VLC-při přehrávání hudby spořič obrazovky

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
fortret
Příspěvky: 20
Registrován: 25 srp 2014, 12:25

VLC-při přehrávání hudby spořič obrazovky

#1 Příspěvek od fortret »

Ahoj, Linux Mint mám krátkou dobu a při přehrávání hudby jsem se zatím vždy "hrabal" a nebo něco dělal na PC. Až teď kdy jsem při poslechu hudby nechal PC 10 minut na pokoji (to je interval který mám nastavený ve Správci napájení k vypnutí obrazovky) jsem zjistil že VLC nezabránilo tomuto vypnutí a přehrávání se zastavilo, jakmile jsem pohnul myší a obrazovka najela spustilo se též přehrávání hudebního obsahu. Proto jsem vyzkoušel to samé při přehrávání videa přičemž vše proběhlo v pořádku a VLC zabránil vypnutí obrazovky. Dále jsem zkusil hudební obsah přehrát v jiném přehrávači (Banshee) bohužel se stejným výsledkem. Kontroloval jsem nastavení VLC kde mám zatrhnutou volbu Zablokovat správce napájení v průběhu přehrávání a dále ve Správci napájení mám zakázáno uspat PC do paměti při neaktivitě. Mám Linux Mint 17 Cinnamon 64bit kernel 3.13.0-24 . Musím ještě dodat že upgrade kernelu bych se chtěl vyhnout jelikož po instalaci aktuální verze dochází k "sekání" různých aplikací a vylučuje instalaci proprietárního ovladače grafiky. Za veškeré rady předem děkuji.

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: VLC-při přehrávání hudby spořič obrazovky

#2 Příspěvek od Allconius »

Ahoj zkus si nainstalovat Nightingale http://www.linux-mint-czech.cz/jak-nain ... nux-mintu/ ten používám a zatím se mě to neseklo, ale možná tam mám nastavenou delší časovou prodlevu, že to vždycky vyšlo :-)
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: VLC-při přehrávání hudby spořič obrazovky

#3 Příspěvek od Andreas »

Ahoj,
pokud jde o přehrávání hudby, tak to mám vyřešené přehrávačem Audacious je to obdoba Winampu. Je ve správci softwaru. VLC mi dělal to, že se mi monitor nevypnul, ať jsem se snažil sebevíc.

Odkaz: http://www.linux-mint-czech.cz/audaciou ... vac-hudby/

fortret
Příspěvky: 20
Registrován: 25 srp 2014, 12:25

Re: VLC-při přehrávání hudby spořič obrazovky

#4 Příspěvek od fortret »

Ahoj díky za rady :) . Myslím ale že problém nebude volbou aplikace pro přehrání hudby nýbrž v nastavení a nebo připojení. Zapomněl jsem dodat že zvuk mám provizorně řešený z PC monitoru (repro mám v opravě) a tudíž po vypnutí obrazovky se vypne celý monitor i s repro. V pondělí bych měl už bedny zase mít a po vyzkoušení se podělím o výsledek po případě označím téma za vyřešené (kéž by). Jinak jsem samozřejmě vyzkoušel i Vámi navrhované přehrávače, bohužel se stejným výsledkem. Ještě jednou dík :)

fortret
Příspěvky: 20
Registrován: 25 srp 2014, 12:25

Re: VLC-při přehrávání hudby spořič obrazovky

#5 Příspěvek od fortret »

Tak repro je zpět doma a vše funguje tak jak má, takže abych to shrnul, v monitoru chybí možnost nastavit aby při vypnutí obrazovky repro zůstalo aktivní. Díky za pomoc a ahoj ;)

Zamčeno