Nahrávání právě poslouchaného zvuku

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
caine
Příspěvky: 106
Registrován: 27 srp 2014, 18:37

Nahrávání právě poslouchaného zvuku

#1 Příspěvek od caine »

Dobrý den. Občas si chci zaznamenat nějakou konkrétní část přednášky či písničky, kterou právě poslouchám on line (web prohlízeč Firefox) a nebo třeba rozhovor na Skype a používám k tomu buď prográmek Audio-recorder (http://www.linux-mint-czech.cz/audio-recorder/) nebo osvědčené Audacity. Jenže mám takový zvláštní problém a rád bych znal alespoň jeho příčinu. Když si totiž pak výslednou nahrávku poslechnu, bývá často... trochu jako zpomalený gramofon. Ne délkou, ale tónem nahraného hlasu. Zveličím-li to, pak jako kdyby místo trpaslíka náhle mluvil obr. Řeším to tak, že potom celou zaznamenanou pasáž upravím v efektech Audacity zvýšením tónu o cca 8-10%. Je to trochu čuňárna, ale funguje.
Nevíte někdo proč se mi tohle děje? A jen občas "se povede" záznam normálně?
Děkuju. Caine

Linux Mint 17.2 Rafaela, MATE 1.10.0, Jádro Linux 4.1.2-040102-generic x86_64 na Lenovo TP E220s, Procesor Intel Core i7-2637M CPU@1,7GHz x 4, RAM 3,8 GB

milan.fládr
Příspěvky: 28
Registrován: 16 črc 2015, 17:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrávání právě poslouchaného zvuku

#2 Příspěvek od milan.fládr »

na web já používám Video DownloadHelper, Skype a přednáška...asi bych zkusil nějaký jiný mikrofon, než interní, stojí tak do 80 Kč, i to by mohla být příčina, nebo zvukovka....

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: Nahrávání právě poslouchaného zvuku

#3 Příspěvek od milhouse »

Zkusil bych nějaké stabilní jádro, může být problém s HW ovladači pro zvuk.
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

caine
Příspěvky: 106
Registrován: 27 srp 2014, 18:37

Re: Nahrávání právě poslouchaného zvuku

#4 Příspěvek od caine »

Děkuju... Je to taková podivnost. Nemám problém při stahování videa třeba z YouTube (tam používám ClipGrab nebo youtube-dl). Video i zvuk je v pořádku. Když nahrávám v Audacity externí zvuk, třeba vlastní přednášku :) přes vestavěný mikrofon, taky není žádný problém, ale teprve když přepnu v PulseAudio zdroj nahrávání na vnitřní zvukový systém a zaznamenávám interní zvuk v reálném čase, děje se potom následně to, co jsem popsal výše. Žel, nevzpomínám si, jestli tomu tak bylo i s původním jádrem (tuším 3.13). Nechtělo se se mi ho teď instalovat zpátky, když jinak mašina běží s novým perfektně, ale... asi to budu muset zkusit. Dík.

Linux Mint 17.2 Rafaela, MATE 1.10.0, Jádro Linux 4.1.2-040102-generic x86_64 na Lenovo TP E220s, Procesor Intel Core i7-2637M CPU@1,7GHz x 4, RAM 3,8 GB

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nahrávání právě poslouchaného zvuku

#5 Příspěvek od juhele2014 »

Pracovat se zvukem umí VLC, ve stavovém řádku je možnost nastavit rychlost přehrávání. Nicméně - taky se domnívám, že by tento problém vyřešila změna jádra, já kvůli dvbt flešce verzi jádra 4.xx vůbec nepoužívám. Zůstal jsem na 3.19.3 , to je pro moje potřeby zcela dostačující.

Zamčeno