aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#41 Příspěvek od akojak »

Nič som nemenil, zahodil som prebytočnú časť...

gusto1
Příspěvky: 155
Registrován: 07 pro 2017, 08:46

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#42 Příspěvek od gusto1 »

Uvazujem logicky:
Do mysi sa vkladaju nenabijacie baterky (alkalicke) 2x1,5V. Cize mys potrebuje 3V. Ja som nameral na 2-tyzdnovych 1.35V (cize spolu 2.7V). Oproti 3V je to pokles o 0,3V, ale zda sa, ze je to problem.
Dnes som tam dal nove GP, ktore maju 1,602V a funguje to normalne (asi nieco take).

Ospravedlnujem sa, ale pred tym neboli alkalicke ale zinkochloridove, ale podla roznych eshopov by to mali byt baterie z dlhotrvajucou zivotnostou.
Tie GP co som dal teraz, tak zatial funguju. Mys funguje hned po zapnuti PC. Uvidim co bude o par dni, prip. tyzdnov.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#43 Příspěvek od Ventero1 »

No to je ten marketing a cela spolecnost zalozena na lzich. Necekam ze nekdo bude psat na vyrobek "kratkodobe slouzici smejd", ale na normalni bezne baterie psat "longlife" ?! jako treba Varta, ktera se tak marketingove priblizila k cinskym noname u vietnamcu nebo pribalenych k dalkacum .. No nejen marketingove, ale i vydrzi.
Pokud mohu doporucit, tak alkalicke Raver jsou ted asi spicka na nasem trhu, popr. v Lidl ci Ikea jsou slusne clanky, ktere vyjdou levneji a vydrzi dele, nez Varta. Vubec se vlastne nevyplati kupovat znackove clanky s ohledem na pomer cena/vykon. Stejne tak maji v techto retezcich, pokud je mys zravejsi ohledne dpi a dosahu, solidni akumulatory s jednim z nejlepsich pomeru cena/vykon. Ty vyjdou ekonomicky nejlepe i kdyby jsi je protocil jen 100x - 2 pary na stridacku a cca jednou za 3 mes. nabit.
PS: mrkni na spotrebu te mysi - bezne mysi maji 30 - 50mA a min. 3 mes. by tam mely vydrzet jakekoliv alkace. Pracovni a herni mivaji vice.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#44 Příspěvek od Ventero1 »

Mimochodem, mam ted celkem cerstve baterie a v Xubu i Win10 pozoruji v netprohlizeci, ze se kurzor mysi pomerne casto zasekava a az se zpozdenim preskoci na jinou pozici danou pohybem mysi - tedy to neni v mysi - to by se musel pohyb opakovat. Tohle jde jiste na vrub tem vymatlanym webmakerum a webdesignerum s preplacanymi strankami aktivnimi prvky a mozna castecne i vyvojarum prohlizece ... A samozrejme marketerun, kteri ty vyvojare tlaci ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

gusto1
Příspěvky: 155
Registrován: 07 pro 2017, 08:46

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#45 Příspěvek od gusto1 »

Ano na misi je uvedene 3V a 50mA.
Rozlisenie mam 2560x1440 60Hz.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#46 Příspěvek od labeent »

Ahoj,
omlouvám se, jestli píšu "s křížkem po funuse", ale třeba to někomu pomůže.

1) Určitě nebrat levné sety
Pokud se bavíte o 300 - 400,- Kč za nový set, tak od toho, mám vyzkoušené, ruce pryč.

Za léta praxe jsem si vyselektoval jen dvě značky, které mě plně vyhovují. A to jsou Logitech a Microsoft. Ano Microsoft. To je totiž firma, která umí vyrobit perfektní hardware. Na rozdíl od software fakt špičkový.
Už před léty jsem si koupil set Microsoft natural wireless ergonomic keyboard 7000 a byla to fakt špička. K ergonomické klávesnici (je třeba si na ni nejdříve zvyknout) je v sadě laserová myš. To je oproti běžné optické fakt bomba. Po zkušenostech jsem pak koupil klávesnici stejného, ale drátového provedení na další pc. Jediná nevýhoda je, že po letech (opravdu hodně letech) se ošoupaly písmenka, vyřešil jsem to tvorbou vlastních samolepek na popisovačce Brother Pt-9600 (bohužel sw nepodporuje Linux). A jinak vše OK.
U setu mi v Linuxu fungují i speciální klávesy (kalkulačka, mail apod.). Nepoužívám všechny.
MS_key.jpg
2) Pro klávesnice a myši, stejně jako pro kapesní GPS, už používám jen obyčejné alkalické baterie. Vzhledem k tomu, že tyto věci vyhodnocují stav baterie dle napětí, tak je nevhodné použití nabíjecích baterií (1.2 vs 1.5V u alkalických). To jsem si také ověřil lety praxe. Navíc pokud pak nabíjecí baterie zestárnou a je třeba je obměnit, tak cena je vysoká. Balení alkalických baterií na dovolenou je minimální cenová záležitost.
Pokud se neurazíte za reklamu, tak nejlepší poměr cena/výkon vychází alkalické baterie v Lidlu - Aerocell.
aerocell.jpg
Obrázek

gusto1
Příspěvky: 155
Registrován: 07 pro 2017, 08:46

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#47 Příspěvek od gusto1 »

Mam este jednu otazocku k mysi. Pre tych ktory nesleduju tuto diskusiu, tak sa jedna o tento set. Vzal som 2 sety (jeden pre seba a jeden pre kamosa). Mne po vymene bateriek v mysi vsetko funguje, ale problem ma teraz kolega.
Problem je ale ineho charakteru. Kolegovy na mysi nefunguje kolecko. Resp. ono funguje, ale ked napr. roluje na webe tak to posuva velmi divne. Posunie to dole a vrati to nas5. proste je to nejako zblbnute.
Ked tocim koleckom, tak som nezbadal, aby to bolo mechanicky poskodene. Jeho mys ale vyzera viac znicena ako moja. On tvrdi ze mu nespadla, takze domnievam sa, ze mu mozno nejake odrobinky vpadli okolo koliecka a tam bude problem.
Vzal som si ju domov a skusil som to u mna, ale uvedomil som si, ze usb vysielac je asi sparovany pre kazde zariadenie, takze mi to s mojim vysielacom nefunguje.
Da sa to nejak preparovat ?
Mys by som chcel aj rozobrat a vycistit, ale zatial som neprisiel na to ako sa rozobera a nerad by som tam nieco vylamal. Nerozoberal niekto taku mys ?

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#48 Příspěvek od sasa.chetan »

gusto1 píše: 18 dub 2021, 12:27 Mam este jednu otazocku k mysi. Pre tych ktory nesleduju tuto diskusiu, tak sa jedna o tento set. Vzal som 2 sety (jeden pre seba a jeden pre kamosa). Mne po vymene bateriek v mysi vsetko funguje, ale problem ma teraz kolega.
Problem je ale ineho charakteru. Kolegovy na mysi nefunguje kolecko. Resp. ono funguje, ale ked napr. roluje na webe tak to posuva velmi divne. Posunie to dole a vrati to nas5. proste je to nejako zblbnute.
Ked tocim koleckom, tak som nezbadal, aby to bolo mechanicky poskodene. Jeho mys ale vyzera viac znicena ako moja. On tvrdi ze mu nespadla, takze domnievam sa, ze mu mozno nejake odrobinky vpadli okolo koliecka a tam bude problem.
Vzal som si ju domov a skusil som to u mna, ale uvedomil som si, ze usb vysielac je asi sparovany pre kazde zariadenie, takze mi to s mojim vysielacom nefunguje.
Da sa to nejak preparovat ?
Mys by som chcel aj rozobrat a vycistit, ale zatial som neprisiel na to ako sa rozobera a nerad by som tam nieco vylamal. Nerozoberal niekto taku mys ?
1. moze to byt rusenim signalu.
2. treba pozriet nastavenia mysi
3. ak je poskodena mys, tak repas sa tam moc neda robit.
moja skusenost je ze mi castejsie odide novy HW ako stary. mam mys Dell co bola original k Dell D430 (notebook) a nonstop pouzivam Logitech RX250 ma "zosuchany" vrch ale koliecko, spinace a guma na koliecku su uplne v poriadku
Na HP wirelless desktop (asi 300seria) mi odisla mys po 6-7 mesiacoch a klavesnica po roku
Takze asi by som to riesil reklamaciou / vymenou za iny typ.

dodatok:
a HP mi blbla bezdratovku na blbnutie a k rpi mam teraz nejaky lacny C-Tech a ten so signalom problem nema. a mam to cca 3-4 rok.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#49 Příspěvek od Ventero1 »

Posunie to dole a vrati to nas5. proste je to nejako zblbnute.
Ked tocim koleckom, tak som nezbadal, aby to bolo mechanicky poskodene. Jeho mys ale vyzera viac znicena ako moja. On tvrdi ze mu nespadla, takze domnievam sa, ze mu mozno nejake odrobinky vpadli okolo koliecka a tam bude problem.
To je úplně běžná věc u bezdrátových myší - tohle se u laciných myší stane nejpozději do roka a do dne a u těch dražších tak něco po dvou letech v průměru. Nevím čím to je. Kdysi ve Win XP šel nastavit buffering pro myš a ten to prý nějak mohl pořešit - byl návod v Chipu nebo v PPK. Ale to se mi nezdá v případě, že to to kolečko myši nedělá hned od začátku. Zajímavé je, že u drátových myší se toto stane až po mnoha a mnoha letech - kolikrát jsem měl v ruce drátovku i hodně přes10 let starou a tam kolečko šlapalo dobře. Jistě má vliv to, jak ho kdo používá - znám lidi, kteří na kolečko prakticky nešáhnou - bo maj asi strach, že jim ujede - a pak je jasné, že na té myši funguje ještě dobře i po těch letech.

Co se týče vyčištění, tak mám tu zkušenost, že tam kde je mechanický snímač pohybu to nepomůže skoro vůbec (prosté opotřebení) a tam kde je optický, což už budou spíš ty dražší myše, tam to někdy zabralo jindy ne.

Jinak k Microsoft - to má právě kamarád ve skříni, protože to moc žere. A co se týče levných setů kolem 500,- jako Genius. C-tech, Gembird, IT-connect a spol., tak to fakt nebrat - jednak se s tím blbě pracuje a druhak to při větším užití opravdu po roce blbne ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

gusto1
Příspěvky: 155
Registrován: 07 pro 2017, 08:46

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#50 Příspěvek od gusto1 »

Ja som vela mysi nezazil. Aktivny som na PC asi 20 rokov a za dob win xp v roku 2000 som mal este bezkoleckove mysi, ale za to z gulickou :-D
Co si pamatam, tak neskor som mal uz kolecko, ale skor mi odislo lave tlacidlo ako kolecko.
Naposledy som mal drotovu microsoft a roky bez problemov (zrejme by isla az doteraz, ale rozhodol som sa pre bezdrat).

Z toho mi vyliva, ze ked kolecko zacne blbnut skor ako uplynie 2 roky a mechanicky tam nevidim problem, tak by to malo byt mozne vyreklamovat

Zamčeno