Propojení přes VGA a audio kabel

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
kometa-1972
Příspěvky: 13
Registrován: 31 pro 2016, 09:20

Propojení přes VGA a audio kabel

#1 Příspěvek od kometa-1972 »

Ahojte. Mám na starém ntb HP Compaq 2510p nainstalovaný Linux Mint 18 Sarah- Xfce (32-bit), ale nejde mě připojit přes VGA k TV ani plocha ntb a ani zvuk :( Můžete mě prosím poradit jak na to? Děkuji předem

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Propojení přes VGA a audio kabel

#2 Příspěvek od menom »

.

Poloz si otazku preco ti tu nikto doteraz neodpovedal.

Mozno aby si pripojil notebok cez VGA tak potrebujes monitor kam to je mozne pripojit.

A pripojeni k TV mozno je potreba hdmi ?

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Propojení přes VGA a audio kabel

#3 Příspěvek od Ventero1 »

Tak nektere TV maji VGA a pokud to presto nejde,tak je treba v nastaveni pro displej konfigurovat. Zvuk ovsem via VGA se neprenasi - je treba jack-jack nebo jack-cinch propojit - TV s VGA mivaji jack coby PC input, popr. do bedynek to sypat.
Kazdopadne prilisna strucnost dotazu je ku skode tazatele - my nemame kristalove koule a prudi nas dotazy, po kterych se musime na vse vyptavat ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Propojení přes VGA a audio kabel

#4 Příspěvek od menom »

.

Tak ta poprosim aby si uviedol priklad na TV ktory ma ten VGA vstup, lebo za poslednych 10 rokov

si nepamatam, ze by som taky videl.

Monitory s VGA to som videl.

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Propojení přes VGA a audio kabel

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Tak tazatel neuváděl, jak starou má TV, ale každopádně 2018 jsem TV prodával pro Expert a běžně tam byly nové modely s VGA, stejně tak v jiných elektro - skoro všechny TV do 32" jako Hisense, Sharp, Toshiba, Hitachi, Hyunday, Strong myslím a měly to i některé 40 a 43". Ještě dnes to mají TV Thomson.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Propojení přes VGA a audio kabel

#6 Příspěvek od akojak »

Tomu sa hovorí pokrok... Mám cez 10 rokov starý tv+monitor samsung a už vtedy žiadne VGA nedávali len HDMI. To je moje štastie lebo kábel VGA - HDMI a VGA - Dvi sa už roky ťažko zháňa. Naposledy som zháňal kábel pred dvomi rokmi pre známeho ale kedže nebol a zaobstaranie by vyšlo dobre draho tak si kúpil radšej druhý monitor bez vga :lol:

Zamčeno