ovladače

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
Jim
Příspěvky: 5
Registrován: 12 lis 2017, 21:07

ovladače

#1 Příspěvek od Jim »

Nemá někdo ověřený postup instalace ovladače pro grafiku ATI R7 240 ? do mintu 18.2 skořice. Ať to dělám, jak to dělám, tak mi ho linux nepusí, že prý je buď poškozen nebo nemám práva....

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: ovladače

#2 Příspěvek od vxmery »

Ať to dělám, jak to dělám
To je fakt presný popis postupu :D
Mohol by si to upresniť? Podľa akého návodu a ako si postupoval?
Aká hláška vyšla z akého postupu?
Pri inštalácii Mintu nebol ovladač inštalovaný?
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Jim
Příspěvky: 5
Registrován: 12 lis 2017, 21:07

Re: ovladače

#3 Příspěvek od Jim »

Zkoušel jsem snad všechny zde popsané postupy, včetně terminálu. Ta karta ATI R7 serie 200 podle popisu na jiných fórech není linuxem podporovaná, tomu odmítám uvěřit. V repozitáři je jen jeden svobodný ovladač se kterým nefunguje a s nabídkou nepoužívat toto zařízení...
přes terminál mi vyhodí hlášku viz nahoře. Proto se dotazuji, zda neměl někdo podobný problém s popisem jak to rozchodit. V Mintu 17.3 byl svobodný ovladač, se kterým chodila, ale nešel zvuk... Je napojen z desky a ovladač ho posílal přes digitál. Myslím, že celkově ATI má problém s podporou oproti Nvidie, kde jsou k dispozici hotové balíčky. Sám jsem zvědav, jestli se to povede rozchodit

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: ovladače

#4 Příspěvek od menom »

.
Jim píše:přes terminál mi vyhodí hlášku viz nahoře
Bez tvojej spoluprace to nepojde
V linuxe sa zvyknu problemy riesit tak, ze na forum kopirujes prikaz co si zadal do Terminalu a odpoved
Inak neni coho sa chytit

Cim viac informaci das, tym je viac pravdepodobne ze sa tym bude niekto zaoberat

.
.

Jim
Příspěvky: 5
Registrován: 12 lis 2017, 21:07

Re: ovladače

#5 Příspěvek od Jim »

Jo tomu se dá rozumět, já se jen ptal, zda se tím již někdo zabýval, popř. zda to vyřešil. Pak lze samozřejmě vyzkoušet jeho postup a komunikovat chybové hlášky. Postupů jsem vyzkoušel opravdu hodně, proto je nechci opakovat a hledám vyzkoušený, ověřený. Mohu zkusit jeden z nich a podle toho pak postupovat.

Jim
Příspěvky: 5
Registrován: 12 lis 2017, 21:07

Re: ovladače

#6 Příspěvek od Jim »

Děkuji za vaše podněty. Pokud takto radíte, tak je to na nic. I bez vašich rad jsem grafiku rozchodil. Pro všechny co mají tento problém, ponechejte svobodný ovladač a aktualizujte jádro na 4.13.0-16-generic. Toto jádro podporuje karty AMD-ATI, ale doporučuji si vše zálohovat ....Je to zásadní zásah do systému. U mne to proběhlo bez potíží.

Jim
Příspěvky: 5
Registrován: 12 lis 2017, 21:07

Re: ovladače

#7 Příspěvek od Jim »

Myslím, že fórum je pro rady a ne pro vylévání své ješitnosti. Kdybys dobře četl, tak si uvědomíš, že jsem se ptal, kdo tento problém řešil. Pokud jsi ho neřešil, tak proč jsi odepisoval...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: ovladače

#8 Příspěvek od Ventero1 »

... odepisovala ...

To co píšeš, že jsi se jen ptal, kdo to řešil je v rozporu s tvým napadáním, že to jak tady chlapi radili je nanic, a na to reagovala Lombardo právem ostřeji, jak je jejím zvykem. Nevím, jestli by ti voněla lépe odpověď typu (přesně tedy na tvou otázku): "Nevím kdo to řešil - já ne. Možná Franta Houska z Pardubic, třeba se tu na fóru objeví a odpoví, jestli o něm vůbec ví ..."

Radili, jak máš spolupracovat, aby mohli poradit. Chtěli jen, aby jsi zvolil jeden z postupů, který skončil tím hlášením, aby se měli čeho chytit ...

Tobě radí na nic, ale ostatním tu hodněkrát dobře poradili. A zvláště Lombardo. Tak neuhýbej a buď férovej ...

Edit: Předběhli jste mě, zatímco jsem psal ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno