Problém s Prestigio SmartBook 141C (intel Z8350)

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
BublaLynx
Příspěvky: 1
Registrován: 25 led 2018, 22:42
Bydliště: Plzeň

Problém s Prestigio SmartBook 141C (intel Z8350)

#1 Příspěvek od BublaLynx »

Zdravím, mám problém s ovladači, pro tento "notebook". Nejde Wi-Fi a zvukovka. Instalace bez připojení k internetu také nejde, ale to jsem vyřešil přes sdílení internetu za pomocí usb. Neví někdo co s tím? Problém bude v tom že je to spíše tablet hardware.

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Problém s Prestigio SmartBook 141C (intel Z8350)

#2 Příspěvek od menom »

BublaLynx píše: 25 led 2018, 22:52 Zdravím, mám problém s ovladači, pro tento "notebook". Nejde Wi-Fi a zvukovka. Instalace bez připojení k internetu také nejde, ale to jsem vyřešil přes sdílení internetu za pomocí usb. Neví někdo co s tím? Problém bude v tom že je to spíše tablet hardware.
Co je to za hw prezradi vypis z terminalu po zadani prikazu:

Kód: Vybrat vše

inxi -Fxx
.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Problém s Prestigio SmartBook 141C (intel Z8350)

#3 Příspěvek od Ventero1 »

Toto je na těchto strojich běžné. Tato zařízení jsou připojena skrze jiný druh sběrnice na kterou nejsou OS běžně vybaveny ovladači. Až ty nejnovější. Kolega z HW fóra zmiňoval tuším I2C. A nevidí-li systém sběrnici, tak nevidí ani zařízení. Postni ten výpis, co radil Menom, a můžeš ještě i pro jistotu

Kód: Vybrat vše

lspci
lsusb
Ale zkušenosti mi říkají, že tam ta zařízení vůbec nebudou - viz výše.

Nenapsal si jakou verzi LM používáš, ale na tomhle stroji (který si též neupřesnil, ale mohu vycházet z uvedeného CPU) je záhodno použít pouze ten nejnovější a vzhledem k výkonu doporučuji xfce nejhůře mate.

Bohužel na Ubu fóru se v minulosti došlo vždy k tomu, že je třeba použít GalliumOS, kde bylo nejméně potíží. Je to OS vyvíjený speciálně pro tato lehká slabá zařízení a to v několika verzích dle typu CPU. Je postavena na Ubuntu s prostředím xfce. Platí tam tedy drtivá většina rad a návodů jako pro LM. To už však nemusí platit, neboť nejnovější verze už by mohly být více přizpůsobeny masovějšímu nástupu těchto zařízení.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno