Skener: Konica-Minolta Dimage Scan Dual IV.

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
chemik582
Příspěvky: 65
Registrován: 15 bře 2013, 20:12
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Skener: Konica-Minolta Dimage Scan Dual IV.

#1 Příspěvek od chemik582 »

Dobrý den.
Kamarád mě poprosil jestli bych nevyzkoušel možnost připojení tohoto skeneru k Mintu. Zkouším kde co a strejda Google se taky snaží ale ne a ne to rozchodit :( zkusil jsem to podle postupu na tomto fóru:

https://www.linuxmintusers.de/index.php?topic=2998.0

Ale i tak pořád nic. Zkouším to s programem VUE Scan - protože vypadá že pro prvotní vyzkoušení je asi nejlepší.
V příloze posílám kopie obrazovky. Na jedničce je výpis terminálu počítače na který je skener připojen u mě doma. Ty další dva to je kopie části výpisu toho fóra z odkazu a to poslední je pro ilustraci o jaký skener fyzicky jde.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Michal Zbořil
===========
(www.mzboril.cz)

Uživatelský avatar
chemik582
Příspěvky: 65
Registrován: 15 bře 2013, 20:12
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Skener: Konica-Minolta Dimage Scan Dual IV.

#2 Příspěvek od chemik582 »

To francouzské vlákno si pročtu odpoledne (zatím jsem ho jen tak zběžně proletěl), ale nějaké řádky jsem doplňoval podle toho fóra co jsem na něho dával odkaz - zkontroluji.
Pokud jde o xsane tak jsem pro jistotu dal install, ale ukázalo se že už ho tam mám - i přesto hlásí že nemůže najít žádné zařízení :(
A, ano, lsusb ho vidí (to je první obrázek ten terminál) ale Vuescan ne. Ale nejsem si jist jestli jsem ho spouštěl jako su a nebo jen obyčejný uživatel.
Michal Zbořil
===========
(www.mzboril.cz)

Uživatelský avatar
chemik582
Příspěvky: 65
Registrován: 15 bře 2013, 20:12
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Skener: Konica-Minolta Dimage Scan Dual IV.

#3 Příspěvek od chemik582 »

Omlouvám se za prodlení. Tak jsem doinstaloval ten balíček a teď program Vue Scan spustím, ale jen z terminálu a to jako:

sudo ./vuescan - ve složce kde je rozbalena linuxová verze Vue Scanu.

1) jak vytvořit spouštěč na plochu tak aby se spuštěl jako sudo ?
2) existuje někde nějaké úložiště odkud by se dalo stáhnout starší verze Vue Scanu ?
Michal Zbořil
===========
(www.mzboril.cz)

Zamčeno