Nejde se připojit k WiFi síti

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
vpcz
Příspěvky: 10
Registrován: 31 říj 2020, 10:50

Nejde se připojit k WiFi síti

#1 Příspěvek od vpcz »

Dobrý den.
jak už jsem sem jednou psal, mám LM 20 Xfce, na Acer Aspire One D257.
Mám problém s připojením k WiFi síti. Doma mi WiFi funguje bez problému, ale v práci, když se chci připojit, napíše "Nesprávné heslo". Což je divné, proto že jsem si koupil nedávno mobil, zadal jsem heslo, a vše bez problémů. Nevíte, čím to je? Jak lze vyřešit tento problém? Přes WiFi direct? Přes hotspot? Nebo to jde i jinak?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nejde se připojit k WiFi síti

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Je to trochu zmatečné. V obou případech se připojuješ na router? Co s tím má společného ten mobil?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

vpcz
Příspěvky: 10
Registrován: 31 říj 2020, 10:50

Re: Nejde se připojit k WiFi síti

#3 Příspěvek od vpcz »

Ano, připojuji se přes router.

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Nejde se připojit k WiFi síti

#4 Příspěvek od West »

Mohli by sme sa pokúsiť nad tým bádať ak by sme vedeli ako je ten router nastavený. Takto od zeleného stola sa dá len polemizovať nad tým, že problém môže byť na strane routra, a/alebo na strane drivera wifi karty. Špecifikácia 802.11n a vyššia totiž pri šifrovaní uvádza, že je povolené len šifrovanie typu AES. Veľa routrov je ovšem nastavených na kompatibilné šifrovanie TKIP a súčasne aj AES, čo môže spôsobovať problémy, napríklad preto, lebo driver sa striktne drží špecifikácie.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nejde se připojit k WiFi síti

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Ano - stalo se mi kdysi něco podobného - můj tehdejší mobil Lumia 735 s W8.1 se nikdy nikde neměl problém připojit k wifi, ale v hlavní kanceláři tehdejšího pracoviště jsem se s ním nikdy nepřipojil - s jakýmkoliv jiným zařízením a kdokoliv jiný však ano. Takže asitak ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno