Linux mint - problém s teplotou

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Linux mint - problém s teplotou

#21 Příspěvek od Livan »

Pri teplotách okolo 70 °C je asi už problém so znečistením vnútra notebooku, treba dať prepastovať procesor a vyčistiť vnútro notebooku. To by malo zlepšiť účinnosť chladenia a znížiť teploty na procesore.

eDrak
Příspěvky: 39
Registrován: 24 úno 2013, 17:38

Re: Linux mint - problém s teplotou

#22 Příspěvek od eDrak »

Tak dneska jsem nainstaloval xubuntu a notebook je tichý jak nikdy před tím, pokud nedělám něco složitého, tak notebook nejde vůbec slyšet.

Uživatelský avatar
pepsi
Příspěvky: 25
Registrován: 16 kvě 2017, 00:04

Re: Linux mint - problém s teplotou

#23 Příspěvek od pepsi »

Takže pomohlo vyčistenie notebooka (ventilátora...) od prachu z vnútra, po ktorom sa teplota CPU aj GPU znížila z cca 70° celzia až pod cca 50° celzia v kľude, a pri bežnej záťaži sa teplota CPU aj GPU drží na cca 50° celzia!
Notebook a ventilátor ide tichúčko, predtým pravidelne fučal, a prehrieval sa ako divý.
Možno mi pomohlo aj zdvihnutie notebooka od plochy stola pomocou zvýšenia gumových nožičiek na notebooku, aby mal viac vzduchu na nasávanie, a viac pod ním prúdil nový vzduch.
Vďaka za radu.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Linux mint - problém s teplotou

#24 Příspěvek od Ventero1 »

Jeste tohle trochu ozivim. Nejak mi vyplynulo, ze nastroj TLP je kompatibilni jen s AMI BIOS. Je to tak nebo i s ostatnimi biosy spolupracuje? A pomuze mi na biosu Dell, ktery ma vlastni?

Jeste jeden dotaz: Aplikace PSensor funguje samostatne a nebo potrebuje pritomnost a aktivaci lm-sensors?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Linux mint - problém s teplotou

#25 Příspěvek od Ventero1 »

Diky.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno