podsviceni displeje

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zpráva
Autor
anku39
Příspěvky: 10
Registrován: 29 led 2015, 10:36

Re: podsviceni displeje

#11 Příspěvek od anku39 »

tak jsem to nainstaloval a notas pri rebootu zamrzl a musel jsem dělat uplnou instalaci linuxu znovu..

ach jo :(

anku39
Příspěvky: 10
Registrován: 29 led 2015, 10:36

Re: podsviceni displeje

#12 Příspěvek od anku39 »

Dobrý den, po instalaci a reboot mi to zamrzlo a ja musel instalovat linuxi znovu....

anku39
Příspěvky: 10
Registrován: 29 led 2015, 10:36

Re: podsviceni displeje

#13 Příspěvek od anku39 »

nejde mi odinstalovat stare ovladače grafiky pomoci přikazu uvedenych na strankach amd radeon..

pls pomuze nekdo?

DrShame
Příspěvky: 145
Registrován: 12 dub 2014, 11:44

Re: podsviceni displeje

#14 Příspěvek od DrShame »

a jaké příkazy při tom používáš ?

DrShame
Příspěvky: 145
Registrován: 12 dub 2014, 11:44

Re: podsviceni displeje

#15 Příspěvek od DrShame »

Jinak instalace je velice jednoduchá. Stačí stáhnout následující soubor http://www2.ati.com/drivers/linux/amd-c ... allers.zip , pak ho rozbalit přes menu myši "rozbal sem" a vejít do rozbaleného adresáře. V rozbaleném adresáři přes pravou myš spusť terminál a v terminálu zadej:

sudo ./amd*

Pak jen odklikej continue a počkej na ukončení a dotaz na restart. Je možný, že to bude chtít nějaký závislosti, ale to se dá taky vyřešit. Po mě to nechtělo nic dalšího.

Po restartu ovladač normálně funguje. Pokud je obraz menší než plocha obrazovky (černé pruhy okolo), tak to se dá doladit přes ovladací centrum Catalyst v menu - roztáhnout na 100% a je to.

Toť vše, velice jednoduché :)

Pro ověření funkčnosti se může v terminálu zadat příkaz fglrxinfo

Zamčeno