nefunguje kamera ve Skype for linux

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: nefunguje kamera ve Skype for linux

#31 Příspěvek od soundeng »

juhele2014 : Díky za tak podrobné informace. Možnosti mám omezené. PC je ve formě SFF, tedy bedně o nízkém profilu a do toho kupovat rozšiřující karty je potíž. Máš pravdu, že je to starý stroj. Jsou v něm 4 GB paměti. Popravdě, nechce se mi kvůli kameře investovat další obnos možná vyšší, než cena kamery samotné. Externí mikrofon používám často, tenhle PC zvládá s přehledem jak nahrávat, tak zpracovávat i zvuk o studiové kvalitě. Jestli by pomohl Linux 20 a mírně novější stroj, mám ho hned vedle, ale jsem konzervativní a když něco funguje, nerad to obnovuji. Už jsem se několikrát zvlášť při přechodu na novou verzi OS spálil. Možná tedy zkusím zapnout ten druhý stroj a zkusit, jestli na něm Skype nepojede lépe. Sice pak budu muset ponastavovat moře jiných aplikací, abych je měl tak, jak teď, no ale jednou upgrade přijít musí.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: nefunguje kamera ve Skype for linux

#32 Příspěvek od Ventero1 »

Na 20 spíše nepřecházet.
RAM by to chtělo určitě 4GB. Pokud jedeš na 2GB, tak osobně bych opustil Mint a rozhodně bych volil xfce prostředí ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: nefunguje kamera ve Skype for linux

#33 Příspěvek od juhele2014 »

Pustil, resp. instaloval jsem si skypeforlinux do flešky s LM 19.2 xfce, 64bit, bez abgrejdů, jestli se to povede. Na jiný distra, i novější, to psalo dependenci něco - často lib knihovna. Tady se to povedlo, takže na NTB HP 650 G1, kde je procák i5 a 4GB RAM, to šlo napoprvé. Ovšem bez kamery, mám jí v biosu zakázanou. Při testu mikrofonu byl vytížen CPU asi na cca 10%, to není tak tragický. Ale RAM si ukousl docela hodně, v task manageru to bylo celkem 6 vláken o celkové velikosti 662MB. :shock: Vem to čert, ale nikde sem neviděl manuální nastavení kvality zvuku nebo obrazu, asi to program dělá automaticky, to může být kámen úrazu. Jestli má někdo pomalejší stroj, možná se ozve, jak mu skype funguje, ale uživatelé na foru jsou zde spíš nesmělí, až zamlklí, tedy až na známé firmy :) tak uvidíme, no ... 8-)

Zamčeno