Adapter sata - usb problem.

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Adapter sata - usb problem.

#1 Příspěvek od Ventero1 »

Mam HDD se zavadecem Grub2 a k tomu adapter na USB2. Na jednom NTB Lenovo(Celer N2800) normalne nabootuje a spusti libovolny OS z tohoto ext. hdd a na internim OS je pripojen a zcela citelny. Na AiO Lenovo (Atom D525) bootne, ale hned zahlasi chybu "unknown filesystem" a nabehne jen konzole grubu. Ale v live session xubuntu je disk pripojen a citelny.
Na ntb HP (i5-4300U) tento disk na tomto adapteru neni vubec detekovan biosem, ani se v OS na internim disku nepripoji.
Tak jsem koupil totez v novejsi verzi pro USB3 a zkusil HP - disk na prave strane ani v jednom portu usb neni detekovan, na leve strane je detekovan v obou portech, ale boot opet konci vyse popsanym neznamym FS v konzoli grubu, pricemz ale interni OS disk pripoji v jakemkoliv portu usb a je citelny.
Prijde mi to jako tezke mysterium - ma to nejake vysvetleni? Vadny radic adapteru (kazdy jiny) by nevysvetloval oba adaptery - to by byla setsakra nepravdepodobna nahoda. Ma nekdo,nejakou teorii?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno