Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a ovladači
Odpovědět
Zpráva
Autor
Ventero1
Vezír Mintu

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#71 Příspěvek od Ventero1 » 18 dub 2019, 21:13

Ta cena se v tehlech relacich skutecne pohybuje ...
Ale zas je to kvalitni drzak - vlastne to byly z prvnich ultrabooku - dnes uz by to pro tohle zarazeni nesplnovalo - to uz je zas o kus dal dnesni ultrace. Kazdopadne je to lepsi koupe, nez za ctyrku 4530s hadam Probook ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Adem

#72 Příspěvek od Adem » 19 dub 2019, 09:45

K tomu HP ProBook 4530s. Já takhle zápasil s hlučným větráním u ProBook 4520s. Měl jsem jej i otevřený podle service guide, čistil na sucho, akorát pipe jsem nesundával a k větráčku se tedy nedostal. S vysavačem opatrně, ventilátor se nesmí roztočit nad určité otáčky, pak by se mohl rozpadnout! Lépe zabrzdit. Dokonce jsem vyvrtal do předního okraje dna otvory pro přisávání vzduchu. Pak jednoho dne se ProBook přehřál a vrstvička zbylého prachu "doslova shořela" - chvíli byl klid, jak to pomohlo!
Dnes v něm mám SSD 240GB MX 500 a většinou je klid. Odborníci (kterým nejsem) radí proplachovat/čistit isopropylalkoholem. Záchrana bez záruky.
LinuxMint 18.3 MATE 64b, i3-8100, RAM 16GB, SSD 240GB, nVidia GTX1050 2GB. - Kodi 17.6 Krypton

redhawk
Guru Mintu

#73 Příspěvek od redhawk » 19 dub 2019, 09:59

no ono pasta na cpu zoschne, ostane nej platno.
taktiez staci trochu sikovnosti a ide otvoritnotebook, a stetcom vycistit pasiv chladicu.
osobne sa celej rodine o to staram a je to cca o 15 stunov znizena priemerna teplota po prepastovani (MX-4) a vycisteni.
osobne preplachovat alkoholom... no cistim stycne plochy ale nieco preplachovat.....
Pravděpodobně kecám.
Hlúposť užívateľa je úmerná jeho právam.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

Ventero1
Vezír Mintu

#74 Příspěvek od Ventero1 » 19 dub 2019, 10:24

Vysavac k notebooku vubec nedavat - to je humpolarna - opatrne rozebrat a cistit opatrne steteckem a toaletakem. Vetracek se muze prolit isopropylem a potom don kapnout trochu olejicku - zalezi na typu. Klicove je ovsem zbavit prachu (nekdy je to uz plst) a prepastovat - pak to opravdu muze jit dolu az o 15 stupnu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Leptor

#75 Příspěvek od Leptor » 19 dub 2019, 11:56

Dekuji vsem za rady.

vxmery
Poradce Mintu

#76 Příspěvek od vxmery » 08 črc 2019, 15:46

@BarryOralt: čo to sem píšeš za blbiny? Ako máš nastavenú klávesnicu?
Linux Mint 19.2 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Ventero1
Vezír Mintu

#77 Příspěvek od Ventero1 » 08 črc 2019, 16:19

To je nejaky blb, ktery takhle pise casto a uz jsem ho na to upozornoval. Po precteni vice prispevku od nej dochazim k zaveru, ze jen spamuje - jen zdanlive to souvisi s tematem, aby se nekdo namotal a neco mu odpovedel, a pak se tomu smal, jaky jsme tu pitomci. Moje doporuceni je blba svazat a hodit do mraveniste. Kdyz ho nechytime, tak at mu admin narve do huby poradnyho banana :D

Odpovědět