PŘIPOJENÍ EXTERNÍHO USB-WIFI HDD

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
Balek
Příspěvky: 8
Registrován: 24 pro 2017, 13:08

PŘIPOJENÍ EXTERNÍHO USB-WIFI HDD

#1 Příspěvek od Balek »

Ahoj,
prosím o radu.
Koupil jsem si na eBay krabičku (2.5'' USB 3.0 WIFI SATA HDD Case Hard Drive Enclosure NAS Network Share Storage) do které se vloží 2.5'' pevný disk a tento disk lze pak používat jak přes USB tak přes WIFI.
Tady je odkaz-
https://www.ebay.com/itm/2-5-USB-3-0-WI ... 2749.l2649
Přes USB nemám problém, ale přes WIFI disk nevidím. Respektive můj notebook s LINUX MINT 18.3 64 bit. wifi signál z disku vidí a dokáže se k němu připojit, ale nikde nevidím a nemohu najít soubory které jsou na disku uloženy.
Pokud bude někdo umět poradit budu moc rád.
Děkuji.

Balek
Příspěvky: 8
Registrován: 24 pro 2017, 13:08

Re: PŘIPOJENÍ EXTERNÍHO USB-WIFI HDD

#2 Příspěvek od Balek »

Dělám to tak, že zapnu wifi na disku a přímo k této wifi z disku se připojím s notebookem. (stejně jako když se připojuji kdekoli k internetu)
Zkoušel jsem to přes prohlížeč přes tu IP 192.168.169.1 a zobrazí se mi stránka KIMAX a nějaké nastavení, ale netuším co tam mám kde nastavit.
Notebook má IP 192.168.169.179

Balek
Příspěvky: 8
Registrován: 24 pro 2017, 13:08

Re: PŘIPOJENÍ EXTERNÍHO USB-WIFI HDD

#3 Příspěvek od Balek »

Tak jsem to nějak nastavil, ale nevím jestli dobře.
Zadal jsem v nastavení Wireless relay našel pak svůj wifi router zadal heslo a potvrdil.
Měl bych teď teda vidět disk když jsem připojen ke svému routeru nebo jak? A kde bych ho měl vidět?
V nastavení to ještě chtělo Firmware, ale nevím kde ho najít.

Balek
Příspěvky: 8
Registrován: 24 pro 2017, 13:08

Re: PŘIPOJENÍ EXTERNÍHO USB-WIFI HDD

#4 Příspěvek od Balek »

Disk s routerem asi už nějak komunikuje. Když se s notebookem připojím k wifi kterou vysílá disk, tak mi notebook sice pomalu, ale načítá internetové stránky. Jde to nějak opačným směrem NOTEBOOK-WIFI HDD-WIFI ROUTER-INTERNET.
Teď teda ještě kde mám hledat ten disk abych viděl a mohl přetahovat soubory?

Balek
Příspěvky: 8
Registrován: 24 pro 2017, 13:08

Re: PŘIPOJENÍ EXTERNÍHO USB-WIFI HDD

#5 Příspěvek od Balek »

Co mám na té IP adrese zkontrolovat a jakej rozsah?
Když kliknu na DHCP tak to automaticky skočí nějaký PPPoE chce to údaje které neznám-IP adresy mi to napasalo 2 nevím která je správná, masky tam jsou taky 2 a DNS je co?
linuxmint@linuxmint-EP43T-UD3L ~ $ netstat -r
Směrovací tabulka v jádru pro IP
Adresát Brána Maska Přízn MSS Okno irtt Rozhraní
default 192.168.1.1 0.0.0.0 UG 0 0 0 enp4s0
link-local * 255.255.0.0 U 0 0 0 enp4s0
192.168.1.0 * 255.255.255.0 U 0 0 0 enp4s0

Balek
Příspěvky: 8
Registrován: 24 pro 2017, 13:08

Re: PŘIPOJENÍ EXTERNÍHO USB-WIFI HDD

#6 Příspěvek od Balek »

Tak externí HDD mám nastaven jako DHCP. (snad jsem to udělal dobře)
Co dál?

Balek
Příspěvky: 8
Registrován: 24 pro 2017, 13:08

Re: PŘIPOJENÍ EXTERNÍHO USB-WIFI HDD

#7 Příspěvek od Balek »

Poradí ještě někdo?
Nepotřebuji ani disk vidět přes router, stačí mi připojit se přes wifi přímo k disku a vidět (přetahovat) soubory.
Děkuji.

Balek
Příspěvky: 8
Registrován: 24 pro 2017, 13:08

Re: PŘIPOJENÍ EXTERNÍHO USB-WIFI HDD

#8 Příspěvek od Balek »

Děkuji za rady. Je vidět, že podpora tohoto linuxového prostředí opravdu funguje jak má.
Došel jsem k závěru, že Linux Mint se k externímu HDD přímo přes jeho WIFI připojit neumí nebo je to alespoň na mě (běžný uživatel PC) dost složité.
Ve Windows 7 jsem disk připojil velice jednoduše asi za 2 minuty a to následovně.
Zapnu WIFI na externím HDD a k této WIFI se jedním kliknutím připojím s notebookem.
Kliknu na ikonu Tento počítač a do vyhledávací políčka začnu zadávat IP externího HDD \\192.168.169.1
Windows HDD hned nabídnou, stačí dát enter a hned vidím soubory na disku které mužu kopírovat, mazat, prostě vše co potřebuji.
Automaticky se mi v siti objeví ikona jakoby dalšího PC HDD KIMAX. Počítač si externí HDD pamatuje a při příštím připojení stačí kliknout na ikonu PC KIMAX a okamžitě vidím soubory na externím HDD.
No na Windows mi připojení trvalo cca 2 minuty a na Linux Mint po sedmi dnech snažení zatím nic. :-(

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: PŘIPOJENÍ EXTERNÍHO USB-WIFI HDD

#9 Příspěvek od segfault »

V manuálu píšou, že se lze připojit přes sambu nebo FTP. Tak bych to tak zkusil. V menu správce souborů kliknout na "Připojit k serveru", vybrat "Sdílení windows" nebo "Veřejné FTP", vyplnit ip adresu a připojit.
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

Zamčeno