GPU ako má byť správne nastaná grafika

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: GPU ako má byť správne nastaná grafika

#31 Příspěvek od menom »

.

Diky aj ked trocha OT ale musim uznat, ze mas zmysel pre detail ....

:D

Potesilo by ma, keby sa vratili aj uzivatelia co tu davno neboli aj ked len obcas
a mozno odovzdali nieco zo svojich skusenosti.

.
.

cxx
Příspěvky: 23
Registrován: 30 zář 2020, 09:44

Re: GPU ako má byť správne nastaná grafika

#32 Příspěvek od cxx »

áno, uznávam, chce to riadnu trpezlivosť.

ovládač sa nezmenil stále je

[pc@pc-HP-ProBook-470-G2:~$ inxi -G
Graphics:
Device-1: Intel HD Graphics 5500 driver: i915 v: kernel
Device-2: AMD Topaz PRO [Radeon R5 M255] driver: amdgpu v: kernel
Display: x11 server: X.Org 1.20.8 driver: amdgpu,ati,modesetting
unloaded: fbdev,radeon,vesa resolution: 1920x1080~60Hz
OpenGL: renderer: Mesa Intel HD Graphics 5500 (BDW GT2) v: 4.6 Mesa 20.0.8 code]

[/code]

v postate keď sa dá

Kód: Vybrat vše

vblank_mode=0
tak sa zvýši FPU, kus to poskúšam, ale aspoň viem ako si spustiť program z inej karty :

Kód: Vybrat vše

DRI_PRIME=1 vblank_mode=0 chromium
zatiaľ mi to vyhovuje, ešte sa ozvem, potrebujem upraviť skript ale v inom vlákne, Diky

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: GPU ako má byť správne nastaná grafika

#33 Příspěvek od Ventero1 »

Ten ovladač se určitě měnit nebude - radeon je pro starší GPU a pokud ji systém nedetekuje, tak modul nenačte. Tím zápisem se nemění ovladač, ale pouze jeho konfigurace. Z toho vyplývá, že nemá smysl měnit konfiguraci nepoužívaného ovladače. Jinak pro konfiguraci amdgpu se opravdu používá přepínač "true", zatímco přepínač "on" se používal v radeon.
Jinak s tím vypnutím vertikalsynchro to byla Menom trefa - jen mě nejde do hlavy, že se tím tak rapidně změní výkon (proč to vlastně něco, co má vylepšovat vykreslení, škrtí) a pak bych se kouknul, jestli to negativně neovlivnilo vykreslení (tearing).
Ještě mě napadá - jestli by se ten parametr vblank_mode také nedal doplnit rovnou do konfiguračního souboru konkrétní GPU - ale neznám syntaxi. Možná takto:

Kód: Vybrat vše

Option "vblank_mode" "0"
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: GPU ako má byť správne nastaná grafika

#34 Příspěvek od menom »

.

Nebudem sa hadat.
Ale v tomto pripade som moznost vypnut v-sync pre amdgpu ovladac nenasiel.
Vychadzal som z tohoto:
https://wiki.archlinux.org/index.php/AMDGPU
jen mě nejde do hlavy, že se tím tak rapidně změní výkon (proč to vlastně něco, co má vylepšovat vykreslení, škrtí) a pak bych se kouknul, jestli to negativně neovlivnilo vykreslení (tearing).

Suhlas, asi to bude do istej miery zalezat aj na konkretnom programe ako dokaze vyuzit vykon, ako sa dohodne s ovladacom
Pre niektore asi bude vhodnejsie mat zapnutu synchronizaciu na frekvenciu monitoru tych priblizne 60 Hz.

K tomu tearingu - už som o tom pisal, na starom notebooku to viem vypnut v grafickom klikatku a neovplyvnuje to tearing v prehliadaci.
Na novsom s novym ovladacom tam moznost zapnut / vypnut neni a ovplyvnuje to tearing v prehliadaci.

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: GPU ako má byť správne nastaná grafika

#35 Příspěvek od Ventero1 »

Tím posledním odstavcem myslíš to nastavení nVidia - jak máš o tom ten článek? Velice mě také udivuje, že tam ty volby mizí a stává se to hůře a méně nastavitelným. No to už je takový trend stupidizace globální populace.

Na ArchWiki jsou velice výživné články - to je absolutní špička a na to, že to není nejrozšířenější distro, tak všechna ostatní si o tom zatím mohou nechat zdát.

Nač se hádat - však všechno v pohodě a odvedl jsi skvělou práci. Jen jsem podotknul, že konfigurací parametrů ovladače se ovladač nepřepne, dále tato konfigurace nenačtený ovladač neovlivní a i kdyby se vynutilo přepnutí ovladače (teoreticky by to nejspíše šlo), tak by to rozhodně neudělalo dobrotu použít starší ovladač pro v podstatě jiná zařízení.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: GPU ako má byť správne nastaná grafika

#36 Příspěvek od menom »

Ventero1 píše: 13 pro 2020, 13:50 Tím posledním odstavcem myslíš to nastavení nVidia - jak máš o tom ten článek? Velice mě také udivuje, že tam ty volby mizí a stává se to hůře a méně nastavitelným. No to už je takový trend stupidizace globální populace.

.

Ano.
A tie volby to asi zavisi jak sa vyvojari aktualne dohodnu, nedavno boli velke problemy s ovladacom nvidia rady 450.xx
Aspon ze urobili funkcnu hw akceleraciu v ovladaci rady 455.xx
A este to moze byt rozne distro od distra ....

.
.

Zamčeno