notebook se vypíná

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
Linda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 úno 2019, 18:58

notebook se vypíná

#1 Příspěvek od Linda »

Dobrý den, dnes se mi opakovaně stalo, že se mi vypnul a zase zapnul notebook. Jediné, čeho jsem si všimla, že je jinak, je režim větráku - často se vypíná. Ale počítač se nepřehřívá. Poradíte, prosím?

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: notebook se vypíná

#2 Příspěvek od alojz »

...dost podrobne informacie si dal/a... :lol: :lol: :lol: :lol: :shock: :roll: :geek:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: notebook se vypíná

#3 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Linda
Co máš za operační systém? Pokud možno, zkus sem dát výpis z inxi -F

Linda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 úno 2019, 18:58

Re: notebook se vypíná

#4 Příspěvek od Linda »

mám Linux Mint 17. 2 Cinnamon, asi před půl rokem byl v servisu a dávali na vaše rady nový disk. Měla jsem v plánu aktualizovat Linux, ale fungoval dobře, tak jsem to nějak odložila . . .

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: notebook se vypíná

#5 Příspěvek od sasa.chetan »

Linda píše: 12 kvě 2021, 16:05 Dobrý den, dnes se mi opakovaně stalo, že se mi vypnul a zase zapnul notebook. Jediné, čeho jsem si všimla, že je jinak, je režim větráku - často se vypíná. Ale počítač se nepřehřívá. Poradíte, prosím?
nieco bude s harverom.
Aj ked LM 17.3 nie je podporovana toto skor tip:
zaneseny ntb (ale ak sa neprehrieva...)
nieco je vadne (disk?)
A kedze netusim aky ntb tak odhad mozno umiera notas

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: notebook se vypíná

#6 Příspěvek od labeent »

Linda píše: 12 kvě 2021, 17:29 mám Linux Mint 17. 2 Cinnamon, asi před půl rokem byl v servisu a dávali na vaše rady nový disk. Měla jsem v plánu aktualizovat Linux, ale fungoval dobře, tak jsem to nějak odložila . . .
To odložení byla chyba, alespoň tam měla být 17.3, ale s tím Tvůj problém nejspíš nesouvisí.
Pokuď chceš zpětnou vazbu tak takto:
1) Spusť Terminál
2) napiš do něj inxi -F
3) Enter
4) Zobrazený výpis zkopíruj (ctrl+C)
5) Výpis vlož pomocí code tady do odpovědi (ctrl+V)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: notebook se vypíná

#7 Příspěvek od Ventero1 »

Zkus to chovani jeste presneji popsat v co nejvice souvislostech. Diagnostika HW na dalku je velmi obtizna a osemetna, a pri nedostatku informaci nemozna.
Informace o stroji a systemu jsou vzdy zaklad.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Linda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 úno 2019, 18:58

Re: notebook se vypíná

#8 Příspěvek od Linda »

Díky chlapi - už je to jasné - odešel větrák - dnes už nenaběhl ani jednou - takže předpokládám dát do servisu . . . .
Jen je mi záhadou, že je počítač celkem studený. Ha, ha, vypadá to, že to teplo produkoval větrák :D

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: notebook se vypíná

#9 Příspěvek od Livan »

Linda píše: 14 kvě 2021, 13:37 Díky chlapi - už je to jasné - odešel větrák - dnes už nenaběhl ani jednou - takže předpokládám dát do servisu . . . .
Jen je mi záhadou, že je počítač celkem studený. Ha, ha, vypadá to, že to teplo produkoval větrák :D
Větrák teplo určitě neprodukoval, jenom spíš odváděl od místa vzniku směrem ven a tím prúchodem horkého vzduchu i roznášel teplo po celém ntb. Pokud větrák nefunguje, procesor se rychle přehřeje a ochrana vypne napájení. Špatný přenos tepla od procesoru směrem ven nedovolil za tu krátkou dobu do vypnutí ani přehřát ntb. Teplo zústalo jenom na procesoru.

Zamčeno