Screen tearing pri rolovaní v prehliadači

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
Titus
Příspěvky: 2
Registrován: 30 led 2020, 14:02

Screen tearing pri rolovaní v prehliadači

#1 Příspěvek od Titus »

Som čerstvý uživateľ LM a po pačiatočnom nadšení zažívam menšie rozpaky, neviem si totiž dať rady s problém zobrazovania v int. prehliadačoch (mozilla, chrome či opera) kde pri scrolovaní sa mi náhodilo objavujú rozmazané vlnky. Vo vašom fore som nenašiel takýto problém ale na anglic. forach sa uvádza dosť často....ich návody mi zatial nepomohli (tento mi skončil po restarte čiernou obrazovkou https://learnubuntumate.weebly.com/scre ... phics.html#)....jediné čo zatial pomohlo bolo vypnuť plynulé rolovanie v možille -vadími mi ale sekanie.
Vedel by mi niekto pomôcť, kde by som mohol nájsť niečo kde sa rieši tento problém?
Notas je starrší stroj s intelom 2020m 2.4ghz a 4ram (plánujem si kupiť novší PC) grafika integrovaná (ukazuje mi, že ovládač nemá intelacky)
Vopred dikes za akékoľvek rady.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Screen tearing pri rolovaní v prehliadači

#2 Příspěvek od Ventero1 »

No a jaka je to grafika? To je totiz podstatne v teto zalezitosti ...
A jaky mas presne system - verze a prostredi?
Cetl jsi vlakno, jak se ptat na foru?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Screen tearing pri rolovaní v prehliadači

#3 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Titus
náhodilo objavujú rozmazané vlnky. No jo, toho si nový uživatel hned všimne, některá distra to mají ošetřené lépe, některá hůř. LM je ten druhý případ - nicméně, přes Menu - Nastavení - Nast. pracovního prostředí - Správce oken se dostaneš k cíli. Tady si vyber prostředí, kde "rozmazané vlnky" zmizí, je to ale něco za něco.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Screen tearing pri rolovaní v prehliadači

#4 Příspěvek od juhele2014 »

To je tedy mrzutý. Tak ať sem dá Titus výpis z inxi -F a pak uvidíme ...

Titus
Příspěvky: 2
Registrován: 30 led 2020, 14:02

Re: Screen tearing pri rolovaní v prehliadači

#5 Příspěvek od Titus »

Jak se ptát som pozeral a je tam len ako vkladať obrázok, výpis z terminálu ...z iných fór viem aké je to, ked príde nový a pýta sa hlúpo tak sorry....až teraz som zistil, že mi to skreslenie robí aj ked v systéme pr. rýchlo myšou presúvam okno a aj pri niektorých scénkach pri videu, ale to nie je až tak markantné ako v prehliadači. Hardvérom starým to uplne nemusí byť pretože som narazil na príklady, ked to robí aj na lepších strojoch (ale to môže byť samozrejme iného pôvodu)


Môj výpis https://pastebin.com/sZTM3EeU

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Screen tearing pri rolovaní v prehliadači

#6 Příspěvek od menom »

Titus píše: 30 led 2020, 17:53 Jak se ptát som pozeral a je tam len ako vkladať obrázok, výpis z terminálu ...z iných fór viem aké je to, ked príde nový a pýta sa hlúpo tak sorry....až teraz som zistil, že mi to skreslenie robí aj ked v systéme pr. rýchlo myšou presúvam okno a aj pri niektorých scénkach pri videu, ale to nie je až tak markantné ako v prehliadači. Hardvérom starým to uplne nemusí byť pretože som narazil na príklady, ked to robí aj na lepších strojoch (ale to môže byť samozrejme iného pôvodu)
Môj výpis https://pastebin.com/sZTM3EeU
.

Juhele2014 to uz pisal:
Menu - Nastavení - Nast. pracovního prostředí - Správce oken se dostaneš k cíli.
U mna:
Menu > Nastavenia > Nastavenia plochy >
A bude tam nieco podobne, vyskusat inak nastavit:
Přílohy
spravceoken.png
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Screen tearing pri rolovaní v prehliadači

#7 Příspěvek od Ventero1 »

Kdyz jsi se na to tedy koukal, proc jsi sem ten vypis z terminalu nedal primo?
Jinak by ti pomohlo prepnuti na compiz, ale bude to znacne vic vytezovat a zrat. Dalsi moznost je toto - treti varianta pro intel:
viewtopic.php?f=17&t=3295&start=10
No a mozna Horstfuchs rozebere jine varianty - zminoval se v jinem vlakne o nejakych specifickych ovladacich ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Screen tearing pri rolovaní v prehliadači

#8 Příspěvek od Ventero1 »

Jo to je popsano v tom odkazu. Myslel jsem ze jsi psal o nejakych specialnich driverech - cetl jsem o nejakem Oibaf nebo Padoka s doinstalaci nejakych lepsich mesa neboco.
I tady je o tom clanek, ale pro bezne uziti staci ta konfigurace ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Screen tearing pri rolovaní v prehliadači

#9 Příspěvek od alojz »

...alebooo tearingfix...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Screen tearing pri rolovaní v prehliadači

#10 Příspěvek od Ventero1 »

Co tim myslis - to je nejaka dalsi varianta ? Kdyztak popis v cem spociva.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno