aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#51 Příspěvek od juhele2014 »

Když začne myš zlobit, tak jí pustím a pořídím novou. Ale v minulosti jsem to repasoval - otevřít, pročistit, dokonce se projevila kontaktoza, tj. studeňák na desce myši. Proletoval sem to a na chvíli dobrý. Nyní mám zn. Natec a Rapoo, a zatim je to OK ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#52 Příspěvek od Ventero1 »

Z toho mi vyliva, ze ked kolecko zacne blbnut skor ako uplynie 2 roky a mechanicky tam nevidim problem, tak by to malo byt mozne vyreklamovat
Presne tak.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

gusto1
Příspěvky: 155
Registrován: 07 pro 2017, 08:46

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#53 Příspěvek od gusto1 »

tu nejde az tak o tych 5-6€ za cenu mysi, ale ide aj o elektro odpad. Ked to budeme robit takym sposobom, ze je to lacne, tak pokazene odhodime a kupime si nove. Tento sposob sa mi nepaci.
Ked to mam zase posielat na reklamaciu, kde je drahsie balne a postovne ako cela mys a predajca ju vyhodi a posle mi novu, tak sme zase pri elektro odpade.

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#54 Příspěvek od akojak »

Drahé myši sa tiež pokazia po dvoch rokoch. Tak ako si vyriešil odpad? Môžeš použiť aj asi kvalitnejšie káblové myši ale to pre teba asi nevyhovuje. Je lepšie platiť viacnásobok reálnej ceny za značkový odpad? Je to priateľské prostrediu? Asi nie. Len sám seba ojebeš... lebo kým vyprodukuješ tie eurá naviac...koľko odpadu vznikne?....atd ....atd.....nie lacnosť je na závadu ale niečo iné....

gusto1
Příspěvky: 155
Registrován: 07 pro 2017, 08:46

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#55 Příspěvek od gusto1 »

akojak píše: 26 dub 2021, 12:18 Drahé myši sa tiež pokazia po dvoch rokoch. Tak ako si vyriešil odpad? Môžeš použiť aj asi kvalitnejšie káblové myši ale to pre teba asi nevyhovuje. Je lepšie platiť viacnásobok reálnej ceny za značkový odpad? Je to priateľské prostrediu? Asi nie. Len sám seba ojebeš... lebo kým vyprodukuješ tie eurá naviac...koľko odpadu vznikne?....atd ....atd.....nie lacnosť je na závadu ale niečo iné....
S tymto nemozem suhlasit!
ja za moju PC eru (cca 20 rokov) som pouzil asi 3-4 mysi. Pokazila sa asi len jedna mys. Do teraz som jednotky rokov pouzival microsoft drotovu mys, ale chcel som bezdrat, kvoli poriadku na stole (ta MS este stale funguje). Budete sa divit, ale 4 klavesnice aj 4 mysi mam stale doma a funguju (tie starsie su samozrejme PS2, cize by mohli ist do odpadu).
Poznam ludi, ktory menia klavesnice a mysi, tak raz do roka, ale to su gamery. Ja som na pc okrem MS solitaire, freecall nikdy nic nehral ( a poslednych 10 rokov uz ani to).
Klavesnicu a mys pouzivam len na internet.
Dnes sa uz robi vsetko cez net dokonca aj office.
Dolezite je aj to ako sa clovek k tym zariadeniam sprava

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#56 Příspěvek od akojak »

Asi si nepochopil, že veci sa vyrábajú kvôli biznisu a nie kvôli trvanlivosti. Na tom nie je profit. A tento svet je len o profite a o ničom inom...
Je to ako so žiarovkami. Dodnes svietia nonstop žiarovky z roku 1895, viac ako sto rokov a nepotrebovali 24 mesačnú záruku :lol:
Aj človek je len kus tovaru ...a potom ide do nebezpečného odpadu... lebo je plný nebezpečných jedov. Materializmus nemá na viac....

gusto1
Příspěvky: 155
Registrován: 07 pro 2017, 08:46

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#57 Příspěvek od gusto1 »

Ja vsetkemu chapem, ale tu ide o globalne znecistovanie. Vezmi si, ze v roku 1960 bolo na zemi 3 miliardy ludi. Teraz je ich takmer 8 miliard. India s cinou maju spolu 2.7 miliard.
Ja nevidim len moju mys, ze ju hodim do kontajnera a za 4€ si kupim novu
Pozri sa co za par mesiacov vedia spravit cigani v niekolkych dedinach okolo hornaduna na nasom krasnom ruzine.
A india to je sami cigan.
Mali by sme sa na to pozerat globalne

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#58 Příspěvek od akojak »

Najväčší cigáni sú materialisti a amerikou a iným šmejdom platení agenti, ktorí vymyjú všetkým kreténom mozgy a budú ako zombies automaty a stroje žrať odpad, ktorým ich nakrmia a kupovať smeti - aj myši a další odpad - potrebuješ to? Ak chceš zmenu tak to nerob a nepodporuj buržujské hövno... To je riešenie...Vráť s ku svojim koreňom ak ešte máš také a zabudni na klamstvá a sračky čo ti púšťajú v médiách. Potom sa zmení svet. Inak sa ide do ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#59 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: gusto1
Myslí ti to politicky, to je správný. Mohl bys to dotáhnout daleko ...

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#60 Příspěvek od labeent »

akojak píše: 27 dub 2021, 23:41 Najväčší cigáni sú materialisti a amerikou a iným šmejdom platení agenti, ktorí vymyjú všetkým kreténom mozgy a budú ako zombies automaty a stroje žrať odpad, ktorým ich nakrmia a kupovať smeti - aj myši a další odpad - potrebuješ to? Ak chceš zmenu tak to nerob a nepodporuj buržujské hövno... To je riešenie...Vráť s ku svojim koreňom ak ešte máš také a zabudni na klamstvá a sračky čo ti púšťajú v médiách. Potom sa zmení svet. Inak sa ide do ...
A když to vztáhneme zase k tématu bezdrátová klávesnice a myš?

Jinak já mohu jen říct, že nevím komu ta mnou zmíněná MS sada žere víc (mě max. dvě baterky :lol: ), ale tehdy, když byla v prodeji, se jednalo o velmi kvalitní značkovou (a samozřejmě vše, jen ne levnou) sadu. Co se týče zpracování kvalitní, kvalitní komponenty (proto mi funguje do teď), navíc laserová bezdrátová myš (nesrovnávat s běžnou optickou v té době).
Výsledek? Dodnes funkční, takže méně odpadu, dobře vynaložené peníze. Ale samozřejmě mohl jsem mít X levných sad a měnit je stále v záruce.
Obrázek

Zamčeno