Problém s DWD-RW

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Problém s DWD-RW

#11 Příspěvek od menom »

.
*-cdrom
description: DVD reader
product: DVD-ROM DV-28SW
vendor: TEAC
physical id: 0.0.0
bus info: scsi@3:0.0.0
logical name: /dev/cdrom
logical name: /dev/dvd
logical name: /dev/sr0
version: D.2F
capabilities: removable audio dvd
configuration: ansiversion=5 status=nodisc
Z tohoto neni moc jasne jake moznosti su k dispozici - capabilities: removable audio dvd

U mna:

Kód: Vybrat vše

*-cdrom           
             description: DVD-RAM writer
             product: CDDVDW TS-L633C
             vendor: TSSTcorp
             physical id: 0.0.0
             bus info: scsi@1:0.0.0
             logical name: /dev/cdrom
             logical name: /dev/cdrw
             logical name: /dev/dvd
             logical name: /dev/dvdrw
             logical name: /dev/sr0
             version: AS01
             capabilities: removable audio cd-r cd-rw dvd dvd-r dvd-ram
             configuration: ansiversion=5 status=nodisc
Vidis to - capabilities: removable audio cd-r cd-rw dvd dvd-r dvd-ram

Este mozes kuknut cely vypis

Kód: Vybrat vše

sudo lshw
ci tam nebude nejake dalsie zariadenie uvedene ...

.
.

takyradejianonymne
Příspěvky: 154
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: Problém s DWD-RW

#12 Příspěvek od takyradejianonymne »

Teprve teď jsem si na výpisu (i když na začátku máš v dotazu uvedené) pořádně všiml toho že se jedná o mechaniku TEAC: tak za sebe ti musím napsat že mechanika právě této značky a u mě se ukázala jako vůbec jedna z nejhorších z pohledu následné "kompatibility" pro čtení vložených CD/DVD.
Zobecňování je ošidné a vím to. Jen jsem si tehdy říkal jak je to možné, protože v dobách těch dávných a jak bylo psáno po webech tak TEAC měla být značka už jaksi přece velmi solidní.

Ty projevy jsou a byly u mne stejné/velmi podobné jak píšeš ty na začátku dotazu, tj. marné chroustání a chroustání a jako kdyby se mechanika nechytala a když chytla, třeba jsem se konečně pracně a po X čistění dostal do alespoň adresáře souborů uložených na CD/DVD, tak už dál šlo těžko stejně něco dělat. Jen jsem si postupně někdy všiml že u některých souborů dělat dál přece jen cosi šlo ale u některých (na potvoru těch co jsem chtěl právě já) tak ne: asi záleželo na tom kde na jakém místě je ten který soubor na mediu uložený?
Instalačka hry a to prosím z DVD i lisovaného (nikoli vypáleného) a ještě pod Windows se stala pokaždé dobrodružstvím. Třeba až na popáté jsem byl úspěšný, někdy vůbec.
A jak už jsem tady psal dříve, jiná ta jedná stará a osvědčená mechanika to přečetla. Nějaký ten SAMSUNG. Tahle mechanika SAMSUNG už byla přitom jednou nohou ve sběrném dvoře, já jsem asi po týdnu a po zakoupení nové základní desky u prodejce a současně opraváře PC ji tam s ním potom zoufale hledal v hromadě už vyřazených starých mechanik. Průšvih je, že má jen připojení PATA (jak jsem už psal) a nová základní deska už PATA vůbec nezná. Řešil jsem to nakonec kostrbatě tak, že když bylo opravdu nejhůř tak připojoval jsem ji k PC externě tj. skrze USB a převodník.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Problém s DWD-RW

#13 Příspěvek od Ventero1 »

Taky relevantni moznost.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Pavel444
Příspěvky: 10
Registrován: 13 led 2019, 19:14

Re: Problém s DWD-RW

#14 Příspěvek od Pavel444 »

takyradejianonymne píše: 25 črc 2019, 08:44 Teprve teď jsem si na výpisu (i když na začátku máš v dotazu uvedené) pořádně všiml toho že se jedná o mechaniku TEAC: tak za sebe ti musím napsat že mechanika právě této značky a u mě se ukázala jako vůbec jedna z nejhorších z pohledu následné "kompatibility" pro čtení vložených CD/DVD.
Zobecňování je ošidné a vím to. Jen jsem si tehdy říkal jak je to možné, protože v dobách těch dávných a jak bylo psáno po webech tak TEAC měla být značka už jaksi přece velmi solidní.

Ty projevy jsou a byly u mne stejné/velmi podobné jak píšeš ty na začátku dotazu, tj. marné chroustání a chroustání a jako kdyby se mechanika nechytala a když chytla, třeba jsem se konečně pracně a po X čistění dostal do alespoň adresáře souborů uložených na CD/DVD, tak už dál šlo těžko stejně něco dělat. Jen jsem si postupně někdy všiml že u některých souborů dělat dál přece jen cosi šlo ale u některých (na potvoru těch co jsem chtěl právě já) tak ne: asi záleželo na tom kde na jakém místě je ten který soubor na mediu uložený?
Instalačka hry a to prosím z DVD i lisovaného (nikoli vypáleného) a ještě pod Windows se stala pokaždé dobrodružstvím. Třeba až na popáté jsem byl úspěšný, někdy vůbec.
A jak už jsem tady psal dříve, jiná ta jedná stará a osvědčená mechanika to přečetla. Nějaký ten SAMSUNG. Tahle mechanika SAMSUNG už byla přitom jednou nohou ve sběrném dvoře, já jsem asi po týdnu a po zakoupení nové základní desky u prodejce a současně opraváře PC ji tam s ním potom zoufale hledal v hromadě už vyřazených starých mechanik. Průšvih je, že má jen připojení PATA (jak jsem už psal) a nová základní deska už PATA vůbec nezná. Řešil jsem to nakonec kostrbatě tak, že když bylo opravdu nejhůř tak připojoval jsem ji k PC externě tj. skrze USB a převodník.
Pardon za pozdní reakci - byl jsem mimo PC. Samotné PC je vyřazený firemní stroj, co už má svá nejlepší léta (hodně let) za sebou, ale pro moje potřeby (LibreOffice a prostředník pro externí disk :) nějak tak stačí). Mechanika byla v době koupě zřejmě shledána jako OK pro potřeby spuštění párkrát od roka. Jak pročítám další reakce - díky za ně, tak hold budu muset poptat data z DVD jinou cestou. Kamarád má od UPC upload, že poslat DVD trvá asi čtyři hodiny, pokud mezitím nespadne net a fleška nebyla k dispozici - bude muset být :). A s mechanikou do budoucna spíš počítat nebudu, než ano. Děkuji všem za rady.

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Problém s DWD-RW

#15 Příspěvek od pepestar »

Ja som mal podobný problém keď som používal LM 18,potom som prešiel na iné linuxové distribúcie,skúšal som ubuntu a rôzne podobné,napaľoval cez K3b a už sa mi to nikdy nestalo.neviem či vo verzii niečo chýbalo,čo sa týka ovládačov,tak sa tomu nerozumiem.teraz vyšla nedávno verzia Linux Mint 19.2 Tina.ak chceš zostať pri linux Mint skús dať upgrade alebo čistú inštaláciu.a na napaľovanie K3b

Zamčeno