Nejde přehrát video soubor s příponou *.wmv

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
oudrnicky
Příspěvky: 20
Registrován: 04 lis 2012, 19:51

Nejde přehrát video soubor s příponou *.wmv

#1 Příspěvek od oudrnicky »

Zdravím, při zkoušení Mintu 17 a 17.1rc s Cinnamon jsem narazil na problém přehrávání wmv souborů. Jakýkoli přehrávač včetně VLC okamžitě spadne. Přes terminál spuštěné VLC ukazuje neoprávněný přístup do paměti. Ostatní videosoubory jdou přehrávat bezproblémově. Zkusil jsem doinstalovat i Ubuntu-restricted-extras ale to nepomohlo. V (K)Ubuntu jdou wmv soubory přehrávat dobře. Prosím o radu co je nutné do Mintu ještě doinstalovat.

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Nejde přehrát video soubor s příponou *.wmv

#2 Příspěvek od Allconius »

To je divné v LM17 MATE mi jdou *.wmv přes VLC přehrávat bez problému ...
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

Pepan
Příspěvky: 2
Registrován: 17 lis 2014, 15:26

Re: Nejde přehrát video soubor s příponou *.wmv

#3 Příspěvek od Pepan »

Tady ti moc neporadím. Na tenhle problém jsem taky narazil a neumím ho vyřešit. Problém je v neodladěném prostředí Cinnamonu. Projevuje se to hlavně u *.wmv souborů kdy jakýkoli přehrávač včetně VLC okamžitě spadne (sigsegv neoprávněný přístup do paměti). Samoshřejmě v prostředí Mate KDE a Lxde to přehrává normálně. Bohužel tím trpí i poslední verze Cinnamonu.

KarelJ
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2014, 17:27

Re: Nejde přehrát video soubor s příponou *.wmv

#4 Příspěvek od KarelJ »

Zdravím, taky stejný problém. V Kaffeine to přehrát jde. Hlavně kvůli tomu padá Shotwell při importu. S s tím si zatím nikdo neví rady, co jsem zatím procházel fóra. Na VLC jsou návody s kompilacema. Ale kdo neumí at raději nezkouší.
Mám 17 Cinnamon x64 a Kaffeine přehraje vše. VLC spadne i Bahnsee. :-(

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nejde přehrát video soubor s příponou *.wmv

#5 Příspěvek od juhele2014 »

Zajímavé ... Sice momentálně mám krátce po přeinstalaci jádro 3.13.0, ale žádný problém s videem neregistruji. LM 17.1 cinnamon 64bit, videosoubory typu wmv7,8,9, různý velikosti i vzorkování, všechno jede. VLC je 214. Ovšem nasosal sem veškerý abgrejdy, tak jestli to nebude tím. Povýším jádro a ještě doplním info.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nejde přehrát video soubor s příponou *.wmv

#6 Příspěvek od juhele2014 »

Nyní mám posl. jádro 3.17.2 a chová se to takto: VLC přehraje korektně všechno, wmv7,8,9 v pohodě, zvuk bezproblému. Ale naopak Kaffeine zlobí, sice video přehraje, ale ve zvuku je u každého videa silný šum, takže to je neposlouchatelné. Nebude spíš problém na tvém HW? Nemáš náhodou grafiku AMD :?:

KarelJ
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2014, 17:27

Re: Nejde přehrát video soubor s příponou *.wmv

#7 Příspěvek od KarelJ »

Zdravím, jestli jste se ptal mne, ano, mám AMD grafiku. Ale Kaffeine jede v pohodě bez vedlejších efektů.

Zamčeno