Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#21 Příspěvek od Leptor »

Jak to myslíš s tou aktualizací Ano, jede to už normálně.

Bylo mi slibováno, že ntb mi vydrží díky dvěma bateriím přes 10 hodin. Maximálně tak 6-7 mi vydržel na začátku, když jsem ho kupoval. Může mi někdo prosím v tom poradit, kde je chyba?

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#22 Příspěvek od juhele2014 »

Kapacita akumulátoru se vyčerpala, resp. životnost baterií je omezená. Takže je zcela normální, že po pár letech jdou baterky do kopru, obvzlášť když se NTB často používá. Tento "problém" řeší nákup nových baterií, ale podpora ve windows
je vždy pro ten který NTB větší (garantovaná), bo výrobce to dodává jako celek (OS + železo). Když na NTB provozuješ linux, podpora akum. nemusí být stoprocentní. Většinou pomůže nový kernel, ale nebál bych se proměřit i orig. nabíječku, pokud jí provozuješ dost dlouho. Filtrační kondenzátory jsou první na ráně, co bych měnil při podezření na špatnou funkci adaptéru. Teda pokud bys to rozkuchal, tyhle krabičky se nedělaj na opravu.
Obrázek

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#23 Příspěvek od Leptor »

Ajo, děkuji. Původně tam byl Windows, ale já ho po pár dnech, nebo snad hned nechal smazat a nainstaloval jsem tam Linux.

Orig. nabíječku sice ještě mám, ale nepoužívám, musel jsem koupit novou, protože ta stará nenabíjela.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#24 Příspěvek od Ventero1 »

Nainstaluj TLP, melo by se to zlepsit:
https://www.linux-mint-czech.cz/2015/09 ... nux-mintu/
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#25 Příspěvek od Leptor »

Ventero1 píše: 05 úno 2019, 18:41 Nainstaluj TLP, melo by se to zlepsit:
https://www.linux-mint-czech.cz/2015/09 ... nux-mintu/
Děkuji, tlp jsem tuším instaloval, ale udělám to podle tohodle článku znovu, děkuji.

Já jsem zjistil, že když zatřesu lehce se stolem, tak mi vypadne nabíjení a pak zase se to zapne a nabíjí. Tak jestli něco je špatně uvnitř?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#26 Příspěvek od Ventero1 »

Studenak mozny je vzdy.
Mas originalni trafo nebo uz jedes na nejaky univerzal?
Chce to zjistit, jestli je to na urovni konektoru a nebo opravdu vevnitr. To uz by bylo horsi. Pak jedine servis, ale nevim zda-li by se to vyplatilo. To by bylo min. 800,- za reflow a vysledek nejisty. No a pripadny uspech vetsinou nema delsi zivotnost, nez pul roku.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#27 Příspěvek od juhele2014 »

Bohužel Lenovo ThinkPad T440s nejde tak snadno rozebrat jako např. HP, je to na cvakací čudly kolem dokola. Mě se to povedlo, ale obecně bych to zase až tak nedoporučoval, mohlo by dojít lehce k poškození plast. deklu. Co se týká kontaktu na nabíjení NTB, tam je pomoc snadná, stačí strčit adaptér do zásuvky a měřit napětí na konektoru a nesmí se to při ohybu kabelu ani o kousek pohnout. Pokud napětí kolísá k nule, je kabel přerušenej a je v čoudu. To není tak strašný, to se dá snadno opravit. Ale pokud je studeňák v NTB na napáj. konektoru, odnes bych to do servisu, ať si s tím poradí (a vymění příp. vadné akumulátory). :idea:

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#28 Příspěvek od Leptor »

juhele2014 píše: 06 úno 2019, 19:17 Bohužel Lenovo ThinkPad T440s nejde tak snadno rozebrat jako např. HP, je to na cvakací čudly kolem dokola. Mě se to povedlo, ale obecně bych to zase až tak nedoporučoval, mohlo by dojít lehce k poškození plast. deklu. Co se týká kontaktu na nabíjení NTB, tam je pomoc snadná, stačí strčit adaptér do zásuvky a měřit napětí na konektoru a nesmí se to při ohybu kabelu ani o kousek pohnout. Pokud napětí kolísá k nule, je kabel přerušenej a je v čoudu. To není tak strašný, to se dá snadno opravit. Ale pokud je studeňák v NTB na napáj. konektoru, odnes bych to do servisu, ať si s tím poradí (a vymění příp. vadné akumulátory). :idea:

Adaptér je nový, tam chyba není. Já jsem zjistil, že když s ntb manipuluji, tak začne pak hučet větrák -> nabíjí se to/odpojí se to. Teď po nějaký době zase když ntb nechám na místě, tak se to nabíjí bez problémů.


Já měl ACER za 5 tis. 5 let. A v životě jsem ho neměl v servisu. Já kromě internetu na tom nic stejně nedělám. A to Lenovo jako perfektní je to ntb - klávesnice super, x-krát mi spadl na zem a v pohodě, nic. Vnějšech pevně drží. Ale musel jsem s ním dvakrát do servisu..(chyba v elektrice na základní desce). Ale při mým chováním předchozí adaptér vydržel cca 2 roky - možná tak rok a 3/4, což je hodně dobrý.

Já nevím, jestli pak mám kupovat další ntb Lenovo Think Pad, nebo něco jinýho na internet/mail? Hlavní je výdrž pro mě. Můžete mi prosím poradit?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#29 Příspěvek od Ventero1 »

To opravdu vypadá na nějakou závadu u obvodu uvnitř ntb - v lepším případě je zdířka z malým obvůdkem zvlášť na kabelu a může stačit výměna, v horším případě začíná být v háji základovnka a pak je to, jak jsem psal předtím ...

Nemohu v žádném případě doporučit Lenovo. Sám jsi si to porovnal i s tím Acerem, který bych si dneska klidně koupil daleko radši, než Lenovo nebo i Asus či cokoliv jiného mimo opravdu spolehlivých ntb Dell a HP. Osobně si kupuji manažerské řady z repasu Dell Latitude a HP EliteBook - ty jsou výborně konstrukčně řešené, pevnost, snadná a rychlá výměna čehokoliv i snadné a rychlé rozebrání (servis).
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#30 Příspěvek od Leptor »

Ventero1 píše: 08 úno 2019, 15:34 To opravdu vypadá na nějakou závadu u obvodu uvnitř ntb - v lepším případě je zdířka z malým obvůdkem zvlášť na kabelu a může stačit výměna, v horším případě začíná být v háji základovnka a pak je to, jak jsem psal předtím ...

Nemohu v žádném případě doporučit Lenovo. Sám jsi si to porovnal i s tím Acerem, který bych si dneska klidně koupil daleko radši, než Lenovo nebo i Asus či cokoliv jiného mimo opravdu spolehlivých ntb Dell a HP. Osobně si kupuji manažerské řady z repasu Dell Latitude a HP EliteBook - ty jsou výborně konstrukčně řešené, pevnost, snadná a rychlá výměna čehokoliv i snadné a rychlé rozebrání (servis).
Děkuji za rady. Já právě jsem ten ntb kupoval od IŤáka. Nekupoval jsem ho nový, i když byl v takovým stavu. Měl jsem ještě poznat jednoho kluka, co měl snad 5 ntbuků (Dell atd.) a nejoblíbenější jeho ntb byl snad Acer nebo Asus něco takového. Já Asus moc nemusím, nelíbí se mi, Acer ano. Značka Acer se mi líbí.

Já bych nerad, aby byla znovu v pytli základovka, protože jsem za ni musel předtím zaplatit 3500,- ... a v ten den kdy jsem si ho vyzvedl mi ntb spadl na zem na dlažbu:D, takže jsem ho musel dát zase opravit:D, elektrika na základce se tam porouchala.

Jinak ten ntb mi potvrdil kamarád, co dělal v IBM a další lidi, co dělají v IT mají hodně tyhle ntbky. Jsou dobrý, ale pro mě moc drahý. Jsem za něj dal 15 tis. (plus celkem za opravu 4 tis. cca) a já ho na nic kromě internetu a emailu nepotřebuji. Proto mi to přijde hodně, jinak si ho nemohu vynechválit - klávesnice je perfektní a co jsem mluvil s dalšími lidmi, tak ho mají například 10 let a pořád jim ntb šlape. Což se o Aceru říct nedalo. Takže uvidím no, tak 3-4 roky ho ještě budu chtít mít.

Akorát na něm nerozjedu náročnější Linuxy...seká se to..například Kali Linux. Nevíš, co s tím? Nebo kde je chyba? 8 GB RAm, SSD HDD 258 nebo kolik, Linux Mint OS, i5.

Zamčeno