Problem s Nvidia optimus

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
Penwalker
Příspěvky: 1
Registrován: 15 led 2018, 16:50

Problem s Nvidia optimus

#1 Příspěvek od Penwalker »

Zdravim,

mam dell xps 9560, je tam dualna grafika intel a nvidia. Problem je vtom ze ked nainstalujem nvidia driver cez spravcu hardveru vsetko funguje ok objavi sa mi ikonka nvidia vsetko funguje v poriadku do momentu ako prepnem na intel grafiku a restartujem, linux uz nenabehne :oops:
...iba cierna obrazovka po logu mintu :cry: . skusal som update intel ovladacov cez rozne postupy na forach, nic nepomaha, pomoze len reinstall celeho linuxu a neprepinat nvidiu na intel...Trosku ma to hneva, lebo tu nvidiu nepotrebujema by nonstop bezala. Vie mi stym niekto pomoct? Bol by som za to vdacny :)

Linux: Linux mint mate 18.2

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Problem s Nvidia optimus

#2 Příspěvek od menom »

Penwalker píše: 15 led 2018, 16:55 Zdravim,

mam dell xps 9560, je tam dualna grafika intel a nvidia. Problem je vtom ze ked nainstalujem nvidia driver cez spravcu hardveru vsetko funguje ok objavi sa mi ikonka nvidia vsetko funguje v poriadku do momentu ako prepnem na intel grafiku a restartujem, linux uz nenabehne :oops:
...iba cierna obrazovka po logu mintu :cry: . skusal som update intel ovladacov cez rozne postupy na forach, nic nepomaha, pomoze len reinstall celeho linuxu a neprepinat nvidiu na intel...Trosku ma to hneva, lebo tu nvidiu nepotrebujema by nonstop bezala. Vie mi stym niekto pomoct? Bol by som za to vdacny :) Linux: Linux mint mate 18.2
To neni zavada, to je vlastnost.
Ak sa neda samostatne prepinat medzi grafikami v BIOS-UEFI , tak je nvidia videna v systeme len ako 3D controller.
No a tu si to system obsluhuje sam, podla toho kolko vykonu potrebuje.
Takze do toho by si sa nemal starat.
Priznam sa, ze neviem co pouziva LM rady 18, ci bumblebee, na to prepinanie, kedysi sa to dalo pouzivat rucne,
tak ze bezala intel gk a na pouzite nvidia sa musel zadat prikaz
optirun <nazov_programu>
v terminali .

.
.

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Problem s Nvidia optimus

#3 Příspěvek od menom »

.

Ak neveris tej automatike, ze naozaj setri, tak mozno by si mal tuto otazku polozit na anglickom fore mintu.
Pochybujem ze tu to niekto vyriesi.
Tema je to zlozita, ak chces vediet viac a sam robit experimenty, tak tu je to popisane podrobne.
https://wiki.archlinux.org/index.php/NVIDIA_Optimus

Ak chces tak zo srandy sem mozes kopirovat obsah xorg.conf len tak pre porovnanie,
ale nic od toho neocakavaj.

Kód: Vybrat vše

cat /etc/X11/xorg.conf
Alebo je v umiestneni:

Kód: Vybrat vše

cat /etc/X11/xorg.conf.d/xorg.conf
.
.

Zamčeno