Připojení iPhone5

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Připojení iPhone5

#1 Příspěvek od pavel56jh »

Jak dostat fotky z iPhone - po připojení vyskočí ikona, hlásí, že bylo připojeno zařízení s fotografiemi a tím to končí Nabídne to stažení pomocí Pix, který ale hlásí 0 fotek, stejně jako na nějakém foru doporučovaný shotwell, který jej má připojit bez problému. Na W7 i XP je prý telefon vidět bez problému. Nějaké jednoduché nápady? Vyčetl jsem ještě nějaký způsob přes OneDrive, ale je to pro starší ženskou, která nezkousne žádné vylomeniny, příkazovou řádku atp.
Napadl mne BT, situace stejná. Fotku lze odeslat do padesáti věcí typu FB, různé další sociální srágory, cloudy, ale na spojený počítač nee. NTB po spojení samozřejmě hlásí, že odeslané obrázky budou příjmány do /home/jůzr/obrázky
NTB ThinkPad + cinnamon 18.1
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení iPhone5

#2 Příspěvek od pavel56jh »

shotwell (v repozitari) alebo xnview MP
Shotwell ani pix, ani XN nefunguje, chová se shodně. Telefon se zeptá, po kladné odpovědi se zobrazí, ale není žádný soubor. Měl jsem s sebou i netbook s W7, stejná situace, na iOS foru jsem vyčetl, že je třeba po připojení zobrazit fotky. telefon se zeptal zda je možno manipulovat se soubory a bylo. Sice to neustále vytuhávalo, ale vylámal jsem to. Tento postup na Lin samozřejmě nic nedělal Foto pokusů na http://www.5zsjh.cz/pavel/HP/Hanaiphon.zip
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení iPhone5

#3 Příspěvek od pavel56jh »

Trošku jsem pokročil, otázka zní opravdu jak připojit jen iPhone 5, právně dorazil syn, připojil jsem jeho iPhone 3, ve zlomku vteřiny vidím všechny fotky.
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Připojení iPhone5

#4 Příspěvek od Ventero1 »

To je ten kretenismus MTP. Kdyby se nejvetsi hovadiny vsichni ti blbci, co vedou ty firmy nechytli, tak mobily by se stale pripojovali jako Mass Storage a byl by klid. A moh mit clovek na SD karte (u iPhonu asi ne) treba Linux Mint xfce a bootovat z telefonu :D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení iPhone5

#5 Příspěvek od pavel56jh »

Tak jsem dneska vyrazil za kamaradem, kterej ma všechny Ajfouny a vysledek je ten, že 3,4 funguje bez problémů, dál nic. Má někdo myšlenku jak jednoduše připojit 5 (popř. vyšší) o kterou se mi jedná?
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení iPhone5

#6 Příspěvek od pavel56jh »

Na pripojenie iPhone je potrebný libimobiledevice.
Mám, mobil ale není můj, doma můžu mít jen 3a4, které fungujou, takže musím podniknout cestu na druhou stranu města a tam jen opatrně polaborovat. Díky moc za odkazy, 2 mne velice zaujaaly, vezmu zkušební noťas a uvidíme. Navíc něco, co se ovládá podivně jedním tlačítkem se mi hnusí už od roku 85, kdy jsem na macu zprovozňoval databázi a zařekl se, že nikdy více :D
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Připojení iPhone5

#7 Příspěvek od juhele2014 »

Trochu to odlehčíme :arrow: Debilní kecy Pražáků
Ty nemáš ajfoun :?: (1:14) :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=sRToA9W-EGE

Zamčeno