HP 4530s a Radeon 6490

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
Mojmec11
Příspěvky: 49
Registrován: 07 čer 2013, 23:22
Bydliště: Dačice či co :-)

Re: HP 4530s a Radeon 6490

#21 Příspěvek od Mojmec11 »

Tak se mi zadařilo tohle:
Verze Catalyst™ 12.9
systém už běží pěkně,co pomalý hdd z notasu dovolí. :D
škoda jen,že to není vidět ve správci ovladačů

admin

Re: HP 4530s a Radeon 6490

#22 Příspěvek od admin »

Tak celkem logicky, nelze zahrnout vždy nejnovější ovladače, ač se o to vývojáři snaží, ale je vidět, že si umíš poradit a hledáš a googlíš, což je velmi správný přístup uživatele Mintu. Gratuluji a vítej mezi námi :) :)

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: HP 4530s a Radeon 6490

#23 Příspěvek od KOLEGA »

Instalace grafických ovladačů, to jsou trable :D. Gratuluji a vítej ve svobodném světě :-)
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

Mojmec11
Příspěvky: 49
Registrován: 07 čer 2013, 23:22
Bydliště: Dačice či co :-)

Re: HP 4530s a Radeon 6490

#24 Příspěvek od Mojmec11 »

satapouch píše:Tak celkem logicky, nelze zahrnout vždy nejnovější ovladače, ač se o to vývojáři snaží, ale je vidět, že si umíš poradit a hledáš a googlíš, což je velmi správný přístup uživatele Mintu. Gratuluji a vítej mezi námi :) :)
Teda jako že by mě to nějak extra bavilo to ne,našel jsem návod na instalaci téhle verze ovladačů.Mám i novější,ale nemůžu je tam dostat,ale funguje to,tak to zatím nechám.nechápu princip instalace v linuxu,neznám příkazy atd... :roll:
Potřeboval bych návod krok za krokem s vysvětlení co je co a co to dělá,jinak jsem odsouzen ke hledání návodů a instalacím typu kopírovat,vložit,enter--a děj se vůle boží :mrgreen:

admin

Re: HP 4530s a Radeon 6490

#25 Příspěvek od admin »

Od toho tu je naše wiki, stačí číst :), jinak za sebe widle NIKDY, ten zavirovanej slídivej bazmek mi do bedny nesmí. :D

Mojmec11
Příspěvky: 49
Registrován: 07 čer 2013, 23:22
Bydliště: Dačice či co :-)

Re: HP 4530s a Radeon 6490

#26 Příspěvek od Mojmec11 »

však víš jak jsme začínali:didaktik,Amiga,PSX a pak PC.Je to doba,ale nechci bejt páprda co se nechce ničemu novýmu naučit a hlavně chci něco co je zadarmo,bez kupování licence,aktuální,funkční,co nejmín problémový,kompatabilní atd...
napadá mě přirovnání se ženskou:přestal jsem si rozumět s jejím HW,SW jsem dodneška nepochopil,tak jsem přesedlal na jinou :lol:

Mojmec11
Příspěvky: 49
Registrován: 07 čer 2013, 23:22
Bydliště: Dačice či co :-)

Re: HP 4530s a Radeon 6490

#27 Příspěvek od Mojmec11 »

Existuje něco jako widláckej Správce Hardwaru ? prostě program,kterej mi vypíše všecko železo na jednom místě?
Jo,odpovím si sám,Hwinfo,ten mám nainstalovanej,ale ani Mintáckej pánbůh neví kde,páč ho nemůžu najít :(
Chci si ověřit co mě napadlo:rozdíl mezi Mintem a widlema:
Mint mi hlásí co je to za hardware a že je s ním problém.
widle najdou neznámé zařízení a zjisti si sám co to je :x

Mojmec11
Příspěvky: 49
Registrován: 07 čer 2013, 23:22
Bydliště: Dačice či co :-)

Re: HP 4530s a Radeon 6490

#28 Příspěvek od Mojmec11 »

Jo a ještě něco mi v noci v práci docvako:když jsem instaloval ovl. na grafiku,tak jsem vlastně jen zkopíroval pár příkazů,odentroval a ono si to samo stáhlo a pošéfovalo ovladač.Moc pěkný a chci vědět jak to funguje.

Mojmec11
Příspěvky: 49
Registrován: 07 čer 2013, 23:22
Bydliště: Dačice či co :-)

Re: HP 4530s a Radeon 6490

#29 Příspěvek od Mojmec11 »

satapouch píše:Tak celkem logicky, nelze zahrnout vždy nejnovější ovladače, ač se o to vývojáři snaží, ale je vidět, že si umíš poradit a hledáš a googlíš, což je velmi správný přístup uživatele Mintu. Gratuluji a vítej mezi námi :) :)
Já to myslel tak,že ve správci ovladačů,uvidím všecky ovladače a ne jen 3 na grafiku,který mi stejně jsou k ničemu a ten správnej si musím najít a nainstalovat sám.

admin

Re: HP 4530s a Radeon 6490

#30 Příspěvek od admin »

Bohužel, to je Linux, není to jen systém, ale někdy řádná hádanka. Ale za widle bych ho nevyměnil ani za nic :D

Zamčeno