zlobí USB porty (Vyřešeno)

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
P.Indian
Příspěvky: 25
Registrován: 21 úno 2021, 17:37
Bydliště: okr. Pelhřimov

Re: zlobí USB porty

#21 Příspěvek od P.Indian »

Dík všem za pomoc. Zatím to vypadá že mi LM bude vyhovovat, zlobili ty usbéčka to jsme tak nějak vyřešili, ještě budu muset nějak poladit grafiku,ale až nainstaluji LM na SSD disk. Teď jsem ho měl zkušebně na starším SATA disku a tady se mi ta grafika nějak nakopla a to už řešit nebudu. Když tak v novém vlákně.
Dell Precision M4600 i7-2860QM NVIDIA Quadro 2000M Crucial 2x8GB DDR3 1333MHz LM 20.1 Cinnamon

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: zlobí USB porty

#22 Příspěvek od Ventero1 »

Tak já nevím úplně, jestli se nějak nemíjíme, ale došlo mi teď, že u flashek Kingston na USB 2.0 je rychlost zápisu, dle specifikací, 6-10 MB/s naprosto běžná.
U USB 3.0 je to různé - u starších modelů se začátku byl rozdíl v in a out velký - zápis často býval těch 14 MB/s oproti čtení 55 např.
Dále je třeba vědět, že to je hodnota pro bitový přenos s výchozí hodnotou bloku - při přenosu na úrovni složek a souborů se čtou jejich hlavičky a metadata a až poté na základě toho proběhne přenos a zápis. To velmi zpomaluje.
To asynchronní kopčení je trochu blbost a nevím, kolik toho vyhulil ten, kdo to zavedl jako standard a default, každopádně platí čekat, až odezní hláška, že probíhá zápis - nevytahovat a objeví se taková, která to dovoluje ...
Pak je jasné, že se disk poškodil. Osobně jsem si takto při pokusech zničil hodně flešek - naštěstí to byly reklamní malokapacitky zdarma, tak proto byly na pokusy a nedbal jsem tolik na zásady bezpečného zacházení.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno