lenovo thinkad x260

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
pan_velkomozny
Příspěvky: 7
Registrován: 25 říj 2017, 21:19

lenovo thinkad x260

#1 Příspěvek od pan_velkomozny »

Tak zdravim pani, do ruk sa mi dostalo dalsie zelezo a snim aj dalsi problem. Intel HD 520 ma snad horsi vykon ako XY stary Intel GMA... Zial deje sa to len v Minte, blbuntu slape ako hodinky. A problem s teplotou je neznesitelny, 60stupnov vo W10 nedosahujrm ani ied hram War Thunder dve hodiny. Ono uz fakt sa mi zda ze Mi t ide od Rosy pekne do p...prec :)

pan_velkomozny
Příspěvky: 7
Registrován: 25 říj 2017, 21:19

Re: lenovo thinkad x260

#2 Příspěvek od pan_velkomozny »

Ovladace su, TLP islo na radu hned po vsetkych aktualizaciach a pomohlo v tom ze s povodnych 68 to padlo na 60. Este co sa tyka grafickych ovladacov su tam tie iste ako v ubuntu a rozdiel je neskutocny uz len v glmark2. Score v Minte 382 a v ubuntu cez 900. Ako pri praci a prehliadani netu mi to vsetko slape, len s casu na cas si zahram War Thunder a v Minte je to nehratelne a to ci v linuxovej verzii alebo cez wine. Nechce sa mi od mintu ist prec, pouzival som ho uz na desktope od verzie 17.1 a az na n ejake drobnosti som stym nemal problem. Ale co novsia verzia tym viac problemov a hlavne u notebookov. Premyslal som na dualbootom s widlami ale po zlych skusenostach s desktopu, ze pri kazdej aktualizacii win mi spadol zavadzac ma to odradilo. Obcas tak premyslam ci by nebolo uz lepsou volbou ist do OS X, aj ked dat dve vyplaty za NTB je trocha sialenost

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: lenovo thinkad x260

#3 Příspěvek od menom »

pan_velkomozny píše: 25 pro 2017, 15:52 Ovladace su, TLP islo na radu hned po vsetkych aktualizaciach a pomohlo v tom ze s povodnych 68 to padlo na 60.
Mohol by si pri starte systemu stlacit klavesu Shift, ked uvidis tabulku GRUB stlacit klavesu e
cim sa spusti editacny rezim.
Vyhladat riadok co zacina slovom linux a na jeho konci byva nieco taketo:

Kód: Vybrat vše

quiet splash $vt_handoff
Dat mezeru a dopisat acpi_osi=!
Vypadalo by to asi takto:

Kód: Vybrat vše

quiet splash $vt_handoff acpi_osi=!
Potom stlacit F10 pre boot

.
.

pan_velkomozny
Příspěvky: 7
Registrován: 25 říj 2017, 21:19

Re: lenovo thinkad x260

#4 Příspěvek od pan_velkomozny »

Zdravim Vas, nemal by niekto zaujem o dany ntb?

Zamčeno