Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#41 Příspěvek od menom »

Prispevok zmazany, lebo nesuvisi s otazkou baterie
Naposledy upravil(a) menom dne 15 úno 2019, 17:56, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#42 Příspěvek od Ventero1 »

Děkuji - až to bude na pořadu, tak to budu chtít pořešit. Na Ubu-fóru se už něco podobného řešilo, tak pak zkusím nejdřív dohledat, jestli nějaký z těch návodů mi zafunguje a až pak budu žádat o pomoc - abych tu zbytečně nevytěžoval těch pár lidí, kteří tu zbyli. Myslím, že odchod Lombardo a Redhawk je pro fórum znatelná ztráta.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#43 Příspěvek od pavel56jh »

Ventero1 píše: 14 úno 2019, 10:32 Můj osobní žebříček je
Já osobně bych si nikdy netroufal stavět jakýkoliv žebříček. Sám mám 2x lenovo, kolem je jich mraky, naprosto bezproblémové mašiny, pokud se nepočítá přelomený drát v pantu u mého netbooku, který se otvíral cca 40x denně, panty přitom kupodivu drží. Acerů tu mám skoro metrovou hromadu, dobrá mašina, ale lámou se hrachové rámy. Až dojde poslední šroubkárna, zkompletuju je do elektroodpadu. Největší držáky kolem mne jsou FSC a kupodivu Asus (dobří angličtináři čtou Aušus) U delu mi vadí rozložení klávesnice a taková počáteční "lenost" než zabere. Prostě mi nějak nepasuje do ruky. Osobně jsem si koupil před pár rokama repas HP, nabídka, která se nedala odmítnout, uznávám, že je perfektní co se týče servisu, žádné "skororozlamování" při rozebírání atd., perfektní klávesnice, vše funguje jak má. Žel jako všechny pěkné mašiny která jsem měl nebo mám grafika ati.
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#44 Příspěvek od Ventero1 »

pavel56jh píše: 20 úno 2019, 14:42
Ventero1 píše: 14 úno 2019, 10:32 Můj osobní žebříček je
... a kupodivu Asus (dobří angličtináři čtou Aušus) ...
U jmen noťasů musíš být nejen správný angličtinář, ale i správný francouzštinář :D
Asus - Aušus
Acer - N-aser
Lenovo - LeHovno
Hewlett-Packard - Hulit-Paka
Fujitsu - Fuj šit psu
No prostě jsme si kdysi dávno dali s klukama v práci dobrej matroš, tak mi to nedalo a zavzpomínal jsem :D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#45 Příspěvek od Ventero1 »

A teď zase vážně :)
Tak běžný Acer konstrukčně nemůže moc obstát - ale Lenova právě nejrychleji odchází v elektronice. Fujitsu jsou slušný stroje - též jsem jich hodně repasoval, ale rozpaky vždy budil ten jejich ultratenký plošný spoj z nekvalitního matroše - to snad má blíž ke cuprexkartu, než ke cuprextitu - a použití méně kvalitních ellyt kondíků na MB - kupodivu u desktopů zdroje zase patřily k velmi stabilním.

Dell d430 - to bych bral jako takovej počátek královské éry Dell.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#46 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Ventero1
Takže by tě asi nepřekvapilo, kdyby ti kámoška řekla, že má noťas DY. ;) (předpokl. ,že víš, co to je ...)

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#47 Příspěvek od Ventero1 »

To překvapilo - nějaký exotický nebo už zapomenutý výrobce? Něco jako ECS u MB apod. ?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#48 Příspěvek od Leptor »

Ventero1 píše: 14 úno 2019, 19:46 Notebook nový za 6000,- není počítač ale lepší přehrávač :D
Na druhou stranu mě podobný stroj s dvoujádrovým Atomem a Lubuntu 14.04 na cesty stačil ... No a pak jsem si za ty samý prachy koupil repas HP s i5 čtvrté generace, 8GB RAM, 32GB SSD a 500GB HDD a jediná věc, která mi na něm skutečně vadí je, že Xubuntu vždy najede do maximálního jasu obrazovky a musím tlumit.

Dostaly jméno Netbook, ale právě pro internet se kvůli stupiditě a lajdáctví dnešních webmakerů už vzhledem k náročnosti stránek takové plečky prakticky moc nehodí.
Já koupím tento Acer One 10 64GB + dock s klávesnicí Iron Black. Na internet mi to stačí a na psaní ve Wordu taky. Nic jiného teď nepotřebuji. Lenovo T440s jsem prakticky vůbec nevyužil. Absolutně vyhozený peníze. Neživím se PC, oni mi to říkali, že pokud MAC, nebo něco lepšího, tak abych si na to vydělal a pak každý rok třeba nebo 2 koupil nový. Ale já nedělám grafiku, nedělám na PC nic kromě vyhledávání, youtube, psaní ve Wordu. Lenovo byl pro mě drahý a nepotřebný stroj. Jediné, co tam šlape dobře byl Mint... jinak do toho už házet peníze nehodlám.

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#49 Příspěvek od Leptor »

Jenom nabíječka mě stála 1 000 Kč, oprava 4000,-. vč cesty, plus další oprava 1200 Kč.. Já počítal, že budu mít ntb na pět let a nedám do toho nic.

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#50 Příspěvek od Leptor »

A z druhý ruky Lenova už nechci, to vůbec.

Zamčeno