zlobí USB porty (Vyřešeno)

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
P.Indian
Příspěvky: 25
Registrován: 21 úno 2021, 17:37
Bydliště: okr. Pelhřimov

Re: zlobí USB porty

#11 Příspěvek od P.Indian »

Radekd: nikdo nevyškubává flešku ihned po dokončení kopírování. O kousek výš jsem psal že kopírování trvá 11 min. a dalších 15 min. trvalo než system povolil odpojení flešky. Další co jsem psal že stejný problém je i s HDD, samozřejmě jsem zkoušel víc flešek i různé formáty. Ne vždy je problém v uživateli, vždy se smažím problém vyřešit sám najít řešení někde na netu teprve až potom někoho otravuju.

P.S. tady je video https://youtu.be/G2nBHolg72M kopírování na USB 3 v portu USB 3 formát flešky NTFS
tady je video https://youtu.be/8DmHvFLjQrw stejná fleška i port formát exFat
v obou případech trvalo kopírování složky 4.8 GB cca.2min.50s a a další 3min. než jsem mohl flešku odpojit. Teď mi řekněte kde je problém mezi hlavou a klávesnicí.
Ty časy 11min. a 15min. fleška USB2 port USB2 formát exFat stejná složka
Dell Precision M4600 i7-2860QM NVIDIA Quadro 2000M Crucial 2x8GB DDR3 1333MHz LM 20.1 Cinnamon

P.Indian
Příspěvky: 25
Registrován: 21 úno 2021, 17:37
Bydliště: okr. Pelhřimov

Re: zlobí USB porty

#12 Příspěvek od P.Indian »

Ještě jeden dotaz mám na notebooku konektor eSATA máte někdo zkušenost s funkčností uvažoval jsem o koupi kabelu eSATA-SATA na připojení 2.5 HDD. Nerad bych vyhodil peníze za kabel a ono to nefungovalo.
P.S. ten port je kombinace eSATA-USB
Dell Precision M4600 i7-2860QM NVIDIA Quadro 2000M Crucial 2x8GB DDR3 1333MHz LM 20.1 Cinnamon

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: zlobí USB porty

#13 Příspěvek od menom »

.

Podla toho prveho videa to davas v spravcovi suborov Bezpecne odebrat v tom okne do ktoreho kopirujes.
A to okno je zaneprazdnene, stale maka.

Mohol by si to vyskusat tak, ze maj otvorene obidve okna na obrazovke z ktoreho kopirujes aj do ktoreho sa kopiruje, ked zmizne male okno, kde je info o kopirovani, tak do Terminalu napis

Kód: Vybrat vše

sync

Az ked sa objavi kurzor v terminali o riadok nizsie, tak chod do prveho okna z ktoreho sa kopirovalo
a tam Bezpecne odebrat ....

.
.

P.Indian
Příspěvky: 25
Registrován: 21 úno 2021, 17:37
Bydliště: okr. Pelhřimov

Re: zlobí USB porty

#14 Příspěvek od P.Indian »

menom: vyzkoušel jsem, kurzor na dalším řádku se objeví ve stejnou chvíli kdy zmizela hláška neodpojujte disk zapisují se data, to trvalo ty necelý 3 minuty. Hold si budu muset zvyknout počkat až systém povolí odebrání flešky ať to trvá jakkoli dlouho.
Dell Precision M4600 i7-2860QM NVIDIA Quadro 2000M Crucial 2x8GB DDR3 1333MHz LM 20.1 Cinnamon

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: zlobí USB porty

#15 Příspěvek od menom »

.

Alebo kopirovovat tie 2 prikazy do terminalu z odkazu co napisal Ventero1
( prvy mierne upraveny pre LM a xed):

Kód: Vybrat vše

sudo xed /etc/sysctl.conf

Po zadani hesla sa otvori okno xed s opravnenim root a tam uplne naspodu kopirujes alebo napises:

Kód: Vybrat vše

vm.dirty_bytes=15728640

Presne vsetky znaky aj bodku za vm aj podciarnik za vm.dirty
Ulozit.
Druhy prikaz do terminalu nacita hodnoty z toho zmeneneho suboru:

Kód: Vybrat vše

sudo sysctl -p

Nasledne znova vyskusat kopirovat.

.
Naposledy upravil(a) menom dne 05 bře 2021, 20:30, celkem upraveno 1 x.
.

P.Indian
Příspěvky: 25
Registrován: 21 úno 2021, 17:37
Bydliště: okr. Pelhřimov

Re: zlobí USB porty

#16 Příspěvek od P.Indian »

Je to takhle správně?
Obrázek

nebo je něco špatně
Obrázek
Dell Precision M4600 i7-2860QM NVIDIA Quadro 2000M Crucial 2x8GB DDR3 1333MHz LM 20.1 Cinnamon

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: zlobí USB porty

#17 Příspěvek od menom »

.

Ten obrazok je tak maly, ze ledva na to vidim, ale zda sa, ze pred p
si dal namiesto jednej pomlcky dve.

Oprava: neni to tvoja chyba, skopiroval som a pri vlozeni do terminalu to da nejaku dlhsiu pomlcku
Kopiroval som to z ubuntu fora a asi nejaky nesulad medzi fontami.


Staci pred p vymazat tu dlhu pomlcku a dopisat rucne.

Alebo das restart pc a to nahradi tento druhy prikaz.

Edit: Prikaz v tom prispevku som opravil.

.
.

P.Indian
Příspěvky: 25
Registrován: 21 úno 2021, 17:37
Bydliště: okr. Pelhřimov

Re: zlobí USB porty

#18 Příspěvek od P.Indian »

menom dík teď když to dokopírovalo dal jsem odpojit a fleška se odpojila, čas odpovídal předchozímu celkovému času necelých 6min. Stejně mi přijde rychlost kopírování 14MB/s málo na USB 3. Nevíš jakou by to mělo mít rychlost?
P.S. když bych instaloval novou verzi Mintu doporučujete čistou instalaci, budu tohle muset nastavit znova?
Dell Precision M4600 i7-2860QM NVIDIA Quadro 2000M Crucial 2x8GB DDR3 1333MHz LM 20.1 Cinnamon

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: zlobí USB porty

#19 Příspěvek od menom »

.

Dik patri vsetkym co prispeli.
Rychlost moze zavisiet od toho kolko ostava volneho miesta.
Dalsia vec je ze NTFS sa dost fragmentuje a kolko zvlada fleska.

Osobne som podobny problem zazil este niekedy okolo LM 16 na xfce, aktualizaciami to odoznelo.
Inak no problemo.
P.S. když bych instaloval novou verzi Mintu doporučujete čistou instalaci, budu tohle muset nastavit znova?

To uvidis ako sa to bude chovat, potom umravnis.

.
.

RadekD
Příspěvky: 314
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: zlobí USB porty

#20 Příspěvek od RadekD »

P.Indian píše: 05 bře 2021, 10:20 Radekd: nikdo nevyškubává flešku ihned po dokončení kopírování. O kousek výš jsem psal že kopírování trvá 11 min. a dalších 15 min. trvalo než system povolil odpojení flešky. Další co jsem psal že stejný problém je i s HDD, samozřejmě jsem zkoušel víc flešek i různé formáty. Ne vždy je problém v uživateli, vždy se smažím problém vyřešit sám najít řešení někde na netu teprve až potom někoho otravuju.....
To netvrdím, jen jsem se ptal :) , a jsou i tací :shock: Šlo mi hlavně o ty flashky. Z linuxových sat-boxů má zkušenost, že z třeba z 5-ti (růzých kapacit a výrobců) jsem vybral jen jednu, z které jde nainstalovat systém a využít ji pro dočasný soubor timeshiftu. Tam to ale přičítám starému jádru, používá se nějaké 3.##
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Zamčeno