Jak instalovat SD tiskárnu

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
hostasta
Příspěvky: 25
Registrován: 15 led 2016, 18:25

Jak instalovat SD tiskárnu

#1 Příspěvek od hostasta »

Zdravím všechny kamarády nadšence. Koupil jsem si nedávno SD tiskárnu Anet A6, která mi prozatím tiskne z SD karty a rád bych ji připojil USB kabelem k Mintu. Pro info - Mint 18 mi běží na WM Ware Workstation 12 player. V liště WMware vidím zaregistrovaný USB port qinheng
usb2.0-serial, který zcela jistě odpovídá připojení usb portu pro A6 (při zapnutí tiskárny je aktivovaný, po vypnutí se deaktivuje). Software pro ovládání tiskárny je Cura 14.07 a ovladač CH340G, který - jak jsem zjistil by měl být už v Mintu nainstalovaný. Mám zato, že bych měl najít pomocí ls usb jak se mi hlásí tiskárna v systému a přimountovat ji, ale .. když zadám do terminálu ls usb, tak mi to oznámí že tento adresář neexistuje :-(
Už jsem do systému dlouho nerýpal a tak si myslím, že chyba je někde mezi křeslem a klávesnicí. Má prosím někdo zkušenost, jak tiskárnu připojit. Uvítal bych krok za krokem instalaci. Předem díky.

hostasta
Příspěvky: 25
Registrován: 15 led 2016, 18:25

Ups ... chybička se vloudila

#2 Příspěvek od hostasta »

... samozřejmě se jedná o 3D tiskárnu .. omlouvám se

Klaykap
Příspěvky: 60
Registrován: 24 črc 2018, 17:37

Re: Jak instalovat SD tiskárnu

#3 Příspěvek od Klaykap »

Otvor Menu>Ovládací panel>Tlačiarne>Pridať, počkaj kým si systém nájde tlačiareň, vyber ju, stlač USB a Dopredu a pokračuj podľa výpisov na obrazovke. Ale upozorňujem že pokiaľ spúšťaš Mint cez VMware tak nemusia kadejaké veci fungovať ako napríklad aj táto tlačiareň. Vrelo ti odporúčam nainštalovať ho na počítač.

Zamčeno