reprobedny Genius SP-HF 500A - odstranění brumu

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: reprobedny Genius SP-HF 500A - odstranění brumu

#21 Příspěvek od Ventero1 »

Amatersky radio, kde pak uz byly navody u kterych se zapotil i vysokoskolsky elektrotechnik to jistilo :D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

takyradejianonymne
Příspěvky: 154
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: reprobedny Genius SP-HF 500A - odstranění brumu

#22 Příspěvek od takyradejianonymne »

Cha, chááá, jo Amaterský rádio, to jo, spojená vůně cínu a kalafuny a smrad z připáleného pertinaxu. Nebo z toho pertinaxového jemného prášku (jako šňupací tabák?) a to když se do něho vrtalo.

Ale což tak parááádní knížka od Zdeňka Škody "Šolim, já a tranzistory" a tam rozjezd tím, jak si doma a sám udělat sluchátko do krabičky od krému na boty nebo mikrofon do krabičky od pásky do psacího stroje. No a potom odkrývání tajemna, tranzistor, a jaká potom sláva za uspořený korunky (a padesátihalíře) si jeden takový svůj první jít koupit do Elektry, nějaký k tomu kondenzátor a odpory a tu placatou baterii 4,5V a nejlíp hned 2, cha, chááá, to aby se na jazyku hned zkoušelo kdy to brní víc tj. jestli když jsou za sebou nebo vedle sebe.
Nějak mně to teď a vidím a cítím ... strašně moc chybí a tlačí se ven slza ... a může za to tady tohle vlákno a jůhele2014 ;) :lol:

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: reprobedny Genius SP-HF 500A - odstranění brumu

#23 Příspěvek od Livan »

No já teda problémy s vyprodaností leptacího roztoku neměl, protože jsem používal směs peroxidu vodíku a kyselinu chlorovodíkovou, která šla koupit, nebo jsem kupoval přímo chlorid železitý a z toho jsem dělal leptací roztok. Jo při leptání s tou směsí peroxidu a HCL se muselo dávat pozor, aby to nepodleptalo.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: reprobedny Genius SP-HF 500A - odstranění brumu

#24 Příspěvek od Ventero1 »

chlorid zelezity si cekal do druhyho dne - byl vhodny na jemne spoje u malych ci hustych tistaku - jinak se dala pouzit smes hcl a h2o2 - to byl fofr a hned clovek mohl pracovat dal. lak na nehty ci jine chemicke barvy - taky se na spoje s velkymi plochami pouzivala kalafuna rozpustena v acetonu ci lihu
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

chose20
Příspěvky: 1
Registrován: 09 úno 2021, 23:38

Re: reprobedny Genius SP-HF 500A - odstranění brumu

#25 Příspěvek od chose20 »

A nedá se i vyřešit aby nebylo v repro slyšet každá komunikace telefonu se sítí když je kousek od repro?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: reprobedny Genius SP-HF 500A - odstranění brumu

#26 Příspěvek od Ventero1 »

Jedine ty bedynky uzavrit do pletiva a to uzemnit. Faradayova klec.
Zatim jsem nevidel vyrobek, ktery by tohle nedelal.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno