Linux Mint 18 XFCE vhodný skener [vyřešeno] Vyřešeno

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Linux Mint 18 XFCE vhodný skener [vyřešeno]

#11 Příspěvek od Ventero1 »

No, to nejspis proto, ze v LM se nepouziva graficka nadstavba jmenem Unity. V tomto pripade je ten prikaz soucast tzv "podpisu", kde uzivatel pise neco o sobe - napr. svoji PC sestavu nebo treba, jako zde Menom, vtipne vyjadruje nejaky svuj nazor ci postoj, atp.

Muzes zkusit zadat do terminalu i muj podpis - samozrejme jako spravce se sudo - a uvidime, jak si s tim Linux poradi a co se stane ;)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Linux Mint 18 XFCE vhodný skener [vyřešeno]

#12 Příspěvek od menom »

Rmch píše: 29 úno 2020, 09:58 Ahoj. měl jsi pravdu, simple scan a nyní i gscan2pdf jsou nainstalovány ve správci softwearu. Když je spustím,tak ani jeden nenajde skener. Při přidávání tiskárny nebyl problém, ale skener nemůžu připojit, protože ho nikde nevidím. Mám multifunkční tiskárnu Samsung SCX 34000. Můžeš poradit jak na to? (mám nainstalovaný LM 19.3 cinnamon). Zkoušel jsem i :
"sudo apt-get purge unity-scope-home" , ale nic se nestalo. Díky Roman
.

Bohužiaľ nevlastním takú tlačiareň - tiskárnu Samsung SCX 34000

takže asi budeš musieť počkať kým sa ozve niekto, kto má k veci čo napísať.

.
.

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Linux Mint 18 XFCE vhodný skener [vyřešeno]

#13 Příspěvek od menom »

Ventero1 píše: 29 úno 2020, 11:51 No, to nejspis proto, ze v LM se nepouziva graficka nadstavba jmenem Unity. V tomto pripade je ten prikaz soucast tzv "podpisu", kde uzivatel pise neco o sobe - napr. svoji PC sestavu nebo treba, jako zde Menom, vtipne vyjadruje nejaky svuj nazor ci postoj, atp.

Muzes zkusit zadat do terminalu i muj podpis - samozrejme jako spravce se sudo - a uvidime, jak si s tim Linux poradi a co se stane ;)
.
jako zde Menom, vtipne vyjadruje nejaky svuj nazor ci postoj, atp.
Na tom neni nič vtipného, že tvorca linuxovej distribúcie Ubuntu nedal na výber užívateľom Ubuntu, aby si mohli vybrať
či chcú svoje dáta posielať do sveta vždy, keď niečo napíšu cez DASH.

Ak si toto za tie roky nepochopil, tak sa ďalej modli k tej tvojej mantre alebo k čomu sa to vlastne modlíš ...

.
.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Linux Mint 18 XFCE vhodný skener [vyřešeno]

#14 Příspěvek od labeent »

Rmch píše: 29 úno 2020, 09:58 Ahoj. měl jsi pravdu, simple scan a nyní i gscan2pdf jsou nainstalovány ve správci softwearu. Když je spustím,tak ani jeden nenajde skener. Při přidávání tiskárny nebyl problém, ale skener nemůžu připojit, protože ho nikde nevidím. Mám multifunkční tiskárnu Samsung SCX 34000. Můžeš poradit jak na to? (mám nainstalovaný LM 19.3 cinnamon). Zkoušel jsem i :
"sudo apt-get purge unity-scope-home" , ale nic se nestalo. Díky Roman
Jak máš zařízení připojené?
USB nebo WAN?

Kdysi mi scaner na Samsungu fungoval, měl jsem USB, teď používám jen WAN a také mi programy nenaleznou scaner.
Na scan používám pc, kde je dual boot s Win, tak jsem to zatím neřešil. Problém je v tom, že je to multifunkce, ne klasický scaner.

Možná by mohlo pomoci stáhnout a instalovat tento ovladač:

Kód: Vybrat vše

https://support.hp.com/cz-cs/drivers/selfservice/samsung-scx-3400-laser-multifunction-printer-series/17156995
Obrázek

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Linux Mint 18 XFCE vhodný skener [vyřešeno]

#15 Příspěvek od labeent »

Takže potvrzeno.
Po nainstalování ovladače mi funguje scaner na multifunkci Samsung CLX-6240.
Pro ni je ovladač (možná stejný pro všechny) ZDE:

Kód: Vybrat vše

https://support.hp.com/cz-cs/drivers/selfservice/samsung-clx-6240-color-laser-multifunction-printer-series/19134322
Instalace probíhala na základě reakce systému trochu jinak, než je obvyklé:

1) Stažení ovladače
2) Rozbalení složky (při druhém pokusu jsem to dal na plochu)
3) Otevření složky
4) Vyhledání aktivního instalačního scriptu (install.sh)
5) Kontrola, že je správně nastavený (PTM - Vlastnosti - Oprávnění - Umožnit spouštět soubor jako program)
6) Klepnout na soubor a ze zobrazeného okna vybrat "Spustit"
7) A nic se nestalo :(

Takže jsem se do toho pustil trochu jinak.
Pro jistotu jsem udělal restart a pak jsem se do toho pustil takto:

(Předchozí body 1-5 platí)
1) Stažení ovladače
2) Rozbalení složky (při druhém pokusu jsem to dal na plochu)
3) Otevření složky
4) Vyhledání aktivního instalačního scriptu (install.sh)
5) Kontrola, že je správně nastavený (PTM - Vlastnosti - Oprávnění - Umožnit spouštět soubor jako program)
A) Otevřít složku s rozbaleným driverem
B) Spustit Terminál
C) Zadat v něm následující: sudo a pak tam přetáhnout myší onen soubor install.sh
(Terminál si tam doplní kompletní příkaz i se správnou cestou k souboru)
D) Enter
Objeví se prohlášení ke smlouvě, nebo-li něco jako EULA.
Pokračovat se dá Enterem (je jich dost, ale neukvapovat se)
E) Po posledním Enteru se objeví, zda s tím souhlasíte a čeká na Y jako Ano nebo cokoliv jako Ne
F) Zadat Y
G) Enter
H) Spustí se instalace, nainstaluje to část a ptá se, zda je zařízení síťové (a nebo něco podobného) a zda se má upravit něco s nastavením Firewallu.
I) Y jako Ano
J) Terminál na konci napíše, že je vše nainstalováno
K) RESTART PC - je důrazně doporučen, takže nic nezkoušet spouštět, ale dát hned restartovat
L) Po naběhnutí systému vybrat scanovací soft a spustit ho (vyzkoušel jsem Simple scan)
M) Po odzkoušení je hotovo

Takže díky Tvému dotazu jsem si rozchodil i scan po síti v Linuxu, za což Ti děkuji. Co jsem pro lenost neřešil jsem nakonec vyřešil díky Tobě. :mrgreen:

PTM - Pravé Tlačítko Myši
Obrázek

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Linux Mint 18 XFCE vhodný skener [vyřešeno]

#16 Příspěvek od labeent »

Předpokládám, že budeš mít vše stejně, jen já jedu na LM 19.3 Cinnamon 64-bit.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Linux Mint 18 XFCE vhodný skener [vyřešeno]

#17 Příspěvek od Ventero1 »

Ty si trouba Menome - dobre to chapu a nepsal jsem, ze je to vtipne, ale ze jsi to vtipne vyjadril. Ty si fakt nekde zatuhlej, a modlim se ke komukoliv a cemukoliv, co pomuze rozpoustet lidskou hloupost a pychu ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno