Notebook v dock-station bez zvuku

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
bambulko68
Příspěvky: 105
Registrován: 27 zář 2017, 11:44

Notebook v dock-station bez zvuku

#1 Příspěvek od bambulko68 »

ahojte
dostal som v praci Lenovo ThingPad P51 a pokial je v dokine, nejde zvuk :-/ neviete poradit co s tym? ked vytiahnem repraky z dokiny, normalne zacne hrat notebook, ked ich zastrcim, notebook pipne a zostane ticho :-/
Linux Mint Cinnamon 19 64-bit

bambulko68
Příspěvky: 105
Registrován: 27 zář 2017, 11:44

Re: Notebook v dock-station bez zvuku

#2 Příspěvek od bambulko68 »

nemam na vyber nic iba sluchadla. ked zastrcim jack, ozve sa z NTB pip-pip-pip a ticho
Linux Mint Cinnamon 19 64-bit

bambulko68
Příspěvky: 105
Registrován: 27 zář 2017, 11:44

Re: Notebook v dock-station bez zvuku

#3 Příspěvek od bambulko68 »

nech som skusal vsetko co sa dalo, zobrazilo mi to iba nejaky virtualny vystup a pomocou pulseaudio som videl, ze tam nieco hra, ale vystup nebol ziaden. ked nemam ziaden jack, ide zvuk priamo s notebooku. viem vyuzit teda zdierku na NTB, ale ked zastrcim kabel do dokiny, pip-pip-pip a nic
Linux Mint Cinnamon 19 64-bit

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Notebook v dock-station bez zvuku

#4 Příspěvek od menom »

bambulko68 píše: 09 kvě 2018, 13:47 nech som skusal vsetko co sa dalo, zobrazilo mi to iba nejaky virtualny vystup a pomocou pulseaudio som videl, ze tam nieco hra, ale vystup nebol ziaden. ked nemam ziaden jack, ide zvuk priamo s notebooku. viem vyuzit teda zdierku na NTB, ale ked zastrcim kabel do dokiny, pip-pip-pip a nic
.

Ak neni tak mozes doinstalovat pavucontrol.

Kedysi boli na notebookoch dve samostatne zdierky, jedna na sluchatka a druha na externy mikrofon.

Tak mozno tu je problem, ze je to spojene dokopy, da sa na to kupit redukcia, ktoru pichnes do zdierky a urobi z jednej zasa dve.

.
.

bambulko68
Příspěvky: 105
Registrován: 27 zář 2017, 11:44

Re: Notebook v dock-station bez zvuku

#5 Příspěvek od bambulko68 »

pavucontrol nepomohol. nevidim tam totizto ziadny output HW iba sluchadla. na notebooku je tiez iba 1 jack a tam to funguje. problem je iba na dockine. vo windows to ale ide OK
nemoze to byt jadrom? mam nejake 4.13.xxx
Linux Mint Cinnamon 19 64-bit

Zamčeno