Nejasný obraz-grafika celého systemu

Dotazy a zkušenosti s "železem", ovladači a periferiemi
Zpráva
Autor
juhele2014
Guru Mintu

Re: Nejasný obraz-grafika celého systemu

#21 Příspěvek od juhele2014 » 06 čer 2019, 18:24

MSi GT 710 ti fungovat pod linuxem bude, ale je to starší karta. Ovšem za ty prachy, vem to čert. Tady https://oneguyoneblog.com/2016/10/18/nv ... inux-mint/ je k tomu nějaký povídání. Ovšem, doporučuji místo cinnamonu distro LM 19.1 MATE a kernel řady 5.xx

ps : V Alze to nekupuj :!:

redhawk
Guru Mintu

#22 Příspěvek od redhawk » 06 čer 2019, 18:53

mirokam píše:
06 čer 2019, 12:34
Prečo na stránke výrobcu nie je ovladač na linux a na stránke nvidie ano?
lebo o podporu v linuxe sa stara nvidia.
Mam presne tu pasivnu MSI s alzy.
funguje aj pod linux mint v pohode.
Pravděpodobně kecám.

redhawk
Guru Mintu

#23 Příspěvek od redhawk » 06 čer 2019, 18:56

juhele2014 píše:
06 čer 2019, 18:24
MSi GT 710 ti fungovat pod linuxem bude, ale je to starší karta. Ovšem za ty prachy, vem to čert. Tady https://oneguyoneblog.com/2016/10/18/nv ... inux-mint/ je k tomu nějaký povídání. Ovšem, doporučuji místo cinnamonu distro LM 19.1 MATE a kernel řady 5.xx

ps : V Alze to nekupuj :!:
naopak v SR jedine alza...
opat totiz niektore firmy sa hraju na zachranarov z vytopenych kontajnerov.
v cr mate czc, alfu a este cosi ale v sr maloobchod moc nie je.
hlavne ak nebude spokojny moze tu vga do 14dni vratit.

btw mirokam vieme sa na to pozriet napriklad cez teamviewer. staci sa mi ozvat na mail (online na telefone som 24/7)
Pravděpodobně kecám.

mirokam

#24 Příspěvek od mirokam » 06 čer 2019, 19:31

Ďakujem Vám páni za odpovede.
Idem do kupy tej grafiky.
8-)

takyradejianonymne

#25 Příspěvek od takyradejianonymne » 06 čer 2019, 20:06

mirokam: mě nic netrápí, jsou to tvoje přece problémy, jen se pozastavuji nad průběhem zdejší diskuze tj. co dalšího se od tebe ještě dozvíme?
Na prohlížení vlastně "jen" internetu (o to ti jde) ti postačí i třeba 8 let starý vhodný kousek PC pořízený za pakatel ale dál doladěný. Podobně ta dosavadní Windows, vždyť jde jen o prohlížení internetu že, tak přece nějak je přetrpíš jako dosud ale jinak jsi v teple a nic po tobě nikdo dál nechce. Vezeš se totiž. Ten Firefox nebo Chrome si tam když tak doinstaluješ.

Velmi se mýlíš také v tom, že bych já osobně vítal každého do Linuxu s otevřenou náručí: vítač nejsem a po zkušenostech vím že to ani nejde. Proč? Protože i na sobě jsem poznal že Linux není o tom, že by tobě to Chrome nebo Firefox jelo (jde ti přece o jen prohlížení internetu) nějak viditelně v Linuxu lépe. Pojede ti to tak nějak asi stejně.

Ale je to o (alespoň nějaké) svobodě. No a tady příměrem v ovčíně (Windows) narozená a vychovaná ovce (sám jsem byl ovcí) uvidí příležitostně otevřené dveře a hup, že chce tedy na tu svobodu. Že zkusí ten Linux. Když si o tom přečte někde 2 věty.
Jenže ta svoboda venku nemá jen klady ale i rizika. Potulují se tam různá nebezpečí. Pokud ovečka rychle nezíská potřebné instinkty hrozí, že bude zakousnuta. Já a důvodně mám jak interní tj. integrovanou tak grafickou kartu NVIDIA a vím důvodně proč. To co máš ty bych sobě nepořídil a vyhnul bych se tomu velkým obloukem. No, stalo se u tebe.
Ovšem nainstalovat si distribuci když zkouška v živé verzi místo černé byla na monitoru tou šedou, tak to je velká nerozumnost a jako když ta ovečka strčí sama a dobrovolně hlavu tomu nějakému vlkovi (a který číhal a jmenoval se Nezdar) do tlamy.

Na rady (na dálku) co máš tedy ještě zkusit (když krajáč je rozbitý a mléko máš vylité a abys nemusel hned kupovat grafickou kartu) odpovídáš ve smyslu že nic zkoušet ty nebudeš, že ty nemáš čas! Podobně ty nemáš čas alespoň vniknout do podstaty problému také sám, tedy začít si osvojovat ony potřebné instinkty (podmíněné základními znalostmi) tedy jak sobě vyhodnocovat možná rizika a které na tebe kde číhají: to aby mohlo dojít k přerodu z oné "dosavadní" ovce domácí na třeba divokého kamzíka :lol:

Vynucuješ si v podstatě a jako ta ovečka odpovědi, jako kdybychom byli povinni ti je dávat a ještě se 100% zárukou. I když to je na dálku a není možno vidět co také s prominutím ty dál vyvádíš, neznaje totiž souvislostí a ty se učit ale nechceš a protože nemáš ten čas. Pokud jsi sobě pochopil že já tobě proto na ty grafické karty neodpovím, tak ano to je správně. Musel bys se ptát jinak.
Naposledy upravil(a) takyradejianonymne dne 07 čer 2019, 06:24, celkem upraveno 3 x.

munu
Poradce Mintu

#26 Příspěvek od munu » 06 čer 2019, 20:16

takyradejianonymne píše:
06 čer 2019, 20:06

Ale je to o (alespoň nějaké) svobodě. No a tady příměrem v ovčíně (Windows) narozená a vychovaná ovce (sám jsem byl ovcí) uvidí příležitostně otevřené dveře a hup, že chce tedy na tu svobodu. Že zkusí ten Linux. Když si o tom přečte někde 2 věty.
Jenže ta svoboda venku nemá jen klady ale i rizika. Potulují se tam různá nebezpečí. Pokud ovečka rychle nezíská potřebné instinkty hrozí, že bude zakousnuta. Já a důvodně mám jak interní tak grafickou kartu NVIDIA a vím důvodně proč. To co máš ty bych sobě nepořídil a vyhnul bych se tomu velkým obloukem. No, stalo se u tebe.
Ovšem nainstalovat si distribuci když zkouška v živé verzi místo černé byla na monitoru tou šedou, tak to je velká nerozumnost a jako když ta ovečka strčí sama a dobrovolně hlavu tomu nějakému vlkovi (a který číhal a jmenoval se Nezdar) do tlamy.
Asi všetci sme ovce Bééé, iba nie je jedno či bílé alebo černé, a či bude ostrihaná a pôjde vlkovi na guláš :lol:

Ani v ovčíne nie je až tak zle, síce je tam tesno a smrad a občas ošklbú ale aspon netreba premýšlať, preto sa už oplatí....
Naposledy upravil(a) munu dne 06 čer 2019, 20:21, celkem upraveno 1 x.

munu
Poradce Mintu

#27 Příspěvek od munu » 06 čer 2019, 20:20

----

takyradejianonymne

#28 Příspěvek od takyradejianonymne » 06 čer 2019, 21:39

... jen opravdu poznámka a že v dobré víře radit co za grafickou kartu může být tady ošidné,

já tu už dříve psal že je také třeba se podívat na benchmarky, totiž ta jeho integrovaná grafika kdyby asi(?) pracovala pod Linuxem jak barevně má ... tak má asi 2 krát větší souhrnný výkon! ... než ta GeForce GT 710! Takže teoreticky rozdíl už téměř třídy a to neřeším vlastnosti tj. kdy ta jeho integrovaná grafika je novější.

Dál to nebudu rozvádět. Asi by měl mít dotyčný nějakou strategii co vlastně chce a za kolik.
Zatím to vypadá u něho jako nešťastný a unáhlený počáteční nákup z pohledu Linuxu, to pokud je problém opravdu v ovladačích a v jeho případě. Otestovat ještě jiné možnosti a před nákupem dodatečné grafické karty on odmítá. Tak si koupí o polovinu méně výkonnou grafickou kartu a navíc s jádrem, které je výběhové. :roll:
No mně se to z podstaty nelíbí. Pozítří se rozhodne že se vrátí k Windows, ostatně chce jen brouzdat na internetu tak proč ne, pod Windows mu ta interní tj. integrovaná grafika pojede jako z praku a bude mít k ničemu, protože o polovinu méně výkonnou, tu dodatečně pořízenou grafickou kartu. Ale což, libůstky každého z nás mohou být různé. Jen na ten problém taktně upozorňuji.
Naposledy upravil(a) takyradejianonymne dne 07 čer 2019, 06:28, celkem upraveno 1 x.

Ventero1
Vezír Mintu

#29 Příspěvek od Ventero1 » 06 čer 2019, 22:41

Jeste me napada - bylo vyzkouseno pripojit jiny monitor? Ne, ze by tento byl vadny, ale treba je prilis novy - uz nejaky patek se meni styl zpracovani signalu a i ve Win se cas od casu stalo, ze k nekterym typum monitoru bylo treba doinstalovat kody od vyrobce monitoru, aby zobrazoval spravne ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

takyradejianonymne

#30 Příspěvek od takyradejianonymne » 07 čer 2019, 06:35

... to jsi mně připomenul, že cosi podobného se mně kdysi dávno začalo stávat tj. monitor s barvami s prominutím jako před chcípnutím ale bylo to nikoli vlastním monitorem ... ale kabelem :oops:

Odpovědět