vysoká spotřeba baterie

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
don-leo
Příspěvky: 28
Registrován: 02 kvě 2014, 06:27

Re: vysoká spotřeba baterie

#21 Příspěvek od don-leo »

To ulo: chtěl jsem to tak udělat přes klikání, stahnul jsem si soubor ze stránek AMD, jenže když jsem ho chtěl otevřít, psalo mi to chybu... Něco v tom smyslu, že jestli nemám otevřený binární soubor... A tím jsem skončil.

admin

Re: vysoká spotřeba baterie

#22 Příspěvek od admin »

Tak takto, jak to popisuješ to opravdu nefunguje.... Klikáním myslel ulo způsob, kdy balíček instaluješ buďto z Ovladačů zařízení, Správce softwaru nebo pomocí Synapticu. Je vidět, že jsi doporučenou kapitolu na naší wiki vůbec nečetl. Tak to prosím naprav, jinak se nikam nedostaneme....

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: vysoká spotřeba baterie

#23 Příspěvek od ulo »

Přesně tak jsem to myslel, jak píše Satapouch-prostě v menu je nekde polozka Ovladače zařízení nebo Správce hardware. Na to kliknes a najde ti to pro tvou kartu adekvatni uzavřené ovladače.

- posláno z tydlyfounu přes Tapatalk, omluvte překlepy -
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: vysoká spotřeba baterie

#24 Příspěvek od juhele2014 »

Mě se povedlo trochu snížit teplotu (a snad i spotřebu) aktualizací kernelu dle tohoto http://www.linux-mint-czech.cz/jak-nain ... nux-mintu/ návodu. Na notebuku HP 650 nyní funguje i na 100% klávesa fn, takže např. snížení jasu monitoru je již funkční. S grafikou byly drobné trable, po aktualizaci nikoli. Návod je srozumitelný, jde to snadno aktualizovat. ;)

Zamčeno