Jakou čb laserovou tiskárnu?

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
hank
Příspěvky: 123
Registrován: 10 lis 2015, 16:56

Jakou čb laserovou tiskárnu?

#1 Příspěvek od hank »

Odešla mi čb laserová tiskárna Xerox 3010 na tisk textů a pérovek A4 a tak budu hledat náhradu pro LM 18.3 a perspektivně 19.3. Můžete prosím poradit, s jakými tiskárnami v této cenové kategorii máte dobré zkušenosti? Docela bych uvítal tiskárnu, kde nebude potřeba absolvovat martyrium s nějakými složitými instalacemi ovladačů.

Předem děkuji za rady a doporučení.

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Jakou čb laserovou tiskárnu?

#2 Příspěvek od vxmery »

Pzri diskusiu TU.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

kamowski

Re: Jakou čb laserovou tiskárnu?

#3 Příspěvek od kamowski »

toto je taká "milá" téma, tak sa pridám :)
pred pár rokmi som z bazoša kúpil za 10€ Hewlett-Packard HP LaserJet 1100
dodnes mi spoľahlivo tlačí na všetkých možných aj nemožných linuxových distrách, pripojím a ide, žiadne hľadanie ovládačov
iste, je to stará šunka, musím dať pozor, ako tam dám papier, aby ho "nespapala" ale inak v pohode, doma mi stačí
---
nie, neodporúčam sa zaoberať takou starinou, len som chcel povedať, že mnohé staré, použité, laserové tlačiarne si viete zadovážiť z inzerátov za pár drobných, aj na niekoľko rokov
v diskusii z linku od vxmery by som však vytiahol, že je dôležité, čo od tej tlačiarne čakáte,
duplex je fajn ale nie nutný, wifi je tiež super ale ak to ide cez sieť, dá sa to riešiť na routri, nemusí to mať v sebe, ....
no a na to aby ste si usporiadali svoje požiadavky, čo áno a čo nemusí byť, sa hodí možno aj taká použitá za pár šupov

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Jakou čb laserovou tiskárnu?

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Take mi to neda, abych trochu neprisadil - me doporuceni zni vyhnout se Canon. Jednak jsou to velmi nekvalitni poruchove tiskarny (umyslna politika teto firmy - alespon v bezne komercni tride) a druhak byva, dle diskuzi, docela problem rozchodit v Lin. I osobne mam s jednim modelem takovou zkusenost, ze v Ubu a LM se rozchazela opravdu neskutecnym koktejlem obezlicek (nekde je tu na to i vlakno, popr. na ubuforu) a treba na MX jsem to nerozchodil vubec.
Dobre zkusenosti jsou v linuxu s HP, Samsung a tez byly pochvalne zmineny Kyocera a Brother. Jde o to, jake mas pozadavky na tisk a sken - pokud zakladni kancelarske na ne kdovico, jako ja, tak se mi libi male kompaktni CB multifunkce od HP ci Samsung kolem 3000,- Mimochodem divize tiskaren Samsung uz nejaky ten patek spada pod HP.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Jakou čb laserovou tiskárnu?

#5 Příspěvek od sasa.chetan »

brother alebo hp.
vyhnut sa canonu

Karel75
Příspěvky: 2
Registrován: 09 bře 2021, 10:21

Re: Jakou čb laserovou tiskárnu?

#6 Příspěvek od Karel75 »

Nedoporučuji HP LaserJet Pro MFP M28w
Skenování jsem rozchodil až po koupi prográmku za 800,-Kč
Téměř týden jsem hledal na fórech a marně aplikoval nalezené rady

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Jakou čb laserovou tiskárnu?

#7 Příspěvek od akojak »

Simple-scan funguje asi na všetkom... nestretol som žiadne zariadenie kde to nešlo...a je veľmi zadarmo...

RadekD
Příspěvky: 314
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Jakou čb laserovou tiskárnu?

#8 Příspěvek od RadekD »

kamowski píše: 02 říj 2020, 02:39 ..... wifi je tiež super ale ak to ide cez sieť, dá sa to riešiť na routri, nemusí to mať v sebe, ....
...
Ano, jen upozorňuji na novější routery TP-link řady Archer - nepodporují linux, k tisku vyžadují do počítače nainstalovat "print-server", který je ovšem jen pro W$/Mac. Přesně kvůli tomu jsem TPLink Archer, skoro nový, nakonec vyhodil a koupil Asus, kde to (s menšími problémy) jde přes LPR protokol.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Jakou čb laserovou tiskárnu?

#9 Příspěvek od labeent »

Já sám mám Samsung, ovladače automatické. Pokud chce člověk scanovat, tak nutno nainstalovat ovladače přímo od Samsungu (dnes na stránkách HP). HP celkem dobré na Linuxu.
Co nešlo ideálně, když jsem měl bylo: Epson (ovladač na moji tiskárnu nebyl, jen na vyšší model a nešel použít), Konica Minolta - pod Linuxem neběžela.
Brother nevím, ale jako výrobce Linux nepodporuje, pokud se něco nezměnilo. Mrzí mě například nemožnost použití tiskáren štítků PT Touch.

Mám Archer, ale jen na Wi-fi, tak problém nemám.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Jakou čb laserovou tiskárnu?

#10 Příspěvek od Ventero1 »

Takže tady je taková obdoba zmiňované kompaktní HP od Brother a zdá se, že podpora pro Linux je.
brotherlinux.png
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno