LENOVO

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

LENOVO

#1 Příspěvek od alojz »

https://www.alza.sk/lenovo-ideapad-330s ... 348419.htm
...VASE NAZORY???...bude dobry,alebo nebude???...namiesto neštastneho acera... 8-) 8-) 8-)
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: LENOVO

#2 Příspěvek od menom »

.

Na acer dal navod Ventero1 , alebo mas viac dovodou sa ho zbavit ?

Ako za uplne najlepsie povazujem ist do obchodu a opytat sa ci ho mozes vyskusat s linuxom.

Pichnut instalacku a vyskusat Live.

Ja som takto kupoval asi pred rokom a pol, akurat kedze su v obchode nove stroje tak starsie Live nemusia poznat
nove komponenty.

Tak pouzit co najnovsie stabilne linuxy na LiveUSB.

Ak to ma wifi od broadcom, tak by som to nebral.

.
.

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: LENOVO

#3 Příspěvek od menom »

.

PS: pred kupou by bolo dobre zistit ci bude mozne v buducnosti tam namontovat viac RAM.

Lebo ten Intel Optane Memory neni RAM.

.
.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: LENOVO

#4 Příspěvek od alojz »

...acer pred rokom vyriesil redhawk...odvtedy bezproblemovo bezi na aceri ubuntu mate 18.04...RAM sa neda rozsirit,ten optane ma trocha znepokojuje,ale je model s SSD,tam optane neni... :oops: :oops: :oops:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: LENOVO

#5 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: alojz
Nechceš to kupovat v Alze, že ne? Připadá mě to drahý. V bazaru bys za tu cenu měl Lenovo ThinkPad, 4jádro i7, 12GB RAM, monitor 1920x1080, a nějakej rozumnej HD. Co ty na to? Je teda pravdou, ve kšeftech nic extra výhodnýho není, teď jsem na to koukal. Nedávno byl na webu článek https://www.linux-mint-czech.cz/2018/08 ... notebooky/ , že některé starší stroje jsou cenově a hlavně konstrukčně lepší než nově koupený NTB, ale to je asi každýho jeho věc ... Mám tedy jen dvě připomínky:
1 - nebrat nic z Alzy
2 - hlavně ne HP (špatná zkušenost z práce)

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: LENOVO

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Juhele: Prekvapuje me, ze nekomu nedoporucujes HP, i kdyz mivaj s linuxem mirne mouchy, ktere jsou spolu s Dell nejspolehlivejsi notasy a nechces mu rozmluvit Lenovo, ktery jsou ted momentalne snad nejvetsi shity ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: LENOVO

#7 Příspěvek od alojz »

...diky za rady...
...moje kritéria na notbuk-rozlisenie HD,15,4 display,intel i3 a viac,ssd,op.system nemusi mat,ani cd mechaniku,a hlave aby linux bezproblemovo bezal...kukal som na stranke bigon repasy,ale s HD rozlisenim su drahe,to bolo hlavnym dovodom kuknut nove notbuky,kde HD je bezne...a s lenovom som spokojny...
pre zaujimavost-pred casom som kupil repas HP elitebook,maximalna spokojnost bola pokial dcera nerozhodla,ze k linuxu netreba i5,linux dobre bezi aj na slabsich strojoch,a prelozila HP do svojho vlastnictva... :mrgreen: :D :mrgreen:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: LENOVO

#8 Příspěvek od juhele2014 »

jsem na mobilu, napisu to vecer .

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: LENOVO

#9 Příspěvek od Ventero1 »

Osobně teď právě jedu Xubu 14.04 právě na HP Elitebook s i5-4xxxU a běhá tam úplně bezvadně. Jediná moucha je, že FW HP si nepamatuje řízení jasu a po každém startu naběhne naplno a musím rychle mačkat tlumení - to je třeba v noci nepříjemné. Musím pak někdy vyzkoušet nějaký návod, který by to řešil na úrovni spouštění OS. Tímhle Dell z té doby z řad Latitude netrpěly - tam je řízení jasu určené již FW a to je pak provázané z řízením jasu v OS. Ale koupil jsem ten HP opravdu výhodně ... Ale nedávno jsem instaloval Xubu 18.04 na plečku od Aceru a leccos je tam ergonomicky lépe zpracované. Ale asi se mi kvůli pár drobnostem nechce trápit staré malé SSD přeinstalací ...

... S tím HD rozlišením máš pravdu - to jo, to je pak výběr u repasů hodně omezený.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: LENOVO

#10 Příspěvek od juhele2014 »

S tím hápéčkem se to má tak: v práci máme serii HP probook 650 (i5, 4GB RAM, 500GB disk, win7) a odešla základní deska. Projevilo se to na displeji, že třetina nesvitila a řádkovala. Z pěti ks tři na opravu. Tohle jsou běžný "kancelářský" stroje. Naši ajťáci pak vyfásli o chlup rychlejší (i7), ale s menším displejem, rok předtím. A to samý - grafika v háji, takže výměna bordu. Třeba to byly špatný kusy z výroby, ale od tý doby o HP neuvažuji, že bych to pořídil privátně. Pro změnu kolega má starší, nicméně výkonný HP stroj, víc kovu než plastu, a je s tím naprosto spokojený, je to ale jiná serie, než ta naše vadná.

Mám v tom poměrně jasno - jakmile něco odejde, aniž bych se k tomu choval nějak špatně, celou značku naprosto ignoruju. Takže pokud někdo uvažujete např. o lednici Elektrolux, varuju vás - je to hnus :!: :?

Zamčeno