tlačiareň Samsung M2625D

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
joriga
Příspěvky: 4
Registrován: 09 črc 2018, 18:13

tlačiareň Samsung M2625D

#1 Příspěvek od joriga »

Dobrý deň,
Nainštaloval som si Mint 18.3 Mate. Neviem v ňom spojazdniť USB tlačiareň Samsung M2625D. V ovládacom paneli po nainštalovaní ovládača od Samsungu ukázala ikona mojej tlačiarné, skúšobnú ani inú stránku mi však nevytlačíť. Predtým som mal Ubuntu 18.04, tam mi to tlačilo, ale len vďaka tomu, že som od 16.04 nerobil čistú inštaláciu, ale len "povýšenie" (upgrade ?). Akonáhle som skúsil čistú inštaláciu, nevedel som ani tam túto tlačiareň rozchodiť. Vie mi niekto poradiť ?

joriga
Příspěvky: 4
Registrován: 09 črc 2018, 18:13

Re: tlačiareň Samsung M2625D

#2 Příspěvek od joriga »

Pri hľadaní ovládača ma presmerovalo na stránku Hewled Packard, ktorý vraj robí podporu pre tlačiarne Samsung. Tam som stiahol ovládač
uld_v1.00.36_00.91, ktorý som nainštaloval. Inštajoval som len ovládač pre tlačiane, nie pre scanery. Po zadaní príkazu lsusb mi okrem iného vypíše "Bus 001 Device 005: ID 04e8:331e Samsung Electronics Co., Ltd M262x/M282x Xpress Series Laser Printer". Takže zrejme ju OS vidí. Ak chcem vytlačiť skúšobnú stránku, na tlačiarni sa mi rozbliká kontrolka tlače, ale nevytlačí nič. Ak dám vytlačiť ľubovoľný dokument, rozsvieti sa mi kontrolka tlače a tak isto neurobí nič.

joriga
Příspěvky: 4
Registrován: 09 črc 2018, 18:13

Re: tlačiareň Samsung M2625D

#3 Příspěvek od joriga »

Nainštaloval som suld podľa uvedeného postupu a výsledok bol rovnaký. Tlačiareň nešla. Napadlo ma, že ja neviem odinštalovať uld a preto je problém. V manuále pre uld je uvedené, že ovládač sa odinštaluje spustením skriptu uninstall.sh. Ten sa však v ovládači nenachádza. Na čistý disk som si nainštaloval mint a ako prvé ovládač suld. A tlačiareň začala fungovať. Je nejaká možnosť, ako sa zbaviť nainštalovaného uld, aby som nemusel robiť novú čistú inštaláciu ?

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: tlačiareň Samsung M2625D

#4 Příspěvek od menom »

joriga píše: 23 črc 2018, 18:44 Nainštaloval som suld podľa uvedeného postupu a výsledok bol rovnaký. Tlačiareň nešla. Napadlo ma, že ja neviem odinštalovať uld a preto je problém. V manuále pre uld je uvedené, že ovládač sa odinštaluje spustením skriptu uninstall.sh. Ten sa však v ovládači nenachádza. Na čistý disk som si nainštaloval mint a ako prvé ovládač suld. A tlačiareň začala fungovať. Je nejaká možnosť, ako sa zbaviť nainštalovaného uld, aby som nemusel robiť novú čistú inštaláciu ?
Ten uninstall.sh sa spusta v pripade ze by si to kompiloval zo zdrojakov.

Ak to bol .deb balicek tak len opacny postup.
Ak to bolo instalovane cez terminal pomocou dpkg tak aj odinstalovat cez dpkg.
Ak cez instalator balikov GDebi tak aj odonstalovat treba cez ten klikaci GDebi program.
Tak sa mi to zda najvhodnejsie.

.
.

joriga
Příspěvky: 4
Registrován: 09 črc 2018, 18:13

Re: tlačiareň Samsung M2625D

#5 Příspěvek od joriga »

Našiel som verziu uld, ktorá obsahovala aj skript uninstall.sh. Po niekoľkých pokusoch o odinštaláciu a niekoľkých reštartoch počítača a inštaláciách suld konečne začala tlačiareň fungovať. Ďakujem všetkým za rady a pomoc pri riešení problému.

Zamčeno