dvd přehrávač nepřehraje DVD - rw

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

dvd přehrávač nepřehraje DVD - rw

#1 Příspěvek od Maky »

Zdravím,

mám takový dotaz ohledně vypalování, či spíše přehrávání videa. Když vypálím film, ať je to třeba v k3b,, brasero na CD/DVD, tak mi jej domácí přehrávač pod televizí přehraje. Ale jakmile stejný film vypálím na cd-rw nebo na dvd-rw ať je to třeba v k3b, , brasero, tak mi to vypíše disk nenalezen. Co mám zapnout ve vypalovacích programech, aby se filmy mohly přehrávat. Na pc si rwéčko mohu přehrávat doaluja.
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: dvd přehrávač nepřehraje DVD - rw

#2 Příspěvek od ulo »

Já mám pocit, že musí byt po vypálení celá session uzavřena, aby RW disk byl brán stolním přehrávačem. Až budu u kompu mohu poreferovat kde to zapnout v k3b pokud to sám nenajdes.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: dvd přehrávač nepřehraje DVD - rw

#3 Příspěvek od Maky »

no pisni, já to zkusím pohledat a vyzkoušet.
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: dvd přehrávač nepřehraje DVD - rw

#4 Příspěvek od Maky »

Takže to zkouším. Pokud sformátuji rw, tak v k3b nemohu nastavit uzavření multisesion a chce to po mně vložit vhodné médium. No zkouším po formátování - zahájit multisesion.

Edit:
Tak to taky nejde. Sice K3b uzavřelo sesion, ale nic se nestalo. Ale asi jsme se vydali správnou cestou, protože mi přehrávač už nepíše vadný disk, jen asi 10 min stále chroustá a chroustá a to je tak vše.


Edit 2:
Je zajímavé, že po vsunutí DVD-R je nastavení vše na automaticky a přehrávač jej přehraje bez problému a přitom samém nastavení vypálené RW nejede.
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

Zamčeno