká počítač viz obrázek co mi shazuje jádro:

Obrázek

Zkoušel jsem jiný harddisk, paměti prostřídat i v různých slotech nic nepomohlo.
Dále jsem udělal memtest což prošlo 3x za sebou bez chyby.
Používám integrovanou grafiku v procesoru.
Procesor mám i3 6300, základní deska gigabyte ga-z170-d3h. Kupováno před rokem.
Teploty v biosu po 30 min.:
Procesor 32
Deska 34
Nevím jestli to v tomto případě nemůže být zdrojem, který mám už asi 8let, ale nemám jiny na vyzkoušení.
Nějaké nápady v čem je problém (deska, procesor, zdroj) jak to třeba ještě otestovat?

Díky moc za pomoc :)

Odesláno z mého Nexus 5X pomocí Tapatalk

adrenalinn
Příspěvky: 8
Registrován: 08 črc 2016, 15:45

Re: Kernel panic

#2 Příspěvek od adrenalinn »

Zkoušel jsem na jiný fyzický harddisk novou instalaci a seklo se to v průběhu instalace, takže si myslím, že v software problém nebude.

Odesláno z mého Nexus 5X pomocí Tapatalk

adrenalinn
Příspěvky: 8
Registrován: 08 črc 2016, 15:45

Re: Kernel panic

#3 Příspěvek od adrenalinn »

Kernel jsem instaloval před 1-2 měsíci 4.6.4 a jelo to bez problémů. Zkoušel jsem i nabootovat původní 4.4 bez rozdílu.
Kernel panic se mi stal i při náběhu do recovery módu.
Kernel panic se stává někdy při náběhu systému ale většinou do několika minut, jednou to jelo dokonce až 2 hod.
Často po startu systému mi to napíše že havaroval cinnamon a musí se restartovat padá i firefox, kdy už pak nejde znovu spustit.

Odesláno z mého Nexus 5X pomocí Tapatalk

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Kernel panic

#4 Příspěvek od juhele2014 »

adrenalinn
Nemáš přetaktovaný sběrnice? Běžely na tom windousy? Zkus dát výpis:

Kód: Vybrat vše

inxi -F

adrenalinn
Příspěvky: 8
Registrován: 08 črc 2016, 15:45

Re: Kernel panic

#5 Příspěvek od adrenalinn »

[quote="juhele2014"]adrenalinn
Nemáš přetaktovaný sběrnice? Běžely na tom windousy? Zkus dát výpis:

Kód: Vybrat vše

inxi -F
Nic jsem netaktoval v Biosu je všechno na auto.
Win na tom běželi pár měsíců ale od července tam mám mint 18 až do teď to běželo bez problémů.

Obrázek

Odesláno z mého Nexus 5X pomocí Tapatalk

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Kernel panic

#6 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Pravda, naspodu snímku to píše chybu. Takže harddisk je v háji. Pro inspiraci - já LM teď provozuji z flešky, mrkni třeba sem http://pctuning.tyden.cz/hardware/disky ... 3?start=32 , než pořídíš nový harddisk, jedna fleška tě nezrujnuje ... ;)

adrenalinn
Příspěvky: 8
Registrován: 08 črc 2016, 15:45

Re: Kernel panic

#7 Příspěvek od adrenalinn »

Zkusil jsem odpojit disk a live cd, když jsem dal "start linux mint" tak to nenaběhlo, když jsem dal "start in compatibility mode" tak "kernel panic" a stejnej výpis jako v prvním obrázku, takže diskem to neni a jak už jsem dříve psal zkoušel jsem i jiný harddisk, kdy se to seklo v průběhu instalace. V te době to ještě aspoň naběhlo ted se to zhoršilo a už to ani nenajede a to jsem to zkoušel aspoň 10x jak live cd tak z disku.

Odesláno z mého Nexus 5X pomocí Tapatalk

adrenalinn
Příspěvky: 8
Registrován: 08 črc 2016, 15:45

Re: Kernel panic

#8 Příspěvek od adrenalinn »

adrenalinn píše:Zkusil jsem odpojit disk a live cd, když jsem dal "start linux mint" tak to nenaběhlo, když jsem dal "start in compatibility mode" tak kernel panik a stejnej výpis jako v prvním obrázku, takže diskem to neni a jak už jsem dříve psal zkoušel jsem i jiný harddisk, kdy se to seklo v průběhu instalace. V te době to ještě aspoň naběhlo ted se to zhoršilo a už to ani nenajede a to jsem to zkoušel aspoň 10x jak live cd tak z disku.

Odesláno z mého Nexus 5X pomocí Tapatalk
Tak pri bootu z cd to píše tohle

Obrázek

Odesláno z mého Nexus 5X pomocí Tapatalk

adrenalinn
Příspěvky: 8
Registrován: 08 črc 2016, 15:45

Re: Kernel panic

#9 Příspěvek od adrenalinn »

adrenalinn píše:Zkusil jsem odpojit disk a live cd, když jsem dal "start linux mint" tak to nenaběhlo, když jsem dal "start in compatibility mode" tak kernel panik a stejnej výpis jako v prvním obrázku, takže diskem to neni a jak už jsem dříve psal zkoušel jsem i jiný harddisk, kdy se to seklo v průběhu instalace. V te době to ještě aspoň naběhlo ted se to zhoršilo a už to ani nenajede a to jsem to zkoušel aspoň 10x jak live cd tak z disku.

Odesláno z mého Nexus 5X pomocí Tapatalk
Pri bootu z cd to píše tohle:

Obrázek

Odesláno z mého Nexus 5X pomocí Tapatalk

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Kernel panic

#10 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Je možnost to medium (DVD) nabutovat na jiném PC? Abys vyloučil chybu, že to je špatně vypálený ... Není to pálený na disk RW?

Zamčeno