nefunguje kamera ve Skype for linux

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: nefunguje kamera ve Skype for linux

#11 Příspěvek od soundeng »

$ ls -ltrh /dev/video*
crw-rw----+ 1 root video 81, 0 led 23 15:41 /dev/video0

$ sudo dmesg | grep -i camera
[sudo] heslo pro pavel:
$

ve VLC kamera obraz ukazuje bezvadně a to i přes Skype spuštěný na pozadí.

Skype pořád žádný obraz, i když kameru zná.

soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: nefunguje kamera ve Skype for linux

#12 Příspěvek od soundeng »

zeleno: Díky, to je ono. Stačilo v systémovém směšovači zvuku překliknout nastavení záložního zdroje z kamery na externí mikrofon a ve Skypu nastavit taky ten, a tahle kombinace zafungovala. Tahle kamerka Genius ECam 8000 sama o sobě nemá zvuk moc kvalitní, takže zvuk z jiného mikrofonu není problém, spíš naopak.
Kamera tedy po nastavení zdroje zvuku odjinud než z ní jede i se Skypem.

soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: nefunguje kamera ve Skype for linux

#13 Příspěvek od soundeng »

Skype jsem zavřel, znovu nastartoval, a už ani tohle nastavení zvuku - různé zapínání a vypínání mikrofonu kamery, externího - nepomáhá. Opět Skype kameru najde, ale obrázek neukáže. Už jsem z toho jelen.

alfisko
Příspěvky: 333
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: nefunguje kamera ve Skype for linux

#14 Příspěvek od alfisko »

Je v tom nejaky chaos. Mne to robi tiez. Poprepinal som vstupy v mixeri zvuku a ide to. Mam MX.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: nefunguje kamera ve Skype for linux

#15 Příspěvek od Ventero1 »

Bude asi něco v tom skypu shnilého ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

alfisko
Příspěvky: 333
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: nefunguje kamera ve Skype for linux

#16 Příspěvek od alfisko »

Ventero : od kedy to kupil Windows tak ho nezaujima linux. Povodne to bolo linuxove.

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: nefunguje kamera ve Skype for linux

#17 Příspěvek od akojak »

Pochybujem, že taký odpad vyprodukoval linux.... Linux má tucet dobrých komunikátorov....

alfisko
Příspěvky: 333
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: nefunguje kamera ve Skype for linux

#18 Příspěvek od alfisko »

Je to hadam aj 10 rokov dozadu, mal to linux. Dlho som pouzival stare verzie, tie isli dobre. Dnes idem cez tlf alebo tablet, tam to ide ok.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Skype

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: nefunguje kamera ve Skype for linux

#19 Příspěvek od akojak »

Ja som tam čítal toto:
Právne a politické aspekty
Skype čelí výzvam z dvoch hlavných právnych a politickým smerov - výzvy na jeho duševné vlastníctvo, a politické obavy vlád, ktoré chcú uplatňovať viac formálnej kontroly nad aspektmi svojich telekomunikačných systémov. Technológia Skype-u je proprietárna a uzavretá vonkajšiemu preskúmaniu. Nevie sa, do akej miery môže potencionálne narúšať patenty a vlastnícke práva iných strán. Nie je preto nerozumné očakávať právne výzvy od tretích strán ohľadom otázok duševného vlastníctva.

Ďalšou kritikou Skype-u je filtrovanie obsahu. Aj keď je dostupný pre väčšinu operačných systémov, neexistuje žiadna verzia pre Palm OS ktorý sa dosť používa v mobilných zariadeniach ako Treo 700p. Skype je silne kritizovaný v Linuxovej komunite kvôli chybám a meškaniam v Linuxovej verzii

Skype je kritizovaný za používanie proprietárneho protokolu namiesto otvorených noriem ako H.323, IAX, alebo SIP, čím znemožňuje ostatným poskytovateľom interagovať so sieťou Skype. Samozrejme sú na to jasné obchodné dôvody, keďže to chráni zisky zo služby SkypeOut pred konkurenciou.

soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: nefunguje kamera ve Skype for linux

#20 Příspěvek od soundeng »

Bude asi něco v tom skypu shnilého ...
Asi ano. Jak jsem psal v prvním příspěvku, když mi na dotaz přímo do Skypu jejich pracovník odpověděl:
"I would like to inform you that Linux mint is not yet fully compatible with Skype."
Když mi kamera jede s vícero linuxovými aplikacemi bez potíží, ale jen se Skypem ne, předpokládám, že je problém ve Skypu a ne v Linuxu. Nechápu, jak můžou být tak sebestřední. Nicméně teď nevím co s tím. Jestli zkoušet další kameru... Nechápu taky, jak to, že na stejném Linuxu, ale na ntb mi ta kamera jede bez problémů. Asi mám něco v instalaci Linuxu na stolním PC a na ntb jinak, i když jde o stejnou verzi. ... Jen hledám řešení a uvažuju nahlas.

Zamčeno