připojení monitoru k notebooku

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
kesudj
Příspěvky: 36
Registrován: 18 led 2018, 16:30

připojení monitoru k notebooku

#1 Příspěvek od kesudj »

dobrý den,
poradí někdo jak připojit k notebooku monitor kabelem VGA ??
po propojení se obrazí na monitoru zvětšená plocha a nic víc,když najedu na webovou stránku ,tak na monitoru je pořád jen původní plocha,zkoušel jsem to v nastavení displeje ,ale na nic jsem nepřišel ,děkuji

kesudj
Příspěvky: 36
Registrován: 18 led 2018, 16:30

Re: připojení monitoru k notebooku

#2 Příspěvek od kesudj »

mám linux mint, mám ho krátce ,takže se v něm moc nevyznám
notebook je acer aspire 5672 WLMi,
monitor tam není ,ale display ,označil jsem neznámý VGAS a stejně se nic nezměnilo na připojením monitoru
Přílohy
p.jpg

kesudj
Příspěvky: 36
Registrován: 18 led 2018, 16:30

Re: připojení monitoru k notebooku

#3 Příspěvek od kesudj »

když odpojím kabel VGA ,a po restartu a naběhnutí zapojím ,tak nereaguje vůbec notebook s monitorem ,musím právě nejdříve zapojit kabel aby alespon nějak komunikoval ,když jsem měl windows,tak to bylo taky tak

kesudj
Příspěvky: 36
Registrován: 18 led 2018, 16:30

Re: připojení monitoru k notebooku

#4 Příspěvek od kesudj »

monitor je panasonic TH.42PS10 a ovladače nevím jestli jsou nainstalované, to ani nevím kde a jak
Přílohy
DSC_0031.JPG
DSC_0030.JPG

kesudj
Příspěvky: 36
Registrován: 18 led 2018, 16:30

Re: připojení monitoru k notebooku

#5 Příspěvek od kesudj »

ale to já právě dělám,nastavím VGA jako hlavní a potvrdím,, a pořád nefunguje,změní se to ale pořád to nejde,a klonovánítam nikde nevidím v tom nastavení

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: připojení monitoru k notebooku

#6 Příspěvek od juhele2014 »

V manuálu k monitoru (plasma) píšou něco o maximálním rozlišení pro VGA, tak na to mrkni ...

https://postimg.org/image/79bza74yt/

RadekD
Příspěvky: 315
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: připojení monitoru k notebooku

#7 Příspěvek od RadekD »

Zkus otevřené okno přesunout myší "za roh", monitor obvykle rozšíří plochu (doprava), pokud nezapneš klonování.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

kesudj
Příspěvky: 36
Registrován: 18 led 2018, 16:30

Re: připojení monitoru k notebooku

#8 Příspěvek od kesudj »

chlapi děkuji za rady ,rozlišení na monitoru jsem řešil a nic, jako hlavní ho dostanu ,ale nic se téměř nezmění, a klonování nevím vůbec kde je a okno přesunout nemohu,nemám odkud kam a jak

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: připojení monitoru k notebooku

#9 Příspěvek od Ventero1 »

Asi podobny pripad nize - pravdepodobne bug co se tyce vice obrazovek. Tez s tim nejspis souvisi i to, ze kdyz se vytahne kabel monitoru a vrati zpet, tak se pak uz negeneruje signal prostredi a zustava jen cerna obrazovka. A to na jakekoliv sestave. Pomohlo jen prepnout do konzole a tam restart lightdm.

Xubu 14.04, AMD HD5770, TV via HDMI - at jsem monitory nastavil jak jsem chtel, tak po zapnuti prihlasovaci obrazovka byla vzdy na TV (i kdyz byla vypnuta). Pokud jsem nechtel zapinat TV, tak jsem jen naslepo odentroval heslo a pak se teprve aktivovala plocha i na VGA.

Proste na ta nastaveni obrazovek OS kasle ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kesudj
Příspěvky: 36
Registrován: 18 led 2018, 16:30

Re: připojení monitoru k notebooku

#10 Příspěvek od kesudj »

takže to na linuxu nepůjde?? nebo jsem to nepochopil ??

Zamčeno